Skocz do zawartości

Kulki wolframowe


Sanoczanin28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Być może się wygłupie no ale cóż . Chciałbym zrobić sobie samodzielnie główki jigowe używając haczyków i kulek wolframowych. Będę chciał tym zbroić głównie małe gumki na pstrąga okonia czy też klenia. I tu pytanie czy znajdę kulki wolframowe o wadze 1-2 gramy ? Szukałem po sklepach ale nie wszędzie są podane parametry a jak są to waga oscyluje w granicach 0.8 gram max . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś się wygłupić? Od tego jest forum żeby pytać.

Muszą być główki jigowe? Można kupić czeburaszki na aliexpress. Są też inne opcje ale się nie znam na spinningu i na tym zakończę :) 

Używam wersji angielskojęzycznej i wpisałem słowo kluczowe "tungsten fishing" Zawsze możesz zmienić język strony po znalezieniu produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zwykły michał napisał:

Dlaczego miałbyś się wygłupić? Od tego jest forum żeby pytać.

Muszą być główki jigowe? Można kupić czeburaszki na aliexpress. Są też inne opcje ale się nie znam na spinningu i na tym zakończę :) 

Używam wersji angielskojęzycznej i wpisałem słowo kluczowe "tungsten fishing" Zawsze możesz zmienić język strony po znalezieniu produktu.

Jak najbardziej mogą być czeburaszki i napewno będę chciał to zastosować . Ale mimo wszystko fajnie będzie zrobić coś samemu a jeszcze jak się uda złowić coś to już w ogóle . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HaDe

Na pewno własne rękodzieło daje dodatkową satysfakcję, ja niestety mam "dwie lewe ręce", więc używam i szczerze polecam czeburaszki wolframowe. Praca gumki jest bardziej naturalna niż na główkach jigowych. Dodatkowa zaleta czeburaszek, to możliwość ich zastosowania do dociążenia woblera jeśli zachodzi konieczność sprowadzenia lekkiego na większą głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 22:05, zwykły michał napisał:

Na pewno złowienie ryby na własnoręcznie zrobione przynęty musi być niesamowitym przeżyciem.

Pochwal się na co się zdecydowałeś.

Wczoraj zakupiłem haczyki i główki wolframowe dokupiłem też czeburaszki. Zrobiłem kilka swoich główek z kulek i haczyków niestety miałem tylko kropelkę (klej) i nie wiem jak to będzie trzymało po zanurzeniu w wodzie . Dziś idę testować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korzystasz z kropelki, to nie wrzucaj główek do pudełka za szybko, bo pokryją się matowym nalotem. Lepiej kup sobie klej epoksydowy. Jest gęsty i fajnie się go aplikuje do otworów w główce. Gąbka też się przydaje.

Edit. Tu jeszcze kombinowałem z rurką termokurczliwą.

IMG_20220202_153315.jpg

IMG_20220202_150805.jpg

Edytowane przez HaDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...