Jump to content

Służby działają ;), czyli kłusole w sieci ... policyjnej :D.


wind
 Share

Recommended Posts

Ciekawe jaki będzie wynik postępowania przed sądem?Czy wyrok odstraszy kłusoli?

 

To nie wysokość wyroku ma decydujące znaczenie ale to, że w ogóle kłusole trafią przed sąd. Kłusownicy byli, są i będą, czy to z siatą czy z wędką, póki nie stanie się codziennością kontrola. Dziś częstotliwość ;) jej występowania powoduje, że nawet na forach "wędkarskich" spotyka się opinie, ze nie warto płacić za zezwolenie np.: PZW, bo i tak kontroli nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Kłusownicy byli, są i będą, czy to z siatą czy z wędką, póki nie stanie się codziennością kontrola.

 

A ja myślałem, że nieuchronność kary będzie jakimś straszakiem... 

 

W życiu miałem kilka kontroli z brzegu, ostatnio 3/4 właśnie na wodzie przez Policję.

Miałem okazję z nimi porozmawiać.

 

Albo nie mają paliwa albo obsady w czas kiedy kłusole stawiają sieci.

Może coś się zmieniło na lepsze?

Link to comment
Share on other sites

A ja myślałem, że nieuchronność kary będzie jakimś straszakiem...
To nie wysokość wyroku ma decydujące znaczenie ale to, że w ogóle kłusole trafią przed sąd.

 

Ta sama myśl, tylko zawarta w różnych słowach.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Albo nie mają paliwa albo obsady w czas kiedy kłusole stawiają sieci.

 

Czemu dopiero dziś to dostrzegłem? doprawdy nie wiem. :) 

To z paliwem to prawda, to z obsadą też. Problem jednak leży głębiej. Zanim policjant usiądzie za sterem musi odbyć kurs specjalistyczny po specjalnej cenie dla MSWiA. Nie ma to przełożenia na relatywnie tanie kursy w ośrodkach motorowodnych. To jednak nie koniec. Chętni to prawdziwi pasjonaci, którzy latem pływają nawet po 16-cie godzin. Ze sternikiem może na łodzi być i ratownik i ktoś z prewencji ale oni sami "powozić" nie mogą, więc nie tyle obciążenie służbą, co czas i monotonnia jest dość męcząca.

Jednak to nie koniec. Sternicy pływają tylko od późnej wiosny do wczesnej jesieni. W okresie chłodów w komisariacie rzecznym pełnią służbę jedynie dyżurni zmianowi i jeden dyżurny sternik o ile na stanie mają wodolot do działań zimowych. Reszta sterników zostaje przeniesiona na inne komendy na etaty prewencyjne, czyli całą zimę zasuwają po chodnikach. Jako specjaliści słusznie mają takie perspektywy w głębokim poważaniu, a perspektywy są zgoła odmienne w swoim charakterze. Zupełnie inne przepisy obowiązują na wodzie, a zupełnie inne w mieście. Co więcej od takiego funkcjonariusza wymaga się całkiem odmiennych cech, możliwości i wiedzy.

Link to comment
Share on other sites

Podziwiam tych chłopaków,chociaż tu i uwdzie "psy na nich wieszają ".Dzięki nim sporo trotek i łososi,uniknęło przeróżnych wideł czy tym podobnych ościeni.Trochę czytam,o przepławkach,o rybackich sieciach przy ujściach itd.Aż dziw że jeszcze ta trotka,dociera do swoich tarlisk.

Link to comment
Share on other sites

Straż Graniczna ma trochę świetnych akcji na morzu i na lądzie.

Nie tak dawno, na Zatoce Puckiej zdjęli sporo sieci będących rzekomo własnością rybaka przebywającego w szpitalu.

Dobra robota.

 

w Krynicy Morskiej również dzieje się i chwała SG - co prawda dwa lata temu ale to nie zmienia faktu, że chłopaki działają skutecznie.

Link to comment
Share on other sites

Na granicy często skuteczniej od celników a o niektórych akcjach w ogóle się nie mówi. Mają ku temu możliwości i odpowiednich ludzi a także aktualne informacje na temat bieżącej sytuacji. Czasem nawet "kryminalni" korzystają z ich źródeł bo sami nie są w stanie dotrzeć do odpowiednich ludzi. I możecie wierzyć lub nie ale SG w każdym porcie, w każdym kapitanacie ma swojego człowieka, który informuje ich o wszelkich działaniach, co pozwala się przyczaić i uderzyć we właściwym momencie a nie wtedy gdy cokolwiek się dzieje.

Czasem zastanawia mnie dlaczego jeszcze ludzie tacy jak Macierewicz nie próbowali tej struktury ujawnić i rozwalić. Może dlatego, że jest to struktura wewnętrzna, z której nie musi się SG tłumaczyć i choć oszołomy o niej wiedzą nie mają podstaw ani możliwości aby się do niej dobrać. Oby trwało to jak najdłużej, bo dzięki temu nie tylko chronione jest nasze morze ale także obie rzeki graniczne.

Link to comment
Share on other sites

Suma sumarum,SG lepsze niż CIA,FBI,MI6,razem wzięte,nie wspominając o wybitnych polskich służbach.PS.zapomniałem o Mosadzie.

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

Jesteś w błędzie i niestety nie mogę publicznie tu tego udowodnić. Nie jest jednak tajemnicą, że funkcjonariusze SG są od 2004 roku szkoleni przez FBI, Mosad i policję francuską. Nie napiszę też w jakim zakresie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Exciter,znam tą rzeczkę sprzed 30-lat,jako że byłem w wojsku w latach '81-83(cały stan wojenny zamknął się w mojej służbie,z różnymi konsekwencjami)Trzy czwarte mojej służby to lotnisko w Pile.Ze względu na liczne"poligony",dane mi było poznać jako tako,tamtejsze przepiękne lasy,jeziora i rzeczki.Od Piły,poprzez Mirosławiec,Borne-Sulinowo,Nadarzyce,po Wałcz.Dobrzyca,rzeczka nad którą łowiliśmy z kumplem tak ćwieść legalnie(ale na pewno nie granatami,co potrafili rosjanie na Bornym).Co do rosjan,większość z nich to przy bliższym poznaniu ludzie "do rany przyłóż".Mam tu na myśli żołnierza rosyjskiego w wersji "soft",czyli na luzie.Wracając do meritum serce mi się kraje,patrząc co wyprawia się nad Dobrzycą.Zresztą każda woda na "swoich"kłusowników,znanych z imienia i nazwiska którzy są zupełnie bezkarni.A to brak paliwa,a to mamy ważniejsze sprawy na głowie,znikoma społecznie szkodliwość czynu itp.Niestety,cywilizacyjnie daleko nam do takich krajów jak USA,Kanada,Niemcy,czy cała Skandynawia.

PS.Mógłbym sobie darować te wywody o wojsku,ale myślę że przyda się to do Docio'wej "kostki Rubika"nt.autora postów.Przyznam szczerze,że robię podobnie,na podstawie wpisów wyrabiam sobie zdanie o człowieku,chociaż mam na uwadze to że można się bardzo pomylić.Zwłaszcza jeżeli człowiek jako taktyk jest wilkiem.(To za W.Strzeleckim o okoniu)

Edited by Ozet
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...