Jump to content

Kołowrotek xul.


Guest HaDe
 Share

Recommended Posts

Nie doszukałem się, może kiepsko szukałem ;). Wypadłem z obiegu, więc potrzebuję Waszej porady. Szukam kołowrotka spinningowego do ultra lekkiego łowienia. Przynęty rzędu <1 - 3 g. Waga ma drugorzędne znaczenie, choć im będzie lżejszy tym lepiej. Zależy mi na poprawnym układaniu żyłki i plecionki, precyzyjnym hamulcu i jak najsprawniej działającej rolce kabłąka. Proszę o jakieś typy, bo ja czuję się jak  dziecko we mgle w temacie stałoszpulowców. Nie ważna firma - ma działać. Dzięki za porady.

Link to comment
Share on other sites

Polecam FUEGO 1000LT, moja Pani używa go z powodzeniem od dwóch sezonów do wędeczki 1-6g. Przynęty 1g latają z tego zestawu po horyzont.

Wcześniej do tego kijka był podpięty Ultris Aqua 810, też dobrze zdawał egzamin, ale FUEGO to prawie bajka.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Teraz kolejny dylemat. Choć jestem zwolennikiem raz, a dobrze i Fuego prezentuje się bardzo interesująco, to czy kupno sprzętu za ponad 4 stówki, którego będę używał 4-5 razy w roku jest ekonomicznie uzasadnione?

Nie miałeś Aleksandrze, w przypadku Ultrisa, problemów ze spadającymi niekontrolowanie zwojami żyłki, bądź ultra cienkiej plecionki, powiedzmy PE0.3-0.4?

W oko wpadła mi również Okuma Ceymar. Mimo, że waga nie jest moim priorytetem, to różnica  ok 50 g w stosunku do Ultrisa nie jest bez znaczenia.

Może firma Robinson ma coś ciekawego w swojej ofercie?

Jaka może być różnica w odległościach rzutowych w przypadku szpul rozmiaru 1000 i 2000? Oczywiście mam na myśli super lekkie przynęty, niekoniecznie lotne.

Edited by HaDe
Link to comment
Share on other sites

Jak będziesz go miał, to skrobnij proszę swoją opinię. Niedługo będę miał Kongera Mikrosa jeszcze ze starej zielonej serii. Coś muszę pod niego podpiąć. 

Edited by HaDe
Link to comment
Share on other sites

23 godziny temu, HaDe napisał:

(...)Nie miałeś Aleksandrze, w przypadku Ultrisa, problemów ze spadającymi niekontrolowanie zwojami żyłki, bądź ultra cienkiej plecionki, powiedzmy PE0.3-0.4? (...)

(...) Jaka może być różnica w odległościach rzutowych w przypadku szpul rozmiaru 1000 i 2000? Oczywiście mam na myśli super lekkie przynęty, niekoniecznie lotne.

Pierwsze - nie było żadnych problemów i układanie zarówno żyłki, jak i plecionki też było bez zarzutu. Ultris w porównaniu z Fuego wypada całkiem przyzwoicie, choć praca mechanizmów w Fuego jest wprost "maślana", a w Ultrisie na przeciętnym poziomie. Poza tym Ultris ma w komplecie zapasową szpulę grafitową, a do Fuego trzeba dokupić, ale za to jest identyczna z główną. Ultris jest o 100g cięższy od Fuego, co może mieć znaczenie w wyważeniu zestawu i komforcie użytkowania.

Drugie - nie mam porównania, ale nie wydaje mi się, żeby miało to odczuwalne znaczenie. Zarówno Ultris 810 od 820 jak i Fuego 1000 od 2000, różnią się tylko wielkością szpuli i nieznacznie mocą hamulca.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...