Skocz do zawartości

Zgubiona część od kołowrotka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Ostatnio wędkując przy użyciu spiningu zauważyłem, że zgubiłem nakrętkę mocującą korbkę kołowrotka. Najprawdopodobniej wyleciała podczas przenoszenia (szukałem 100 razy i nie znalazłem). Dorzucę zdjęcie, bo nie wiem czy to da się jakoś profesjonalnie nazwać + zdjęcie kołowrotka. Moje pytanie jest takie, czy da się gdzieś taką część dokupić, bądź czym ją zastąpić (wkręciłem śrubkę odpowiedniej wielkości, ale nie wiem czy tak może zostać).

foto1

foto2
Proszę o pomoc i pozdrawiam ;).
 

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam jestem u was nowy, ale mam poważny problem, a mianowicie tydzień temu kupiłem kołowrotek Cormorana AXOS 12PIF 3000 ( 11 łożyskowy ) za ponad 350 zł. W czasie jego testowania w wodzie utopiłem korbkę do tego kołowrotka ( zdaje się za słabo ją przykręciłem ) Zadzwoniłem w tej sprawie do sklepu ze Szczecina w który m kupiłem ten kołowrotek i dowiedziałem się że serwis Cormoran- Daiwa, nie posiada takiej części. Co robić ?

W wykazie części z tego modelu korbka jako część widnieje na pozycji 45 nr. VC500CD30-ZHP    ( część HANDLEASSY)

Pomożcie, bo to dobry kręciołek, a bez korbki staje się bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zadzwoniłem w tej sprawie do sklepu ze Szczecina w który m kupiłem ten kołowrotek i dowiedziałem się że serwis Cormoran- Daiwa, nie posiada takiej części. Co robić ?

 

Zadzwonić do serwisu, niekoniecznie Cormoran, samodzielnie i zapytać o korbkę lub o dopasowanie innej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co robić ?

 

Jedno wyjście już Ci Zbyszek podpowiedział, drugie i ja bym miał, ale nie odpowiadasz, więc nie wiem, czy nadal jesteś zainteresowany? Jeśli tak, to zmierz sześciokąt wewnątrz otworu zębatki, ale tak, jakbyś mierzył klucz imbusowy - na płaskim od ścianki do ścianki. Drugi wymiar, to długość tego sześciokąta - zmierz szczękami suwmiarki po grubości kołowrotka ile ma od tego otworu w który wkłada się korbkę aż na drugą stronę (tak po chłopsku mówiąc)? Być może mógłbym coś dopasować od siebie z zapasów? Gratis!... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Sam miałem taką sytuację i zauważyłem ze się to zdarza całkiem często u ludzi, czasami korbka podczas z przeciwległą zakrętką się odkręca i przy zarzucaniu wpada do wody, zamiast robić samemu chyba lepiej kupić zamiennik uniwersalny, jakby ktoś potrzebował to mozna tutaj: http://www.www.przydas.pl/wedkarstwo-c51.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...