Skocz do zawartości

Kołowrotek-Szczupak i okoń


Arczi_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kołowrotka (~200zł) przeznaczonego do połowu szczupaka i okonia do mojej wedki Jaxon Grey Stream 8-30g, 240cm. Widziałem kilka starszych postów na których wiele osób polecało Kołowrotek Konger Ultirs Aqua 840FD, ale chciałbym wiedzieć czy warto dodać te 60-80zł na lepszy i droższy. Proszę również o pomoc w dobraniu odpowiedniej plecionki bo myślę, że Dreamline Fluo Green 0.12mm 10.21kg 150m bedzie dobrym wyborem :)

Edytowane przez Arczi_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.09.2022 o 18:42, Arczi_ napisał:

Jaxon Grey Stream 8-30g, 240cm

Troszkę za ciężki na okonia, ciut za lekki na szczupaka, nieco przykrótki gdybyś chciał łowić z brzegu, ale jeśli już masz, to "musztarda po obiedzie".

W dniu 16.09.2022 o 18:42, Arczi_ napisał:

Konger Ultirs Aqua 840FD

Odpowiedni do tego wędziska, nie masz co poszukiwać innego. U mojej Pani przetestowany przez trzy sezony, bezawaryjnie i bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co do kołowrotka zgadzam się, Ultris spoko, co do wędki niekoniecznie, używałem wędek 270cm, kupiłem ostatnio 240cm i jestem bardziej zadowolony, rzuty albo tak dalekie albo niezauważalnie bliższe, pod drzewami zawsze to kilkanascie cm niżej i w transporcie każdy cm ważny( w moim przypadku) grey stream jedna z lepszych wędek w swoim przedziale cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od łowiska, a jeszcze więcej od dynamiki wędziska. Od kilku lat używamy z moją Panią wędzisk głównie poniżej 200cm (168, 182, 198) łowimy, wyłącznie z brzegu, ale tego wymagają nasze miejscówki, a wędziska mają dynamikę porównywalną z wędziskami o dwie półki dłuższymi (odpowiednio 200, 240, 270).

Nie znam akurat tego kijka, o którym pisze @Arczi_ ale mam Greya 265cm (wyjątkowo długi, bo na bolenie) i niesie po horyzont, więc bardzo możliwe, że ten Arcziego też będzie podobnie dynamiczny. Generalnie 240cm, to długość dość uniwersalna i pisałem trochę przekornie, @Arczi_ powinien być zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...