Jump to content

Przyducha zimą


~Piotr~
 Share

Recommended Posts

Witam.

Co roku każdej zimy, jest zagrożonych dużo zbiorników przyduchą. Może macie jakieś sposoby i doświadczenia jak ratować ryby? Przerażające jest ile każdego roku jest wyławianych martwych ryb. Samo zarybienie nie pomoże jeśli nie zadbamy o warunki. Okazy muszą rosnąć wiele lat, więc i trzeba wiele lat na odbudowe.

Link to comment
Share on other sites

Mała fontanna załatwia sprawę wtedy woda jest w ruchu i częściowo nie zamarza do tego natlenia dobrze wodę ,oczywiście jeśli zbiornik jest nasz wtedy możemy zainwestować w takie rozwiązanie a na szerszą skale to nie mam pojęcia u mnie pod domem na "Rutkach" PZW zimą robi przeręble i wkładają trzciny ale to może raz przez całą zimę a zbiornik jest płytki i co roku dużo ryb się dusi z tych starych okazów to chyba tylko sumy zostały cała reszta się zmarnowała :)

Link to comment
Share on other sites

Przeręble i słoma niewiele dadzą jeśli będzie to robione "przy okazji". Takie działania są potrzebne jak najczęściej, koła powinny wyznaczyć osoby, które codziennie będą odwiedzały łowiska. Warto też usuwać zalegający na lodzie śnieg aby dostarczyć trochę światła tym roślinom, które jeszcze zimą wegetują i produkują tlen.

Przyducha to nie tylko problem zimowy, latem też to się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Gdy lato zdarzało się być wyjątkowo upalne wtedy Straż Pożarna po prośbie naszego koła wędkarskiego natleniała wodę za pomocą motorówek za to zimą rzadko kto się tym interesuje na początku zimy zrobią kilka przerębli i tyle ja już to wspominałem w dziale łowiska i nie boję się wspomnieć jeszcze raz ,że za wyginięcie wszystkich starych ryb na naszym łowisku odpowiedzialność ponosi nasze Płońskie koło wędkarskie które podlega pod PZW

Link to comment
Share on other sites

Wiecie Panowie, związek może wyznaczać osoby do takich działań, lecz powiedzmy to sobie szczerze- ilu ludzi zgodzi się na robienie przerębli za darmo? Takich miłośników jest nie wielu. A związki nie mają zapewne kasy żeby takich ludzi i tego rodzaju działania opłacać więc akcja stoi w miejscu niestety...

Fontanna wspomniana przez Michnika to świetne rozwiązanie, ale na nie dużych akwenach blisko zabudowań, gdzie można pociągnąć zasilanie do tej fontanny....W sumie jak by na to spojrzeć zdrowym wzrokiem, to mało jest sposobów na przyduchę, a jeśli akwen jest daleko od naszego domu to walka z mrozem może okazać się...nie możliwa. Według mnie jeśli sami wędkarze się za coś takiego nie zabiorą...to związek oleje sprawę jak zawsze i nic się nie zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...