Jump to content

Mikado Tournament Pole 7 m

Recommended Posts

A więc stało się,. po macaniu kilku może kilkunastu batów zakupiłem ponownie Mikado Tournament Pole 7 m , moje pierwsze odczucie nie powinno być zaskoczeniem, a jednak ten sam bat lecz nie ten sam :( wygląd paskudny ponieważ zmienili barwy na fiolet ( niby od tego roku ), komuś może odpowiadać ale nic to, w końcu kolorem nie łowi się. Co do wykończenia wizualnego to woła pomstę do NIEBA :angry:, nazwa firmy- naklejka pociągnięta lakierem niby normalka ale czuć nierówność pod palcami, ba widać to gołym okiem, nazwa wędziska ujdzie w tłoku, dodam nie chodzi o wypukłość liter tylko brzegów naklejki. Następna gafa wykończenia to przejście koloru fioletowego w czarny, wygląda to tak jakby po polakierowaniu kija ktoś ponownie pomalował, efekt ! czuć przejście ale nie łagodne tylko ostre czyt. kanty to samo tyczy się lakieru bezbarwnego na pozostałych elementach malowane ręcznie :o, to na tyle co do wyglądu.

Sama wędka wydaje się być sztywniejsza od tej w starej szacie, chyba, że moja zwiędła po trzech latach :P ale nie, sprawdzałem ją w innym sklepie i jest ciut bardziej paraboliczna. Czyżby oprócz spapranego wykończenia poprawili coś co było bardzo dobre, ale jak, materiał ten sam IM 8.

Tylko dlatego zdecydowałem się na kupno bata malowanego przez małe rączki, chyba pijane, a zapomniałem dodać o zaciekach, może bardziej wyjechaniu poza linię lub za wczesnym odklejeniu taśmy odcinającej.

Co do innych bacików oglądanych to zastanawiałem się nad Jaxon xt pro których są dwie wersje limited która jest o 200 zł droższa, oraz Turbo droższa o ok 100 zł od Tournamęta, lecz nie cena była motywem tylko leżenie w dłoni, wyważenie no i praca i tu wygrywa Tournament.

Jest to w dalszym ciągu bat godny polecenia lecz nie"nadaję się" :P na wystawę.

To na tyle, zobaczymy nad wodą czy jest to ten sam pancerny oraz lekki bacik. Pozdrawiam.

Edited by ZYBI68

To na tyle, zobaczymy nad wodą czy jest to ten sam pancerny oraz lekki bacik

Jeśli już "posmakowałeś" nowego nabytku, to mam prośbę, byś dokonał oceny obydwu wersji tego samego produktu, gdyż mam okazję zakupu u nas w sklepie jeszcze tej pierwszej wersji. W zależności od Twojej opinii dokonam wyboru, gdyż jest różnica w cenie: stara wersja u nas 415 zł, a nowa w necie 369. Oczywiście najważniejsze są zalety tej i tej wersji i na tej podstawie chcę wybrać. Takie deczko lepiej dopłacić, niż potem sobie w brodę pluć... ;)

Niby ma być to samo, co do ceny to powinna być ta sama, tam gdzie ją brałem na stronie była stara a dostałem nową. Wygląda na to, iż pomalowali czarną część na fiolet dlatego takie uwagi  j/w. Mi się wydaje nowy ciut sztywniejszy. Dowiadywałem się u exportera i dostałem odpowiedź to samo tylko barwy inne. Jutro jadę go testować oczywiście jak pogoda pozwoli.

Miałem starą wersję i byłem zadowolony, raczej wątpie aby zrobili coś gorszego skoro tyle lat ma dobre opinie.

W takim razie pomacam go jeszcze jutro w sklepie i zdecyduję. Nie szykuję się na ryby giganty, a tylko na te wielkości choinkowej, więc powinien spełnić moje oczekiwania. Dotychczas katowałem Jaxon Orion 6 m, ale czas na zmiany. No i brakowało mi często tych 2 m zasięgu... Dzięki i rośnij duży. ;)

Guest ŁYSY0312

Tylko stara wersja jak masz taką możliwość. Nowe może są ciut sztywniejsze lub nie, kwestia indywidualnych preferencji ale materiał inny mimo opisu, no i w starym ścianki są ciut grubsze, a spasowanie i wykończenie o niebo lepsze. Wystarczy przyjrzeć się w jaki sposób położony jest oplot w nowym a jak w starym Tournamencie. Żebym nie był już "zatowarowany" batami to sam bym Cię poprosił o kupno tego bacika dla mnie. 

Rok tem w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku takiego tournamenta polecił mi Wojtek Wiśniewski tego tournamenta. Około 400 zł dałem za niego.

Majstrem ani fachowcem w bacie nie jestem ale po zakupie tego kija wróciła miłość do bata, kiedy to z ojcem jako gówniarz łowiłem.

Zybi zastanawiam się jaki ja mam kij, ten co opisujesz czy tą starą wersję. Jak to odróżnić???

Guest ŁYSY0312

Czym odróżnić? Najlepiej po rękojeści. Stara wersja była malowana, więc przejścia kolorów były nie dostrzegalne. W nowej wersji są to naklejki, nie zawsze dobrze zalakierowane. Ale zawsze dobrze wyczuwalne. No i grubość ścianek - w nowej wersji w każdym elemencie może być różna. w Starej wersji jak popatrzymy na oplot, to zawsze i wszędzie będzie różny, bez fal i załamań. W starej wersji bat pracuje od 3 elem w dół. W nowej, różnie.

Jotes, można brać w ciemno, jestem zadowolony.
Paweł, rożnica jest w kolorze, nowa fiolet a w centrum wędkarskim mają do tej pory stary model.
Teraz po przetestowaniu jestem na 100% pewny, iż nowa jest sztywniejsza w porównaniu z starą ale używaną.
Elementy pasują z jednej do drugiej, waga identyczna.
Tak jak pisałem wcześniej, rozmawiałem z importerem który zapewnił o identycznej jakości z małą poprawą technologiczną.
Sam nie wiem na czym polega.

Kuba jak masz wiarygodne informacje to podaj różnicę w materiale. Wiadomo importer prawdy nie powie jeżeli jest gorszy materiał.

Edited by ZYBI68

• 2 months later...

Rok tem w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku takiego tournamenta polecił mi Wojtek Wiśniewski tego tournamenta. Około 400 zł dałem za niego.

Majstrem ani fachowcem w bacie nie jestem ale po zakupie tego kija wróciła miłość do bata, kiedy to z ojcem jako gówniarz łowiłem.

Zybi zastanawiam się jaki ja mam kij, ten co opisujesz czy tą starą wersję. Jak to odróżnić???

Kurde chwaliłem, chwaliłem kij i masz, pierwszy element po szczytówce pękł, jak zapałka, podczas zwykłego przyciągania płoteczki. Niewiarygodne, nie mogłem uwierzyć, że takie coś mogło pęknąć.:(

Też mam pewne podejrzenia. Ryba tuż pod nogami, wędzisko niemal w pionie... Krytyczny moment dla każdej wędki, nie tylko bata. Wtedy tylko szczytowe elementy biorą udział w amortyzacji ewentualnego ostatniego zrywu ryby, albo przy podniesieniu "do ręki" mniejszych sztuk.

No nic wędka kupiona rok temu na wiosnę w Centrum Wędkarstwa w Gdańsku, paragon mam ( na szczęście). Zareklamuje ją zobaczymy jaki będzie tego efekt. Ale w takich przypadkach widzę ogromny plus kupowania prze internet, tutaj nie trzeba trzymać i pilnować paragonu wystarczy że wejdę w historię maili albo konta w sklepie internetowym i mam dowód zakupu. A jak popatrzę na ten paragon z CW, to ledwie widoczny, wypłowiał

Wczoraj także napisałem do mikado, czy można kupić sam element, czekam na odpowiedź.

• 1 month later...

Paragon okazał się od innej wędki:) a więc nici z reklamacji. Skontaktowałem się z serwisem Mikado (Abramis). Koszt szczytówki to 45 zł + 20 zł kurier. Konieczne jest odesłanie do nich całej wędki (bo tych modeli mieli w 3 rodzajach) koszt 11 zł na poczcie.

Cała zabawa trwało około tygodnia. Bat sprawdzony na kilku łowieniach, a więc czekam do następnego ułamania:)

Pilnujcie paragonów Koleżanki i Koledzy albo zamawiajcie przez sklepy internetowe.

@Paweł, a nie próbowałeś poszukać odpowiedniej szczytowki w sklepach wędkarskich? Zawsze coś mają i często idzie dopasować. Chociaż do do mojego Cupido nie znalazłem i oryginalna kosztowała 80 zł.

@Paweł, a nie próbowałeś poszukać odpowiedniej szczytowki w sklepach wędkarskich? Zawsze coś mają i często idzie dopasować. Chociaż do do mojego Cupido nie znalazłem i oryginalna kosztowała 80 zł.

Przyznaje, że nawet nie przyszło mi do głowy, że mogę to szukać w sklepach wędkarskich:)