Jump to content

Jezioro ostrzyckie

piero
 Share

Recommended Posts

Witam. Byłem na początku listopada weekend w ostrzycach. Pierwszy raz po 20 latach. Moim zdaniem duuuzo się zmieniło. Nalowilem z pomostu naprawdę sporo ryb. Plotki 23-30cm. Kilka ładnych leszczy 44,46,59 cm. Mam pytanie na forum. Czy ja miałem tyle szczęścia? Czy w jeziorze naprawdę idzie na lepsze?

• 2 weeks later...

Ja bym dużych nadziei nie robił sobie. Po pierwsze trafiłeś na okres , gdzie ryba zbiera się już na zimowisko. O tej porze roku to białoryb można spotkać w bardzo dużych  stadach. Na echosondzie to jest aż czarno. Ja tam nie łowię białorybu lecz nastawiam się tylko na drapieżnika. Nad tym jeziorem mam domek , więc mogę napisać że presja wędkarska nie jest duża ze względu na słabe wyniki wędkarskie latem. Jezioro jest " przełowione" przez rybaka , zimą i na wiosnę. 

To że rybacy nie przestrzegają limitów i wymiarów ochronnych można się domyślać.  Dzierżawca nie interesuje się tym prawdopodobnie.  Co do wędkowania to sezon letni odpada ,za duży chalas i tłok. Jednak w 1997,98,99 maj i czerwiec byl dobrym czasem na drapieżnika, jesień zaś na białoryba. Wracam na ostrzyckie w maju na otwarcie sezonu na szczupaka. Jak będą dobre wyniki wracam na ostrzyckie na regularne wedkowanie. 

Rok 2023 był bardzo słaby przy połowie szczupaka. Wszystkie znane mi miejsca to była przysłowiowa pustynia. Pojawił się większy okoń, jest też duży lin. Sam widziałem takie po 4 kg. ale ja nie łowię na spławik , wolę aktywnie na spinning. Mało było wzdręgi dużej. Jak coś pływało to małe sztuki w małych stadach. W tym roku nie widziałem rybaka ale to nie znaczy , że go nie było. Ludzie narzekają na te jezioro i ostatnio nawet już zawodów nie organizują. To daje do myślenia , co się dzieje nad wodą.

Myślę że wogule ten rok był słaby w sezonie. W sierpniu łowiłem na gowidlinskim i naprawdę była pustynia. Nawet rybacy mieli skromne połowy. Wyjazd nad ostrzyckie byl spontaniczny,lecz zakończony sukcesem jeżeli chodzi o białoryb. W maju ruszam ze spiningiem na ostrzyckie.  Zobaczymy co będzie się działo ;)

• 2 months later...