Jump to content

Nasze połowy

Nicco Puccini
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj po południu zacząłem się nudzić. I wpadłem na pomysł, żeby pobawić się w batmana. Wybrałem więc bata 5m, spakowałem wszystkie potrzebne gadżety i nad wodę. Jako miejsce wybrałem mały leśny stawek z dużą populacją małych karasi. Bata uzbroiłem w żyłkę 0.14mm, spławik uklejowy o.5g, do tego haczyk 18, na którego zakładałem kawałki gnojaczka.

Nęciłem zanętą trapera lin-karaś, lekko przemoczoną żeby ładna chmura była w wodzie.

Pojechałem z nastawieniem na świetną zabawę i dużą ilość małych karasek. No i mi się powiodło, po doliczeniu do stu dałem sobie spokój z dalszym liczeniem...

Mimo, że rybki były małe to i tak świetnie się bawiłem. W załącznikach widok wody i jedna z wielu małych karasek.

Pozdrawiam, Nikoś.

post-3-0-90697000-1315075077_thumb.jpg

post-3-0-68188400-1315075290_thumb.jpg

Zabawa jest świetna, mi się to zawsze podoba. Tyczką łowię, ale poluje jedynie na większe ryby, mam mocny amortyzator i mocną tykę, jest to sprzęt przeznaczony na karpie, nie wielki amury, spore karasie i liny. i to Tym łowię:P A bolonki nigdy w życiu w rękach jeszcze nie miałem, po prostu nie mam gdzie na nią łowić. Ale nie róbmy tu off topa- to dział do naszych wyników;) W ogólnych rozmowach albo hp porozmawiamy o metodach.

Pozdrawiam, Nikoś.

P.S NA moim blogu relacja z dzisiejszej wycieczki będzie wieczorem.

Dzisiaj znowu zabawa z bacikiem, świetnie było. Kilkadziesiąt karasi pokazanych na zdjęciach w załącznikach. Brały rewelacyjnie na kukurydzę na lekkim zestawie( żyłka 0.16, haczyk 16, spławik uklejowy 1g). Nęcenie było raczej zbędne, wystarczyło rzucić kawałek chleba. Ale w sumie wystarczył by spławik wpadający do wody by zwabić całą ławicę tych wiecznie głodnych i wszystko żernych rybek....

A wy coś łowicie?

post-3-0-53757500-1315937673_thumb.jpg

post-3-0-45659000-1315937674_thumb.jpg

Łowimy, łowimy ... co tydzień zapuszczam spławiczek, to w kanale, to w jeziorze, ale jakoś brak czasu, żeby to opisywać. Za to obiecuję relację z trzydniówki, którą zaczynam już w piątek. O ile będzie o czym pisać :P.

• 1 month later...

Witam jestem tutaj nowy :)

Już mi sie podoba ten portal jestem z Kujawsko-Pomorskiego w okolicy Bydgoszczy :)

Bardzo fajna jest zabawa z takimi karaśiami tez uczęszczam na mały stawik w ciepłych okresach i znajduja się tam takie same karaski można ich nałapac do oporu na bata i kukuryde,przenice,cisto zapachowe :)

Witam byłem wczoraj u mnie na łowisku na spławik na takim fajnym kanale pomiedzy dwoma jęziorami. I zpoczątku łowiłem na kukurydze i czerwone robaki przy gruncie spławikiem 5 g . Po 2 h zmienilem zestaw i zyłke i próbowalem na płytszej głębokosci i odziwo czerwony robak i 20 cm grunt... Ponad 60 wymierowcyh wzdręg bardzo przyjemny połów :) A u was jak ?

• 3 months later...
  • 3 months later...

ja się pochwalę w niedzielę fotkami, bo robię wypad na leszcza, i karasia z batem ;D

Polecam chwalić się po łowieniu, a nie przed. Nie zawsze się nam przecież udaje... :P

a oto dzisiejszy 40 cm linek na kukurydze:)

Istotnie, ładny linek :) Na matcha czy bata? I co te drzewa takie łyse u ciebie :lol: ?

Hej, a ja dziś z rana byłem nad wodą, i złowiłem na bata parę ładnych okoni, pierwszy raz wypróbowałem na haczyku sztucznego gumowego raczka, i powiem wam, że efekty brań są zaskakujące, jak na wędkowanie spławikowe na sztuczną przynętę! Raczki kupiłem za grosze, w sklepiku wędkarskim!

Hej, dzisiejsza moja zasiadka, wędzisko match 330 cm, kołowrotek ruchoma szpula, spławik waggler 2 g.

Połów karaise złociste :)

Zdjęcia rybek na suchym podłożu usunięte. Albo żywe, albo na macie/siatce czy mokrej trawie. Nikoś.

• 2 months later...