Skocz do zawartości

Z kolega na ryby


szuwary123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość al-mariano

No i to jest bardzo głupie, bo jeśli mam kartę wędkarską i wykupione wody na których mam prawo wędkować, to niby dlaczego nie może nikt inny wędkować na mój sprzęt nie przekraczając przepisowo dozwolonych dwóch wędek, tym bardziej że osoba będąca w moim towarzystwie chce się nauczyć wędkowania,a bez pozwolenia nie ma na to najmniejszych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie jest głupie a nie możesz tego pojąć ponieważ jesteś zbyt młody. Twoja wypowiedź to kolejne potwierdzenie słuszności zapisu iż osoby nieletnie nie mogą brać odpowiedzialności cywilnej za inne osoby i ich poczynania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory jestem tu nowy bo mialem pare pytan ale jak widze podejscie tego Pana Docio to żygac mi sie chce - nikomu nie pomoże tylko wszystkich neguje... gość który w ogóle niema pojecia o kulturze w internecie, to Ty niemasz pojecia jak powinienes sie zahcowyac na forach i to TY NIGDY TEGO NIE POJMIESZ...Szuwary niestety nie da rady  i dla mnie to tez jest głupie i dla kazdego chyba wedkarza jest bo jak kogos zarazic łowieniem jak nie może tego sprobowac....Panie Docio - bez odbioru...pozdrawiam Was i w sumie admin mogłby przejrzec posty tego Pana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szuwary niestety nie da rady i dla mnie to tez jest głupie i dla kazdego chyba wedkarza jest bo jak kogos zarazic łowieniem jak nie może tego sprobowac....

  Wyrobienie karty trwa ok 2 godz. Nie jest to nic trudnego. W większości miast nawet egzaminu nie zdajesz, wystarczy rozmowa. Powiędzą Ci  żebyś kupił regulamin za 2 czy 5 zł i jak czegoś nie wiesz lub nie jesteś pewny to poczytaj. Możesz wykupić pozwolenie na jeden dzień i legalnie spróbować czy się spodoba czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w sumie admin mogłby przejrzec posty tego Pana...

 

Póki co będę się przyglądał Twoim postom. A ponieważ nie mam ochoty prowadzić niepotrzebnej dyskusji poza tematem wyznaczonym przez autora tego postu nie usunę ani nie będę edytował. Ale to ostatni Twój post, w którym złamałeś regulamin. I to w 3 punktach jednocześnie. Każdy kolejny będzie kasowany.

Koniec dyskusji nt. kultury kogokolwiek na tym forum w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość al-mariano

Kolego adminie Twoja wypowiedz w w/w temacie jest bardzo ogólnikowa, i jest mi bardzo przykro że to właśnie ktoś taki ja admin napisał.

Uważam że każdy ma prawo wypowiedzieć się, i brać udział w konstruktywnej dyskusji, i nie pisze tego nikt kto ma kilkanaście lat jak stwierdził kol Docio, ale ktoś kto już skończył 56-ść lat to tak na marginesie... z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

Jak młody zabiera ,,starego,, to faktycznie jest trochę głupi układ, ale odwrotnie, tak jak w moim i syna przypadku, całkiem przyjemnie, bo opłacając małemu legitymację członka uczestnika za 40+ zeta może wędkować na dwie wędki+dwie moje :) , a do tego na wszystkich wodach okręgu, a ja tylko na wykupionych :D

Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego adminie Twoja wypowiedz w w/w temacie jest bardzo ogólnikowa, i jest mi bardzo przykro że to właśnie ktoś taki ja admin napisał.

Uważam że każdy ma prawo wypowiedzieć się, i brać udział w konstruktywnej dyskusji, i nie pisze tego nikt kto ma kilkanaście lat jak stwierdził kol Docio, ale ktoś kto już skończył 56-ść lat to tak na marginesie... z pozdrowieniami

 

Kolego al-mariano, oczywiście, że każdy ma prawo się wypowiedzieć o ile jest to, jak sam wspomniałeś konstruktywna dyskusja. Ale trzeba to zrobić zgodnie z regulaminem, który każdy przy rejestracji przeczytał i zaakceptował.

 

Koniec dyskusji na temat inny niż w tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.Czy moge wziąść na ryby mojego kolege ,żeby mogł łowić na 1 wędke i ja też. Oczywiście mam karte wędkarską.PS.Ja mam 16 lat on 23. Może być to istone.

Jak już wspomnieli; Możesz kolegę zabrać na komercję, będzie łatwiej i szybciej, oraz zgodnie z prawem. Bo o tym że małoletni nie może się opiekować dorosłym, mówią ogólne przepisy, a RAPR PZW tylko je ma spisane z Ustawy o Rybacwie Wśrudlądowym. Zaś z posiadania karty zwolnione są osoby do 14 roku życia lub obco krajowcy. Jedymie gospodarz łowska może zwolnić z posiadania karty, ale i tak trzeba mieć zezwolenie....

Kolega ma 23 lata. tak więc zapłaci za egzamin 30 zł, chyba że się uczy to mniej... Do tego wydanie karty wędkarskiej 10 zł. To już masz dniówkę na komercyjnym...

Mi też tem przepis do koca nie odpowiada. Ja mam dzieci 2, które ukończyły 14 lat, i terza nie tylko kartę muszę im wyrobić alei składki opłacić. A wędkują e mna od święta. I mogli by w jednym limićie jak do tąd...

Ale pomyśl o gospodarzu wody. Jak by tak na jedno zezwolenie cały czas wędkowało 2 wędkarzy dorosłych. Ile mniej zezwoleń by sprzedał. I żeby wyjść na swoje, to musiał by podnieść składkę. A to zaś odbuiło by się na tych co sami wedkują...

Wiesz, ludzie lubią kombinować by zaoszczędzić...

 

Ty możesz troszkę nagiąć prawo. Zabrać kolegę jako osobe towarzysącą i dać mu potrzymać wedkę. Myślę że strażnik nawet jak by go przyłapał na holu rybi, to w tym przypadku by pobłażył i pouczył. A kloega by się przekonał czy to go pociąga. Oczywiście wedkowanie, a nie łowienie bez zezwolenia...

Edytowane przez Artur z Kętrzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...