Jump to content

Przechowywanie przynęt gumowych


Recommended Posts

Cześć,

Przeszukałem internet ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Jak to jest z farbowaniem przynęt? Wiem z własnego doświadczenia że przynęty np. z Aliexpress / Mikado farbują...  Kupiłem plecak z Foxa wraz z pudełkami. Szperając po internecie trafiłem na trochę droższe pudełka które chronią przed promieniami UV i gumy nie reagują z plastikiem.

Czy Waszym zdaniem warto inwestować w pudełka z rożnymi filtrami czy zwykłe przezroczyste pudełko od SG będzie w porządku?

Link to comment
Share on other sites

Gumy farbują że względu na rozpuszczalniki używane do produkcji. Kiedyś rozpuszczały pudełka ale producenci zaczęli stosować inny plastik.

Promieniowanie UV nie mają nic do rzeczy ale możesz kupić droższe pudełka jeżeli masz za dużo pieniędzy. Mogą się odbarwiać od słońca ale musiałyby trochę poleżeć.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli przynęty zafarbują się wzajemnie, to może nawet okazać się, że są bardziej atrakcyjne dla ryb. Jak napisał Michał, teraz gumy raczej nie wchodzą w reakcję z pudełkami, ale jeśli chcesz na prawdę dobre, zainwestuj w Versusa, są w różnych rozmiarach. Od dwóch sezonów używam wyłącznie tych pudełek w wersji przezroczystej, bardzo dobrze się sprawdzają.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...