Jump to content

Zgubiona część od kołowrotka


Recommended Posts

Witam.
Ostatnio wędkując przy użyciu spiningu zauważyłem, że zgubiłem nakrętkę mocującą korbkę kołowrotka. Najprawdopodobniej wyleciała podczas przenoszenia (szukałem 100 razy i nie znalazłem). Dorzucę zdjęcie, bo nie wiem czy to da się jakoś profesjonalnie nazwać + zdjęcie kołowrotka. Moje pytanie jest takie, czy da się gdzieś taką część dokupić, bądź czym ją zastąpić (wkręciłem śrubkę odpowiedniej wielkości, ale nie wiem czy tak może zostać).

foto1

foto2
Proszę o pomoc i pozdrawiam ;).
 

Edited by wind
edycja linków
Link to comment
Share on other sites

Te nakrętki często są tych samych rozmiarów. Zobacz czy nie będzie Ci pasowała jakaś ze startego kręcioła. Jak jesteś z Gdańska, to daj znać. Właśnie leży u mnie na biurku jedna taka.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dzięki za chęć pomocy:D Nie jestem z Gdańska :(. Ale ogólnie napisałem mail do firmy Jaxon (bo od nich mam kołowrotek) czy da się kupić takie coś, a oni przysłali mi za darmo ;) Dobra obsługa klienta.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Witam jestem u was nowy, ale mam poważny problem, a mianowicie tydzień temu kupiłem kołowrotek Cormorana AXOS 12PIF 3000 ( 11 łożyskowy ) za ponad 350 zł. W czasie jego testowania w wodzie utopiłem korbkę do tego kołowrotka ( zdaje się za słabo ją przykręciłem ) Zadzwoniłem w tej sprawie do sklepu ze Szczecina w który m kupiłem ten kołowrotek i dowiedziałem się że serwis Cormoran- Daiwa, nie posiada takiej części. Co robić ?

W wykazie części z tego modelu korbka jako część widnieje na pozycji 45 nr. VC500CD30-ZHP    ( część HANDLEASSY)

Pomożcie, bo to dobry kręciołek, a bez korbki staje się bezużyteczny.

Link to comment
Share on other sites


Zadzwoniłem w tej sprawie do sklepu ze Szczecina w który m kupiłem ten kołowrotek i dowiedziałem się że serwis Cormoran- Daiwa, nie posiada takiej części. Co robić ?

 

Zadzwonić do serwisu, niekoniecznie Cormoran, samodzielnie i zapytać o korbkę lub o dopasowanie innej.

Link to comment
Share on other sites


Co robić ?

 

Jedno wyjście już Ci Zbyszek podpowiedział, drugie i ja bym miał, ale nie odpowiadasz, więc nie wiem, czy nadal jesteś zainteresowany? Jeśli tak, to zmierz sześciokąt wewnątrz otworu zębatki, ale tak, jakbyś mierzył klucz imbusowy - na płaskim od ścianki do ścianki. Drugi wymiar, to długość tego sześciokąta - zmierz szczękami suwmiarki po grubości kołowrotka ile ma od tego otworu w który wkłada się korbkę aż na drugą stronę (tak po chłopsku mówiąc)? Być może mógłbym coś dopasować od siebie z zapasów? Gratis!... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Sam miałem taką sytuację i zauważyłem ze się to zdarza całkiem często u ludzi, czasami korbka podczas z przeciwległą zakrętką się odkręca i przy zarzucaniu wpada do wody, zamiast robić samemu chyba lepiej kupić zamiennik uniwersalny, jakby ktoś potrzebował to mozna tutaj: http://www.www.przydas.pl/wedkarstwo-c51.html

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...