Jump to content

SG Regenerator ile jest warty


Recommended Posts

Podczas ostatnich zakupów wszedłem w posiadanie materiału na przypony firmy Savage Gear Regenerator. Po wstępnym obejrzeniu i praktycznej próbie przecięcia go niczym nie różni się od zwykłej żyłki. Oczywiście opis katalogowy mówi całkiem coś innego jak nożyczki. Nożyczki całkiem nie nowe i nie ostrzone od dawna. Materiał bardzo tani w porównaniu z innymi przyponami na szczupaka 30 m linki o średnicy 0,40 mm i wytrzymałości 10 kg niecałe 19 zł. Pytanie krótkie czy ktoś używał tego materiału i jak sprawuje się w praktyce. Ja jestem pełen obaw przed zastosowaniem go nad wodą.

DSCF7608.JPG

Link to comment
Share on other sites

Grubość nie ma według mnie żadnego znaczenia. Jeśli przetnie 0,4 to i 0,8 mm. Niżej masz stalkę 0,27 mm praktycznie ta sama wytrzymałość. Jest tylko jedna różnica dla mnie, wiem że stalki szczupak nie przegryzie.

DSCF7610.JPG

Link to comment
Share on other sites

Cytat właściciela sklepu wędkarskiego (przy okazji świetnego wędkarza)

"Uprzedzając pytania odnośnie wytrzymałości na przegryzienia - w miarę bezpieczne jest 0,49mm, pod warunkiem że nie nastawiamy się na metrówki. Awaryjnie używałem 0,34 , bo akurat nic innego nie miałem pod ręką i kilka ryb wyszło, ale hol był szybki, na dosyć mocnym zestawie, ryby nieduże - do 2kg, przypon wymieniany prewencyjnie po każdym holu."

Żeby było szybciej - 0:54 

Osobiście miałem dwa przypadki, kiedy szczupak przeciął fluorocarbon 0.35 w momencie samego brania. Generalnie tak cienką linkę używam, kiedy łowię sandacze w łowiskach, gdzie jest małe prawdopodobieństwo brania szczupaka.

I wisienka na koniec. Regenerator 0.9 mm kumpel przegryzł na moich oczach ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli ogólnie oceniłem poprawnie. Równie dobrze można użyć żyłki ryzyko się nie zmieni. Tylko przedstawiciel firmy daje gwarancję szkoda że nożyczki mówią co innego tak jak i wspomniane wyżej "zęby kolegi". Szczupak ma zaś zęby znaczniej bardziej cięte od człowieka.

Link to comment
Share on other sites

Dużo tu rzeczy daje do myślenia. Wypowiedź przedstawiciela firmy "szczupaki łowiłem nieduże do dwóch kilogramów a hole były krótkie" tak z pamięci. Lub ta druga "po każdym holu zmieniam przypon". Cóż to jest guma do żucia żeby wypluć? Dlatego że pomimo używam trochę sprzętu od SG i uważam go za dobry tym szczupaków na pewno nie będę łowił. Jakoś nie chce mi się chodzić kilka godzin za rybą żeby potem stracić cały ten czas w minutę.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, ryukon1975 napisał:

... szkoda że nożyczki mówią co innego tak jak i wspomniane wyżej "zęby kolegi". Szczupak ma zaś zęby znaczniej bardziej cięte od człowieka.

Zęby człowieka zgniatają, nożyczki ścinają, a szczupak przecina. Ale niezależnie od tego nie mam do fluocarbonu zaufania i stosuję stalowe linki.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ryukon1975 said:

Dużo tu rzeczy daje do myślenia. Wypowiedź przedstawiciela firmy "szczupaki łowiłem nieduże do dwóch kilogramów a hole były krótkie" tak z pamięci. Lub ta druga "po każdym holu zmieniam przypon". Cóż to jest guma do żucia żeby wypluć?

Przedstawiciel nie powie ile miał obcinek zanim zaczął szybko holować :) Na pewno też kilka sztuk stracił zanim zaczął wymieniać przypon po każdym holu.

Uczciwie mówi jak jest i nie czaruje, że ma magiczną wytrzymałość. Moim zdaniem to dobrze świadczy o polityce firmy. Przedstawiają swoje obserwacje i wnioski a klient niech sam zdecyduje czy chce kupić.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłem kolejną fajną bajkę 1.00 "bardziej odporne na przetarcia i szczupacze zęby". Dla mnie krótko albo jest odporny albo nie. W tym przypadku wychodzi jednoznacznie że nie jest odporny na przecięcia przez szczupaka. Podobne są zdania i doświadczenia z praktyki pod filmem

 

Edited by ryukon1975
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...