Skocz do zawartości

Wyspa Sobieszewska wody morskie


PiotrekSz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki w czwartek wybieram się na Wyspę Sobieszewską na urlop na 2 tygodnie, chce wykupić  pozwolenie na wody morskie i proszę o informacje o miejscach w których można w ciszy i spokoju połowić nie koniecznie na wyspie ale w okolicach także , z w miarę dobrym dojazdem samochodem (mogę dojść te 200-300m). Chciałbym posiedzieć z feederem ale też pochodzić trochę ze spinningiem i wybrać się pierwszy raz na śledzia. Za wszelakie informację z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyspą jest nieco skomplikowanie. Od południa - Martwa Wisła w gestii PZW. Od wschodu ujściowy odcinek Wisły, obwód nr 7 w tej chwili chyba !! bez możliwości wędkowania. Ale to trzeba by sprawdzić w Wodach Polskich. Od zachodu Wisła Śmiała czyli wody morskie. Gdybyś narysował linie północ-południe przechodzącą przez przystań Płonia miałbyś granice wód morskich i związkowych. 

Śledż. Śledzia połowisz, o ile nie będzie za zimno, w ujściu wspomnianej Wisły Śmiałej czyli w wodach .... morskich ;) .

Od strony wyspy dostęp jest tylko pieszy, parking na Ptasim Raju i kawał z buta. Dużo lepiej jest od drugiej strony. Jedziesz sobie autem na Górki Zachodnie do przystani akademickiej, tam parkujesz i kawałeczek spacerkiem na falochron lub brzeg rzeki. 

Oprócz tego na zezwoleniu morskim będziesz miał do dyspozycji wspomnianą Martwą Wisłę na zachód od wyznaczonej linii północ - południe przechodzącej przez wspomnianą już przystań. Polecam okolice Krakowca, w tygodniu cicho i spokojnie. 

W razie czego jestem do dyspozycji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2023-03-14-21-01-38-482_com.google.android.apps.maps.jpg

 

Krakowiec oznaczyłem na czarno linie brzegową, gdzie można powędkować. Na czerwono ujście Wisły Śmiałej i miejscówka śledziowa, weź jednak poprawkę na to, że w "sezonie" będzie tam tłum bez wzgledu na dzień tygodnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej

właśnie się dowiedziałem, że majówkę spędzam na wyspie Sobieszewskiej a dokładnie w miejscowości Świbno. Interesuje mnie właśnie odcinek Wisły od Martwej do morza... z tego co rozumiem z wpisów wyżej na ten moment jest tam zakaz (ten obwód nr 7)?

Są gdzieś w pobliżu fajne miejscówki spinningowe? Może kolega @PiotrekSz coś podpowie skoro niedawno był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na tym odcinku Wisły jest zakaz, miejscowi śmieją się że foki i kormorany muszą mieć dużo jedzenia i dlatego wędkarze mają zakaz. W chwili mojego pobytu na martwej Wiśle czy to odcinek morski czy pzw cisza była totalna choć ja bardziej na feeder się nastawiłem i nawet jednego wskazania nie było. Miejscowi jednego dnia też narzekali, z łodzi nie połowili, mieli pół wiadra śledzia na trzech. Pewnie do maja to się coś ruszy a miejsca to przy wieży Bartosa, tam podobno chodzą na sandacza ale chyba nocą z tym że to Gdańsk, przy śluzie w Przegalinie widziałem wędkarza ze spinningiem, w Trzcinisku są dwa fajnie wyglądające kanały wpływające do Martwej Wisły no i Motława w Gdańsku i ktoś mi mówił że dzielnica Krakowiec przy Martwej ale tam nie zdążyłem  dojechać, jeszcze jadąc ulicą Przegalińską wzdłuż Martwej Wisły pewnie znajdzie się jakieś fajne miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kusy, jeżeli chcesz pospiningować to sugeruję raczej wspomniane kanały, jest ładny szczupak. Wisła bieżąca w okolicach mostu w Kiezmarku to też ciekawe miejsce, główki, klatki etc. 

Wisła Martwa raczej wymaga środka pływającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie będzie stricte wędkarski wypad - zabieramy się w kilka par znajomych i ja jedyny wędkarz więc zakładam ze 2-3 godziny wędkowania. Myślę też, że będę zmuszony wybrać wodę jak najbliżej kwatery coby moja Pani za dużo nie marudziła, że wywiozłem ją w dzicz :D Planowałem porzucać w okolicy mostu w Sobieszowie z tego co widziałem na mapach jest tam jakiś deptak i myślałem tam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kusy napisał:

Planowałem porzucać w okolicy mostu w Sobieszowie z tego co widziałem na mapach jest tam jakiś deptak i myślałem tam spróbować

A tam na upartego się da? Z tego deptaku? Bardzo dziękuje za zaangażowanie w temat. Jak będziesz kiedyś w Górach Świętokrzyskich to będę miał okazję się odwdzięczyć i podpowiedzieć to i owo :D

 

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kusy napisał:

A tam na upartego się da?

Da radę, głównie okoń.

31 minut temu, Kusy napisał:

Bardzo dziękuje za zaangażowanie w temat.

od tego jest forum. Jeśli bedziesz zainteresowany również typowo turystycznymi walorami okolicy pytaj smiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię 3miasto. Najczęściej kwateruje w Gdyni. W 2020 roku byłem ostatni raz w Orłowo, jakoś na przełomie października a listopada - czas pandemii więc tłumów nie było i bardzo miło wspominam tamten wypad.

Teraz tylko na 3 noce ze znajomymi więc podejrzewam, że jeden dzień typowo plażowy, drugi może Stare Miasto, a trzeci trochę odpoczynku,grill i daj Panie połów :D

13 minut temu, wind napisał:

Da radę, głównie okoń.

Zabieram jeden zestaw taki uniwersalny CW 5-23 więc może się coś tam uda. Nastawiam się raczej na spokojne porzucanie, a nie jakąś presję wynikową. Dzięki za pomoc. Jak możesz coś szczególnego polecić to śmiało. Chętnie zobaczę coś nowego. Westerplatte oczywiście widziałem, molo i Sopot także nawet wraz z ZOO. Na Błyskawicy byłem :) Stare Miasto także zwiedzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samej wyspie masz zbiornik wody Kazimierz, tylko nie wiem jak tam jest ze zwiedzaniem. Chyba trzeba wcześniej się zapisać. Ze Swibna proponuję spacerek do ujścia Wisły, miejsce się nazywa Mewia Łacha i czasem można spotkać wygrzewające się foki. W Świbnie jest też prom samochodowy i można wybrać się na Żuławy. Krynica, Sztutowo z obozem, warto zobaczyć. Sprawdź wcześniej czy kolejka wąskotorowa będzie jeździć, to możecie na piechotę się wybrać, Niedaleko przystani jest przystanek Prawy Brzeg Wisły. Fajna atrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Cię trochę pomęczę @wind według mapki poniżej wody PZW to odcinek Martwej Wisły oraz właśnie te już wspomniane 2 kanały... a co z tym kanałem w centrum Gdańska? Kanał Raduni - polecasz? Może jednak tam bym trochę porzucał? Wydaje się łatwy dostęp. Dokładnie chodzi mi okolice ujścia do Motławy. Chyba, że inny fragment polecasz.

Bez nazwy 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie tanie jak "barszcz" - 7 zł za tydzień jak dobrze czytam - szok! To wykupie także, a co :D dzięki bardzo za info! Nawet na plaży gdzieś tam sobie porzucam w takim razie.

 

Jeszcze natknąłem się na coś takiego

Jak dobrze rozumiem z treści filmu wody morskie to odcinek do mostu Stągniewnego już do Bałtyku?

Bez nazwy 2.png

 

Czy raczej mam rozumieć, że to ten odcinek tylko? (sorry za post pod postem)

 

Bez nazw2y 3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...