Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około 40 lat temu wyrabiałem kartę wędkarską, później emigracja. Karta gdzieś po drodze się zapodziała. Chcę w tym roku przylecieć do Polski i połowić na Mazurach. jak się teraz to w Polsce wyrabia ? Albo inaczej potrzebuję kartę wędkarską i przynależność do koła...Kto mnie przyjmie i wyrobi nową kartę ? arccoland@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

posiadasz polskie obywatelstwo?? Jeśli nie to nie masz obowiązku posiadania karty, musisz tylko opłacić odpowiednie zezwolenia na łowiskach gdzie chcesz powędkować. Jeśli masz polskie obywatelstwo to juz o tym pisałem:

Rzecz przedstawia się następująco: 

Egzamin na kartę wędkarską zdajesz w najbliższym kole PZW. Opłata zależy od okręgu. Z zaświadczeniem o zdanym egzaminie udajesz się do swojegostarostwa powiatowego i w wydziale odpowiednim ( ochrony środowiska chyba :)) wydadzą Ci tzw. białą kartę czyli stricte kartę wędkarską. Opłata10zł. Jeżeli będziesz łowił na wodach PZW powinieneś zapisać się do wybranego koła, zapłacić wpisowe, opłatę za legitymację i odpowiednie składki. Otrzymasz też Rejestr połowu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

posiadasz polskie obywatelstwo?? Jeśli nie to nie masz obowiązku posiadania karty, musisz tylko opłacić odpowiednie zezwolenia na łowiskach gdzie chcesz powędkować. Jeśli masz polskie obywatelstwo to juz o tym pisałem:

Rzecz przedstawia się następująco: 

Tak, pomimo wieloletniej emigracji posiadam polskie obywatelstwo. Przylot do Polski jakiś egzamin, nie wiem co pamietam ? czekanie na kartę i po urlopie, a gdzie w tej biurokracji łowienie ? dlatego wolę drogę na skróty :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli łowisko  komercyjne :).

Nie, nie komercyjne lubię łódkę trzcinę i duża rybę na haku. W przeciwieństwie do wielu zawsze wypuszczam ryby bo nie umiem ich przyrządzać, lubię tylko łowić...mój rekord to 68 kg na haku. No cóż, będę musiał zweryfikować chyba moje plany i wybrać się na ryby może do Finlandii lub do Rosji......albo po prostu kupić gdzieś kartę wędkarską. Ech, a myślałem że ten kraj znormalniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, a myślałem że ten kraj znormalniał.

No cóż, każdy ma prawo wyboru, z którego i ty skorzystałeś. A co do poziomu normalności to pod względem wędkarskim nie różnimy się od Litwy, Ukrainy, Niemiec czy Francji. W każdym z tych krajów potrzebna urzędowa licencja poparta egzaminem a nie tylko zezwolenie z budki nad wodą. Choć to i tak nie do końca prawda, bo i u nas są jeziora gdzie wystarczy opłata licencyjna bez karty wędkarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...