Jump to content

Co to jest ryba czy coś innego?


Gardes94
 Share

Recommended Posts

Ryba to nie jest. Kijanka więc to jest bądź larwa . Ale czego to nie wiem. Więc wypuściłbym szybko to stworzonko na twoim miejscu. Chodziarz znając siebie przytarganym je do domu i hodował ażeby wiedzieć czego larwą to jest(ale nie polecam bo to stworzonko może być pod ochroną).

 

Link to comment
Share on other sites

Jest bardzo proste rozwiązanie.  Regularne spacery o różnych porach dnia w miejscu larwy znalezienia. W końcu zobserwujesz formę imago. Najprawdopodobniej zobserwujesz w pewnym momencie wysyp żab jednego gatunku. Sprawdzasz wtedy w encyklopedii jaki gatunek przeistacza się w forme imago w danym okresie. Paczasz też na formę larwalna donego gatunku I jeżeli się zgadza to osiągnołeś swój cel. 

Jest też sposób inszy ażeby to samo osiągnąć. Sprawdzasz w encyklopedii kiedy rozmnażają się płazy rózniaste. Wybierasz te najbardziej prawdopodobne czyli takie,  które rozmnażają się tydzień -2 przed larwy znalezieniem . Paczasz na formy larwalne i znajdujesz ten gatunek ,który jest najbardziej podobny. A jeżeli nie znajdziesz cofasz się z okresami godowymi aż do skutku. 

P.s. weź pod uwagę połeżenie geograficzne w ,którym larwe znalazłeś. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...