Skocz do zawartości

Nietypowe spławiki


zwykły michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem kilka nietypowych (przynajmniej dla mnie) spławików. Jakie mogą mieć wykorzystanie?

Wiem, że na ryby ;) Chodzi mi o to w jakich warunkach warto je użyć. Ten z ostatniego zdjęcia może sprawdzić się do bata w wietrzne dni.

c71f7b50abe4453ea78048d9dd51f59f.webp

4704a26e90755641e2cf22ee9295639a.webp

product_1223.jpg

Edytowane przez zwykły michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Nie wiem do czego może być. Dawno, dawno temu było dość sporo takich przelotówek ale generalnie wędkarze uznali pomysł stopera na górnym oczku za nietrafiony i znikły z rynku. A generalnie do połowów w głębokich jeziorach.

2 - Od biedy do naprawdę głębokiej przepływanki. Jednak byłaby to desperacja patrząc na dzisiejszy rynek.

3 - Standardowe do polowów jeziorowych. Szkoda, że trochę źle pomalowane. Czarne pierścienie są nieco za małe a czerwony w środku już z kilku metrów będzie widoczny jako czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy to bardziej do bata wydaje się być. Spławiki tego typu są ciągle produkowane, ten jest z Bułgarii ale Expert też ma takie modele.

Spławiki rzeczne przeszły ewolucję i nie bardzo jest miejsce na takie wynalazki. Ale w głębokich dołkach gdzie spławik montowany na stałe nie daje rady? 

Ten jeziorowy zwrócił moją uwagę przez proporcję długości anteny do korpusu. 

Kupię w najbliższym czasie i wypróbuję :)

Lubię te spojrzenia tubylców bo łowię inaczej niż oni. Co gorsze łowię większe ryby albo w ogóle łowię kiedy im nie biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelotowy do bata, hmmm, dla mnie to nowość. Co do drugiego to pisałem o głębokiej przepływance. Dość dawno temu, gdy jeszcze istniała stanica w Czarnowie, na wprost pomostu był kilkumetrowy rów oddalony o około 6 m. Wtedy jeszcze bolonki nie istniały a królowały teleskopy max 5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Docio said:

Przelotowy do bata, hmmm, dla mnie to nowość

Frangielka ale spławik montowany jednopunktowo. Nie da się ukryć, że błysnąłem :)

34 minutes ago, Docio said:

Dość dawno temu, gdy jeszcze istniała stanica w Czarnowie, na wprost pomostu był kilkumetrowy rów oddalony o około 6 m. Wtedy jeszcze bolonki nie istniały a królowały teleskopy max 5 m.

Znam miejscówkę gdzie dołek ma więcej niż 5m i moja bolonka nie daje rady. Łowiłem ładne płocie z toni ale chciałbym sprawdzić co jest głębiej. Kilka metrów od brzegu naprzeciw stanowiska i gruntówka odpada.

Kupowanie nowej wędki nie ma sensu bo rzadko tam łowię.

A nie można mieć za dużo spławików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...