Skocz do zawartości

wedka dla poczatkujacego


Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, PiotrekSz napisał:

Jestem totalnym amatorem i dopiero się uczę.

Jednak zachowujesz się jak prawdziwy profesjonalista. :) Ja gdy pierwszy raz zabrałem głos w internecie w temacie wędkarstwa z poradą miałem około 30 lat praktyki nad wodą.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie chodzi mi o klotnie nie walczymy o zycie Panowie. Choc od Was sie wiecej dowiedzielismy niz z You tuba. Za co bardzo dziekujemy!!!!!Nie chodzi nam o rzutu po 100 m raczej lowimy na blizszych odleglosciach do 30 m tak na oko nie dalej. Zalew Pinczow jak ktos chce zobaczyc - nie za duzy. Na tomiast przesylam zdjecie co mamy na stanie . Jesli mozna prosimy o wskazowki co gdzie przemontowac ;) p.s dzis na Zafiire maly zlapal dwa karpie tak po ok 1,5 do 2kg. wiec sukces jest;) i ot o chodzi. Wdeka Fedder wczoraj dostalismy od dalekiego sasiada w gratisie z kolowrotkiem;) wiec nie najgorzej;)

getattach,mid,68457,mpid,3,min,1,uid,6dcf95ef45066fb3.jpg

getattach,mid,68457,mpid,5,min,1,uid,6dcf95ef45066fb3.jpg

getattach,mid,68457,mpid,9,min,1,uid,6dcf95ef45066fb3.jpg

getattach,mid,68457,mpid,3,min,1,uid,6dcf95ef45066fb3.jpg

getattach,mid,68457,mpid,11,min,1,uid,6dcf95ef45066fb3.jpg

 

na Zafirze zamontowany kolowrotek Okuma zylka gruba0,35 ( za duza wiem) koszyczek 15g, na fedderze metoda 30 g. zylka nie wiem dosc gruba tak ok 0,30. ps.

wciaga ten temat siedziemy we dwoch w necie mimo wrzaskow kolezanki mamy i malzonki;)

Federka bym nie ruszal raczej chyba dosc dobry sprzet  tak myslimy. 

ps tez oznaczenie na zafirze 5-25 g to jest ciezar jaki mozemy zamontowac max? koszyczek np lub podajnik na metode?

 

Nasze lowisko.

getattach,mid,68458,mpid,3,min,1,uid,388bfa6c841c03a3.jpg

getattach,mid,68458,mpid,7,min,1,uid,388bfa6c841c03a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek48 napisał:

oznaczenie na zafirze 5-25 g to jest ciezar jaki mozemy zamontowac max? koszyczek np lub podajnik na metode?

Tak, jak i na każdym innym wędzisku. Jest to zalecane obciążenie zestawu, czyli koszyczka i zanęty o czym już pisałem.

Podawane cw określa przedział wagowy zestawu kiedy wędzisko podczas rzutu wspomaga wędkarza w tym rzucie. Przeciążenie może, ale nie musi, skończyć się złamaniem najczęściej szczytówki choć każda część może strzelić.

P.S.

Jeśli chcesz abyśmy cokolwiek zobaczyli poza kształtem, to zdjęcia muszą być większe. Rób zdjęcia i wstawiaj w formacie fullhd a forum samo sobie dopasuje. Za to po kliknięciu w zdjęcie będzie duże i będzie cokolwiek widać.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła. Wędka typowo karpiowa raczej nie będzie miała sensu. fedder tak. Możecie odpowiedzieć jaki model polecacie( tak do150).? zafira chyba ma za mały Cw wiec ja przerobiony na spławik.

 

93B954CB-1CDA-49BB-9873-D6744965BB64.thumb.jpeg.75b6c4dac76f8129722f23a4b78352c3.jpeg

Edytowane przez misiek48
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...