Jump to content

Pierwsza wędka dla 10 - latka


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w wyborze wędki jako prezent dla znajomego 10-latka. Wiem tylko, że jego ojciec łowi ryby w rzece, z brzegu, nie mam pojęcia jakie okazy i jaką metodą. Szukam czegoś "uniwersalnego", bo nie wiadomo, czy chłopak złapię bakcyla. Nie mam też możliwości podpytać jego rodziców. Co moglibyście polecić? Czytałam o wędkach typu Bat, czy to faktycznie może się sprawdzić tutaj jako najłatwiejsza w obsłudze? Ja jestem zupełnie zielona w temacie, chciałabym wersje mocno budżetową, tak do 200zł. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Pytanie wbrew pozorom bardzo trudne. Pozostałbym na początek przy bacie. Obsługa wędki w miarę prosta a skoro jego ojciec łowi to mu pomoże. Kij powinien być w miarę lekki i krótki bo trudno od początkującego dziesięciolatka wymagać obsługi kija o długości 6-7 m. Dlatego na początek wybrałem takie wędzisko. Cena według mnie całkiem dobra biorąc pod uwagę parametry wędziska.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście wszystko pod kij czyli żyłka 0,16 mm, haki nr. 12 może 14, spławiki wyporność 2-3 g, ciężarki śruciny. Tak mniej więcej trudno zgadywać co i jak będzie łowione. Można łowić płoć z dna lub ukleje z powierzchni. Dlatego próbuję wybrać tak w miarę uniwersalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...