Skocz do zawartości

Dwa zestawy wędek (prośba o pomoc). Metoda gruntowa i spławikowa


Rekomendowane odpowiedzi

Źle zagadałeś. Nie zwierzaj się ze swoich planów tylko pooglądaj wędki i kołowrotki a jak ich nie będzie (bo pewno nie będzie), to zapytaj czy może sprowadzić taki a taki sprzet i za jaką cenę. Towar bierze z hurtowni i tam zapewne są a i ceny może sprawdzić od razu lub na drugi dzień jak nie chce dzwonić przy Tobie. I nie wracaj już do tego sklepu, udaj się do innego.Prawda jest taka, że sklepy główny zarobek mają na marży towaru, który kupują jako bardzo tani i tani. Na drogi marży nie dołożą bo nikt im nie kupi. Taka paczka krętlików za 10gr sprzedawana jest za 1zł a to 1000% narzutu. Kołowrotek, za który w hurcie kosztuje 25zł życzą sobie 50zł. Za paczkę haczyków za 2,5zł życzą sobie 6zł ale wędzisko za 60zł nie będzie droższe niż 80zł. No i w końcu kołowrotek za 400zł nie będzie droższy niż 420zł.Znam sklepy wędkarskie gdzie jest tylko drogi towar i tam faktycznie ten drogi sprzęt jest jeszcze droższy ale to ich wybór, w końcu z czegoś muszą żyć a firma musi się utrzymać. Najczęściej jednak spotyka się sklepy z pełnym przekrojem sprzętu z tym, że większość modeli, w tym te najdroższe, sprowadzają na zamówienie.

 

Dziękuję Docio za odpowiedź zrobię jak radzisz i udam się do innego sklepu. Chciałem po prostu zaoszczedzić na czasie i kupić w sklepie stacjonarnym żeby nie tracić czasu na oczekiwaniu na sprzęt z internetu. Sprzedawca po prostu mnie olał bo tak jak mówisz za mało na mnie by zarobił. Z jego rozmowy wynikało że z takim sprżetem to ewentualnie do akwarium łowić gubiki. Zapomniał chyba że kazdy kiedyś zaczynał i uczyć na czymś się trzeba. Więc w takim razie inny sklep i zostaje przy Mikado Golden Lion Feeder tyle że 3,6 i Okumie Compressie RD 20 lub 30 tak dla uśrednienia rozmiaru szpuli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ze sklepem stacjonarnym jak najbardziej słuszna, miałeś po prostu pecha trafić na aroganta-handlowca a nie sprzedawcę-wędkarza.

Nie kupuj na Allegro, kup w sklepie internetowym, których jest naprawdę sporo. Poszukaj swoich wyborów w kilku sklepach, porównaj ceny oraz koszty wysyłki, gdyż może się okazać, że tańsze wędzisko po dodaniu kosztów wysyłki okaże się droższe od tej niby droższej. Postaraj się znaleźć wszystko w jednym sklepie to wtedy nie kumulują się koszty wysyłki.

No i na koniec. Przemyśl też podróż do innego miasta, do sklepu stacjonarnego. Pogrzeb w Google, poszukaj sklepu, zadzwoń, porozmawiaj, to najtańsze rozwiązanie na odległość. Może się okazać, że taka podróż osobista będzie tańsza niż wszystkie koszty wysyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ze sklepem stacjonarnym jak najbardziej słuszna, miałeś po prostu pecha trafić na aroganta-handlowca a nie sprzedawcę-wędkarza.

Nie kupuj na Allegro, kup w sklepie internetowym, których jest naprawdę sporo. Poszukaj swoich wyborów w kilku sklepach, porównaj ceny oraz koszty wysyłki, gdyż może się okazać, że tańsze wędzisko po dodaniu kosztów wysyłki okaże się droższe od tej niby droższej. Postaraj się znaleźć wszystko w jednym sklepie to wtedy nie kumulują się koszty wysyłki.

No i na koniec. Przemyśl też podróż do innego miasta, do sklepu stacjonarnego. Pogrzeb w Google, poszukaj sklepu, zadzwoń, porozmawiaj, to najtańsze rozwiązanie na odległość. Może się okazać, że taka podróż osobista będzie tańsza niż wszystkie koszty wysyłki.

Dziękuje ci raz jeszcze Docio że w tym całym twoim zabiaganiu znalazłeś choć chwilę na odpisanie i uspokojenie moich nerwów ;) Tak też uczynię jak mówisz :)

Edytowane przez Radekkk1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm...tak sobie czytam i czytam i chyba też skosztuję tego Mikado Golden Lion Feeder z tym, że dlugość 3,9m i ok 100g c.w. Nie jestem doświadczony ba! wcale nie mam doświadczenia, jednakże obawiam się że c.w do 80g na feeder przy moich prawdopodobnie ogromnych błędach może okazać się za słabe przez co "zarżnę" tą wędkę. Miejsca gdzie głównie będę łowił na grunt to kanał Bydgoski lub cała Noteć w kujawsko-pomorskim (kanał Notecki). Czasami jak mi czas pozwoli to wybiorę się na jakieś jeziorko z normalnym, twardym dnem bo tam gdzie łowię na spławik dno jest mega muliste. Ryby co do gatunków brak określenia z tego tytułu iż zamierzam łowić czysto rekreacyjnie nie zasiadając i czekając na rybę życia. Można by powiedzieć, że nastawiam się na "co podejdzie to będzie" :) A tak poważnie to uwielbiam leszcze nie wiem czemu ale jakoś lubię je łowić napewno na spławik. Zawsze nastawiony jadę na nie lub na ładne wzdręgi. Uważam, że karp to jeszcze nie ta liga:) Czasami pewnie pojadę na jakiś zbiornik prywatny gdzie są ryby od ładnej płoci zaczynając przez karpie, leszcze i na amurach kończąc. Co do kołowrotka to nie mam pojęcia jaki. Poradzę się sprzedawcy, poczytam w necie i na forum. Jak kiedyś napisał @ Woldi lepiej jak wędka ma trochę zapasu mocy:) chyba jutro pojeżdżę po sklepach bo zakup spontaniczny jest najlepszym zakupem wg mnie:)

Edytowane przez michu198719
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednakże obawiam się że c.w do 80g na feeder przy moich prawdopodobnie ogromnych błędach może okazać się za słabe przez co "zarżnę" tą wędkę.

 

Tą wędkę ciężko zarżnąć, musiałbyś się mocno postarać. Jako pierwszy feder jest w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą wędkę ciężko zarżnąć, musiałbyś się mocno postarać. Jako pierwszy feder jest w sam raz.

 

No właśnie kiedyś znajomy mi pożyczył feedera Mikado troszkę juz draśniętego zębem czasu, miał wlaśnie 80c.w i nie ukrywam, że jak założyłem do niego koszyczek 10g + zanęta standardowa bodajże firmy Boland feeder (to nie jest reklama jedynie dokłade menu zanęty :) )+ kukurydza + pinka + melasa i napełniłem koszyczek-ale bez mocnego ugniatania zanęty w koszyku to jak szykowałem się do zarzutu to moje zdziwienie było ogromne jak ta wędka się wygieła i jakoś dziwnie mi się nią rzucało. Fakt jest taki, że trzymałem pierwszy raz feedera w ręce ale od tamtej pory stwierdziłem, że dla bezpieczeństwa c.w powinno być troszkę większe. Oczywiście tok mego myślenia może być kompletnie błędny więc dlatego piszę, czytam i też się radze starszych kolegów stażem wędkarzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz odwrotnie doradzę. Jak już to taki z cw do 150g. Powód jest prozaiczny, w końcu trafisz nad rzekę z porządnym uciągiem. Podczas gdy inni będą z nurtu ciągać leszki po 2kg Ty będziesz musiał łowić zdecydowanie bliżej, na spokojniejszej wodzie leszczyki po 30dkg. :) Nie cackaj się, kup ciężki z dwiema lub jeszcze lepiej trzema wymiennymi szczytówkami i w zależności od jej wyboru dopasujesz obciążenie. Na najmiększą spokojnie będziesz łowił płotki po 15cm z lekkim obciążeniem a na najtwardszą... :D Feeder to wędzisko gruntowe i nie ma się co w nim doszukiwać finezji ani szukać "protezy" jako spławikówki, jak niektórzy już na tym forum radzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz odwrotnie doradzę. Jak już to taki z cw do 150g. Powód jest prozaiczny, w końcu trafisz nad rzekę z porządnym uciągiem. Podczas gdy inni będą z nurtu ciągać leszki po 2kg Ty będziesz musiał łowić zdecydowanie bliżej, na spokojniejszej wodzie leszczyki po 30dkg. :) Nie cackaj się, kup ciężki z dwiema lub jeszcze lepiej trzema wymiennymi szczytówkami i w zależności od jej wyboru dopasujesz obciążenie. Na najmiększą spokojnie będziesz łowił płotki po 15cm z lekkim obciążeniem a na najtwardszą... :D Feeder to wędzisko gruntowe i nie ma się co w nim doszukiwać finezji ani szukać "protezy" jako spławikówki, jak niektórzy już na tym forum radzili.

 

Cały Zbyszek jak wybić mi głupie pomysły to z klasą i impetem:D Czyli Ty również radzisz mi z wyrzutem 80c.w ponieważ to będzie dla mnie optymalne rozwiązanie tak?:) 

Edytowane przez michu198719
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, sam wiesz co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Jeśli dzięki wcześniejszym postom pozbyłeś się hamulców i otworzyłeś umysł, to żadne rady już Ci są niepotrzebne.  :) Wiesz co chcesz i czego potrzebujesz. :) My możemy tylko doradzać na podstawie własnych doświadczeń. Nikt nie ma patentu na nieomylność. :D

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, sam wiesz co będzie dla Ciebie najodpowiedniejsze. Jeśli dzięki wcześniejszym postom pozbyłeś się hamulców i otworzyłeś umysł, to żadne rady już Ci są niepotrzebne.  :) Wiesz co chcesz i czego potrzebujesz. :) My możemy tylko doradzać na podstawie własnych doświadczeń. Nikt nie ma patentu na nieomylność. :D

 

Rozumiem. Posłucham i wybiorę do 80 c.w. Na ostatnich radach dobrze wyszedlem podpytałem się o sprzęt i extra mi sie wędkuję. Więc myślę że i tym razem pojdę za radami i wybiorę 80c.w :) To jutro jakieś zakupy trzeba wtedy zrobić zobaczymy czy będzie coś ciekawego. A co do kołowrotka to czy możesz oraz możecie mi coś podpowiedzieć? Szpula 3000 czy 4000? Jakiś model? Kaska ok 100zł. Nie mam doświadczenia z tylnym hamulcem bo aktualnie działam na przednim. Wolny bieg nie ma znaczenia bo póki co na karpie czy inne okazy raczej nie będę się nastawiał tak jak napisałem wyżej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co jest aktualnie na rynku ale szukałbym czegoś w rozmiarze 200, góra 300 z niskim przełożeniem, 3-4 łożyskami i metalową obudową. Nie wierzę w tani plastik, który jest wytrzymalszy od stali. To znaczy taki plastik istnieje, jak najbardziej, ale nie jest tani, jest droższy od stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Wind i Docio powiedzieli w zasadzie wszystko.Ale moim zdaniem Michu,źle zrozumiałeś Docia.Jeżeli kiedyś zapuścisz się na nurtowe stanowiska na Wiśle,feeder z cw.150g,będzie najrozsądniejszym wyborem.Chyba że będziesz łowił tylko w spokojnych basenach międzygłówkowych,wtedy 80-tka będzie w sam raz.Także na wodach stojących i wolnopłynących.Co do kołowrotka,Docio w 100% rację ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapuścisz się na nurtowe stanowiska na Wiśle

Do tego śmiało i odpowiedzialnie mogę dodać Narew, Bug, Wartę i Odrę. Przy lekkich wyżówkach całe mnóstwo atrakcyjnych rzek jak Pilica. W czerwu w Pilicy koszyk 125g z zanętą był na styk a rzucać trzeba było prostopadle i odczekać bo trzymał dopiero przy około 55-45 stopniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

feeder z cw.150g,będzie najrozsądniejszym wyborem.

Też tak uważam i zawsze wybrałbym o wiekszym cw. tym bardziej, że akurat w feederze nie tracisz zbytnio na finezji łowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

witam. na wstępie chciałbym podziękować autorowi za temat ponieważ rozwiał on prawie wszelkie wątpliwości co do wyboru mojej wędki.

 

jestem nowym forumowiczem, który miał identyczne pytanie odnośnie doboru wędki jakie zadał autor tematu. dokładniej chodzi mi o jego zestaw numer 1.

przestudiowałem cały temat i wybrałem wędkę z aukcji KONGER Maxer Feeder 390/120g

lub FEEDER MIKADO GOLDEN LION 3,9m 100g

Proszę o podpowiedź którą z nich wybrać nie patrząc oczywiście na ich cenę. ja jako wędkarz amator skusiłbym się na KONGERa.

pozostaje jeszcze pytanie odnośnie kołowrotka, znalazłem 2 szt. MIKADO różniące się troszkę ceną która nie ma dla mnie też większego znaczenia ponieważ szukam kołowrotka w cenie podobnie jak wędziska czyli do 150 zł, ale nie wiem jaka jest w nich różnica, oto one. 

Mikado kołowrotek Golden Lion 4006 FD 

i

Mikado kołowrotek Golden Lion 2006 FD

 

okuma travertine baitfeeder 55 trb

 

konger ultris 1140 fd 11 lożysk

 

konger ultris 1140 fd 10-1bb

 

nie wiem czy te dwa kongery to nie czasem to samo.

czy któryś z nich będzie pasował do tego wędziska a może polecicie jakiś lepszy z odpowiednią liczbą łożysk i w ogóle bardziej odpowiedni do tego kija. nie szukam kołowrotka na jeden sezon a na więcej.

z góry dziękuje za pomoc

 

p.s. wyczytałem też ze liczy się przełożenie nie wiem tylko czy większe lepsze czy gorsze. spójrzcie tez na to jak możecie :)

Edytowane przez Aptacy
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...