Jump to content

Testy sprzętu wędkarskiego.


wind
 Share

Recommended Posts

Grzebiąc w sieci natknąłem się na stronkę, gdzie można poczytać o testach sprzętu. Najciekawsze jest to, że nie są to suche fakty i liczby ale opinie użytkowników opisywanych produktów. Pewnie są to subiektywne odczucia, ale bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie sprzętu. Przetestowane są tam nie tylko wędziska i kołowrotki ale nawet kółka łącznikowy, kotwice i inne drobiazgi łącznie z odzieżą i obuwiem.

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałem, poczytałem i powiem, że stronka jak najbardziej pomocna. Duża część testów to sprzęt drogi z wyższej półki, jak wędki st czy młyny shimano, ale znajdziemy też i testy innych produktów jak pisał wind. Z pewnością warto zajrzeć i poczytać.

Opinie są pisane naprawdę fajnie, zrozumiale i okraszone ciekawymi zdjęciami.

Trochę mało może jest tego jeszcze, ale strona pewnie będzie się rozwijała.....

Dzięki wind za wstawkę.

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że warto zajrzeć tam czasem, choć myslę, że cześć testów jest trochę subiektywna. Napewno plusem jest to, że czasem pokazują zdjęcia kijów pod obciażeniem, albo mozna ich porosić i wstawiają fotki. Czasem też użyteczne są komentarze poniżej tekstu, choć zauważyłem, że też sporo osób, które się tam udzielają to sfrustrowani pieniacze.

Link to comment
Share on other sites

Każdy test praktyczny będzie subiektywny. A szczególnie te, które przeprowadzają "zwykli" użytkownicy. Nie chcialem się wychylać :), ale zaskoczyła mnie słaba ocena młynka Shimano Catana tak chwalonego na większości for wędkarskich. Jedyne obiektywne testy to pomiary właściwości fizycznych przeprowadzane w laboratoriach.

Link to comment
Share on other sites

Odnosnie tej catany, tez byłem zaskoczony, szczególnie, ze znam ludzi, którzy uzytkują takie kołowrotki i sam widziałem w jakim stanie sa po kilku latach użytkowania (jak za tą cenę byłem zaskoczony) a w teście niby kiepsko nawija plecionkę - moim zdaniem, nawineli gruba plecionkę, bez odpowiedniego napiecia i taki było widać efekt.

Edited by ms80
Link to comment
Share on other sites

Z musu całą jesień katowałem catane 1000(!) z nawiniętą plecionką Power Pro, dużymi i ciężkimi przynetami bez najmniejszej oznaki słabości :) Teraz chodzi ze mną na pstrągi ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...