Jump to content

Pierwsza wędka dla 10 - latka


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w wyborze wędki jako prezent dla znajomego 10-latka. Wiem tylko, że jego ojciec łowi ryby w rzece, z brzegu, nie mam pojęcia jakie okazy i jaką metodą. Szukam czegoś "uniwersalnego", bo nie wiadomo, czy chłopak złapię bakcyla. Nie mam też możliwości podpytać jego rodziców. Co moglibyście polecić? Czytałam o wędkach typu Bat, czy to faktycznie może się sprawdzić tutaj jako najłatwiejsza w obsłudze? Ja jestem zupełnie zielona w temacie, chciałabym wersje mocno budżetową, tak do 200zł. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie wbrew pozorom bardzo trudne. Pozostałbym na początek przy bacie. Obsługa wędki w miarę prosta a skoro jego ojciec łowi to mu pomoże. Kij powinien być w miarę lekki i krótki bo trudno od początkującego dziesięciolatka wymagać obsługi kija o długości 6-7 m. Dlatego na początek wybrałem takie wędzisko. Cena według mnie całkiem dobra biorąc pod uwagę parametry wędziska.

Link to comment
Share on other sites

Do sugerowanej kwoty 200 zł można kupić jeszcze żyłkę, jakieś spławiki powiedzmy 2 szt., ciężarki, haczyki. O samym łączeniu żyłki z wędziskiem będzie musiał już pomyśleć ojciec chłopca bo tam trzeba znać wymiary.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście wszystko pod kij czyli żyłka 0,16 mm, haki nr. 12 może 14, spławiki wyporność 2-3 g, ciężarki śruciny. Tak mniej więcej trudno zgadywać co i jak będzie łowione. Można łowić płoć z dna lub ukleje z powierzchni. Dlatego próbuję wybrać tak w miarę uniwersalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...