Jump to content

Feeder czy Match

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem wędkarzem spławikowo-gruntowym z przewagą na splawik. Wedkuje od roku czasu na zwykły teleskop i chce kupić dobry nie drogi sprzęt. Mam dylemat między wędziskiem feeder a match. Wiem,że match to typowa odległościowka i świetna do spławika,a feeder to typowa gruntówka. Na innym forum radzą mi abym kupił matcha do splawikowania a druga feedera ponieważ jest tańszy od matcha i można go także używać na splawik. Mam mętlik i tak naprawdę nie wiem co wybrać. Podobno Mikado robi dobre wędki ale szczerze nie znam sie. Doradzcie proszę jakie kupić wędzisko "uniwersalne" na splawik-grunt i do tego kolowrotek. Mam na oku Dragon Elite RD 420 za 50zł,5 lat gwarancji i jest o nim wiele pozytywnych opini. Znalazlem takie dwie wędki. ktora jest lepsza i czy faktycznie są z kompozytu węglowego a nie zwykle szklane.

Mikado Trython  Match 390 10-40g                                        

Mikado Golden Bay Float 4m do30g

Edited by wind
edycja linków

Najwygodniej obrażać gdy nie chce się czytać. Postawa roszczeniowa tak charakterystyczna dla ograniczonych umysłów. A w dziale na samej górze jak byk stoi:

"Zanim założysz temat na tym forum najpierw sprawdź, czy podobny już istniejący temat nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytania.Jeżeli nie znalazłeś podobnego tematu i liczysz, że pomożemy Ci rozwiązać Twój problem, postaraj się w swoim temacie udzielić nam jak najwięcej informacji:- określ metodę połowu na jaką będziesz wędkował.- typ wody, czyli stojąca, wolno płynąca, płynąca z silnym nurtem- ryby jakie masz zamiar łowić, czyli rekreacyjne połowy drobnicy, średnie ryby, okazy. ( mile widziane konkretne gatunki ryb )- jak daleko będzie łowił (przy brzegu/pomoście na długość wędziska, na kilka długości wędziska - odległościowo, powyżej 25m - match);Jeżeli będziesz wędkował metodą spinningową, morską lub muchową, napisz jakie przynęty będziesz stosował podaj również ich wagę oraz długość."

Pretensje miej do siebie leniuchu, nikt nie jest wróżką aby odgadnąć Twoje zamiary i nie ma możliwości ogólnego połączenia wędziska spławikowego i gruntowego - to nierealne. 

I jeszcze jedna sprawa. Jak się pisze na priv to trzeba czytać odpowiedzi. Tam również napisałem iż nic nie napisałes o rybach i wodzie. Teraz ten post obrażający również i mnie kwalifikuje Cię w prostej linii do internetowych trolli.

Edited by Docio

Ja jestem trolem a ty zapytaj siebie kim jesteś. Potraficie tylko krytykować jak ktoś chce kupić sprzęt za 50-70zł bo to dla was szajs. Kiedyś Ojcowie i Dziatki łowiłi na zwykla leszczyne z kawałkiem sznurka i piórem gęsim i było dobrze. A teraz jak ktoś nie ma sprzętu za minimum 300-500zł to jest gorszy. Jestem trolem i moge sie do tego przyznać ale napewno nie mam zamiaru wydać nie wiadomo ile kasy na sprzęt bo na zwykły bazarowy za 30zł też można połowic i odpocząć nad wodą. A Pan wielce obrażony niech dalej sie szczyci swoim sprzętem za kilka setek i alleluja. To że ktoś sie obraża to już nie mój problem i luz.

I znów się mylisz. Nigdy, nigdzie i nikomu nie poradziłem, że tani sprzęt to szajs. Pojęcie taniości jest jednak bardzo ogólne a wędziska za 40zł nadal nie tknę, bo to tak jakbym wyrzucił pieniądze do śmietnika. Same przelotki niego są droższe niż to całe wedzisko i bynajmniej nie jakieś kosmiczne, więc nie o cenę tu chodzi lecz o zdrowy rozsądek. Wejdź do pierwszego lepszego sklepu i sprawdź cenę uchwytu do kołowrotka może wtedy cokolwiek dotrze do ciebie. A bolonka z jedną przelotką na składzie też nie jest bolonką lecz zwykłym teleskopem. I tak kupisz co będziesz chciał, a jak nie chcesz uzyskać odpowiedzi to po prostu nie pytaj, a nie obrażaj innych jeśli twoje pomysły nie uzyskują poklasku.

Arogancją nie zastąpisz wiedzy i proponuję dostosować się do porad, gdyż wtedy na pewno ktoś coś doradzi.

Edited by Docio

Arkadiush,czytając tematy w działach :Spławik ;Gruntówka ;Sprzęt dla początkujących,poszerzył byś swoją wiedzę ogólną.A od nadmiaru wiedzy jeszcze nikomu głowa nie pękła.Łatwiej i konkretniej mógłbyś zadawać pytania,mając już jako takie rozeznanie w różnych metodach połowu i stosowanym sprzęcie.

Docio masz dwa punkty za całokształt wypowiedzi,w tym uwagę o bolonce.

Ja jestem trolem a ty zapytaj siebie kim jesteś. Potraficie tylko krytykować jak ktoś chce kupić sprzęt za 50-70zł bo to dla was szajs. Kiedyś Ojcowie i Dziatki łowiłi na zwykla leszczyne z kawałkiem sznurka i piórem gęsim i było dobrze. A teraz jak ktoś nie ma sprzętu za minimum 300-500zł to jest gorszy. Jestem trolem i moge sie do tego przyznać ale napewno nie mam zamiaru wydać nie wiadomo ile kasy na sprzęt bo na zwykły bazarowy za 30zł też można połowic i odpocząć nad wodą. A Pan wielce obrażony niech dalej sie szczyci swoim sprzętem za kilka setek i alleluja. To że ktoś sie obraża to już nie mój problem i luz.

hahah :D a ile ty masz kolego lat? 13?Skoro tak zachwalasz sprzęt za 30 zł, to o co chodzi? Na bazar i heja :) tam raczej podziału na modele, długości czy cw. nie ma, więc problemu też nie widzę :)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...