Jump to content

Podpórki wędkarskie


Nicco Puccini
 Share

Recommended Posts

Niby nic ciekawego, mało istotna sprawa. Jednak ma spore znaczenie. Stosujecie podpórki kupowane w sklepach lub wykonane samemu, czy też za każdym razem nad wodą wycinacie kij z pobliskiego drzewa?

Wydawać by się mogło, że wycięcie kawałka gałęzi z drzewa nie szkodzi nikomu, jednak wcale tak nie jest. Wystarczy pomyśleć, że każdy z nas zacznie wycinać podpórki z drzew nad wodą by zobaczyć, że szybko może zabraknąć drzew.

Druga sprawa to wygoda, jaką dają nam podpórki ze sklepu czy z domowego warsztatu- ich koszt jest niski a są one zazwyczaj regulowane, proste i mocne, dzięki czemu nie obawiamy się odkładać na nie wędzisk...

Polecam i zachęcam do stosowania podpórek ze sklepów, ich wykonywanie samodzielne i tak dalej zamiast wycinać gałęzie z drzew. Dbajmy o środowisko, bo przecież jeśli my nie będziemy dbać o nasze łowiska, to któż inny to zrobi???

Link to comment
Share on other sites

Podpórki "sklepowe" mam 4 czy nawet 5. siedzą sobie spokojnie w pokrowcu razem z parasolem i sztycą do podbieraka. Są o tyle praktyczne, że umyte mam je zawsze ze sobą i nie muszę szukać odpowiednich gałęzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...