Skocz do zawartości

Motława - odcinek morski


grzybek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał Motławy od ujścia do Martwej Wisły na wysokości Polskiego Haka do mostu Zielonego (przy Zielonej Bramie) jest odcinkiem morskim.

Od Filharmonii Bałtyckiej do Wyspy Spichrzów ciekawy odcinek na sandacza, okonia.

Trafia się troć, dorsz, fląderka, szczupak... płoć, leszcz.

Sporo drobiazgu bytuje w odnodze odprowadzającej wodę z Raduni wpadającej do Motławy w Krępcu.

W trójkącie: MuzeumMorskie/marina/WyspaSpichrzów ten drobiazg wciąż przemieszcza się prowokując drapieżniki do żerowania.

 

http://goo.gl/maps/sDHCx

 

post-1419-0-93326800-1369481800_thumb.jpg

 

Schodząca z Raduni grudniowa trotka 60+ spod Sołdka.

 

post-1419-0-13026300-1369481839_thumb.jpg

Edytowane przez grzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trójkącie: MuzeumMorskie/marina/WyspaSpichrzów ten drobiazg wciąż przemieszcza się prowokując drapieżniki do żerowania.

 

O ile tylko nie mam lodu przez całą zimę można tam połowić na spławik. I to wcale nie taki drobiazg ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale te duże ryby nie stoją w miejscu, o każdej porze roku są gdzie indziej. Ostatnim razy w zeszłym roku i na początku tego sam się o tym przekonałem. Ja lubię tam jeździć, ale dopiero jak wszystkie wody włącznie z kanałami są już skute cienką warstwą lodu, bo jakoś miasto nie ma uroku wędkowania... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ostatnio było sporo prac przy budowie nabrzeży, m in przy Wyspie Spichrzów ale ryby wciąż są.

Sporo okoni ok 25cm latem chowało się pod mostem Zielonym, co rzut ryba :D oczywiście na spina.

Po drugiej stronie tego miejsca od strony wschodniej zawsze grasuje biała rybka oraz na wprost cypla wyspy w stronę Muzeum Morskiego na Ołowiance.

Na zakręcie przed Ołowianką od strony Martwej Wisły też można połowić okonia.

Na wylocie Motławy do Martwej Wisły kolega wyjął wiosną 1m szczupłego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Poszukuję porady. Ostatnimi czasy wznowiłem swoją przygodę z wędkarstwem i zakupiłem pozwolenie morskie. Do tej pory wędkowałem wyłącznie na jeziorach i dlatego staram się uzupełniać swoją wiedzę co do wód płynących i staram się sprawdzać tą wiedzę w praktyce.

Niestety nie wiem nic więcej o gdańskich łowiskach nad to co można wyczytać w internecie. Mój pierwszy wybór padł na Kanał na Stępce. Już nie woda stojąca, ale jeszcze nie z silnym nurtem. Zasiadałem się trzykrotnie w okolicach dawnej rzeźni, niestety z marnym skutkiem. Abstrahując od tego, że w tych dniach nikt nie miał szczęścia, to czy ten Kanał jest wart zainteresowania dla spławikowca? I jeśli tak to czy lepiej wybierać miejscówki bliższe marinie czy może Szafarni lub czy też nie ma na to reguły i ryb tam trzeba po prostu szukać?

Będę wdzięczny za każdy skrawek informacji od praktyków, tudzież będę zobowiązany za wskazanie innych miejsc (na pozwolenie morskie) w których warto popróbować szczęścia.

 

Pozdrawiam,

LO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ujściu starego koryta Raduni do Motławy prawie zawsze ktoś czeka z batem i długim podbierakiem. Na kanałku o którym piszesz uczyłem się łowić kiedy jeszcze pracowała turbina elektrociepłowni na Ołowiance. Dzisiaj to miejsce jest b płytkie i pewnie zamulone. Więcej wędkarzy widuję w odnodze za mariną w stronę Baszty. Tam jest zdecydowanie głębiej i płynie tamtędy woda z nowego koryta Raduni. Najgłębiej i chyba najciekawiej jest w trójkącie marina/muzeum/żuraw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...