Jump to content

Recommended Posts

Hej, z racji bliskiego położenia Wisły, zastanawiam się nad zakupem łodzi żeby sobie swobodnie z niej łowić. Jestem kompletnie zielony w tym temacie i zastanawiam się czy taką łódka z decathlona  będzie wystarczająca na nurty Wisły w rejonach Dalanowa? Pytanie też jak mocny napęd muszę kupić żeby swobodnie poruszać się pod prąd? 

Temat ogólnie ciężki bo z tego co liczę z przyczepką całość wyjdzie w okolicach 10 tysięcy złotych, a w okolicy mam kompletny brak jakichkolwiek stawów/jezior więc zastanawiam się w ogóle czy warto...

Trochę mnie zakręciło. Gdzie jest Dalanów? Jedyny jaki wyświetla Google to bliżej Wrocławia i Opola a tam Wisły nie ma.

Odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w linku, który podałeś, wystarczy otworzyć opis produktu.

13 godzin temu, Docio napisał:

Odpowiedzi na Twoje pytania są zawarte w linku, który podałeś, wystarczy otworzyć opis produktu.

Ja wiem, że jest tam napisane, że nadaje się do rzek o słabym nurcie - jednak to co mnie martwi to czy w opisie nie był brany pod uwagę jedynie spływ rzeką, ja chciałbym mieć możliwość swobodnego poruszania się pod prąd tak aby móc wrócić do samochodu. 

Jeszcze raz - przeczytaj opis produktu. Jest tam zdjęcie tabliczki znamionowej łodzi. Osobiście mam wątpliwości czy silnik 4,4 kW da sobie radę w każdym miejscu Wisły tym bardziej, że nadal nie wiem gdzie to jest.

Nie za bardzo rozumiem po co pływać "pod prąd" kiedy zwykle poręczniej omijac głowny nurt poruszając sie w góre rzeki, istotna uwaga na nieuregulowanym odcinku, na uregulowanym jest troszke gorzej dlatego pytanie Dorcia o lokalizacje dalej aktualne.....

Te okolice Panowie :D 

Chyba jestem zbyt zielony bo wydawało mi się, że w górę rzeki oznacza pod prąd, ale zakładam, że są jakieś myki żeby unikać mocniejszych nurtów. Ogólnie boje się takiej sytuacji, że popływam sobie za rybkami i później nie dam rady wrócić na miejsce startu i będę musiał nieść łódź na plecach :D image.thumb.png.9d6755daf0528071ea0693730b6408c8.png

Wisłą powyżej Dunajca, to właściwie wyjaśnia wszystko. Ani łódka, ani dedykowany do niej silnik. TU jest opis, którego nie chciało Ci się szukać. Wisła wąska, wartka z mnóstwem wypłyceń a łódka z typu - "sam włożę ją na dach auta i to jedną ręką". Dedykowany silnik 4,4 kW to nieco ponad 5 KM. Kiedyś widziałem wędkarzy w ujściu Narwi, no trochę wyżej, gdzieś tak w połowie drogi od ujścia do Dębe. Płynęli na Wietieroku 8KM i tak gnali na pełnej mocy, że ja spacerkiem po brzegu szedłem szybciej a nijak ma się siła nurtu Narwi do górnej Wisły.

Co do samej łódki to praktyka i wiedza wzbudzają we mnie wielkie wątpliwości. O ile z powodu braku sterowności może uszłoby jeszcze pływanie po jakimś stawie lub niewielkim jeziorze, o tyle pływania po rzece w ogóle sobie nie wyobrażam gdyż brak idealnego rozłożenia ciężaru i jakikolwiek skręt może spowodować, że łódź ustawi się burtą do nurtu i nijak nie będzie chciała wrócić do pozycji pływania. Płaskie dno w łodzi jest dobre do zabawy i dla...samobójców.

Takie cos warunkowo można stosować do wywózek zestawów sumowych BEZ koniecznosci zbliżania sie do nurtu, między głowkami czy w podobnych miejscach ale inwestycja z powodu ograniczeń uzytkowych cokolwiek bez sensu.

• 3 weeks later...

O to ja mogę polecić, ja co prawda najczęściej jak jeżdżę do rodziny do Lublina to tam sobie robię eskapady na wisłę, ale miałem tą łódkę z decathlona. Koszmar. Kurcze, z wisłą to jest różnie stan wody w tym roku się zmieniał koszmarnie i nurt też. łódź jest niestabilna jak cholera. Transportować nie ma jak, nie ma żadnego daszka, więc czasem siedzisz jak na patelni, miejsca nie ma. możesz sobie garnek wziąć i będzie ci podobnie na tym siedzieć. Tak jak pisał Docio zero sterowności i wywrócisz się jak nie umiesz. Ja akurat łodzie znam i lubię ale ta to był koszmar. Myślałem nad Alfą, ale w końcu kupilem Kontre 350 i cholera najlepsza jaką miałem. I na tym się nie wywrócisz choć byś próbował. I dzieciaki zabrać można ;)