Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam. Już od jakiegoś czasu chodzę z kuzynem na ryby troszkę się zrelaksować główni na prywatnych stawach za pozwoleniem właściciela.Dzis kuzyn wyrobil sobie kartę z zezwoleniem. I mam do was pytanie odnośnie połowu ryb z osobą towarzyszącą która nie posiada karty. Dokładnie chodzi mi o to czy jeśli kuzyn posiada kartę i zezwolenie to czy może zabrać ze sobą osobę która będzie łowić na jego drugą wędkę i nie posiada karty oraz zezwolenia. Chodzi o połów na państwowym stawie.

Napisano

Warunek podstawowy to nie możesz imeć ukończonych 14-tu lat. Kuzyn bierze pełną odpowiedzialność cywilną za Ciebie i Twoje postępowanie. Możesz łowić w ramach jego łowiska i jego limitu.

Jesli masz więcej niż 14-cie lat musisz posiadać własną kartę wędkarską.

Napisano

<strong class='bbc'>Automatyczna wiadomość</strong><br /><br /><br />Temat przeniesiony z forum "Spławik" do "Ogólne Rozmowy ".

Napisano (edytowane)

Czyli posiadając kartę i zdając testy będę mógł z nim łowić?

 

Troszkę w odwrotnej kolejności i jeszcze "maleńka drobnostka". Najpierw w kole zdajesz egzamin, następnie w Starostwie wyrabiasz kartę wędkarską i drobnostka...w kole wyrabiasz sobie Legitymację Członkowską i dokonujesz stosownych opłat za wędkowanie (jeśli skończyłeś 14 lat!). W ramach uprawnień innej osoby, czyli zanim ukończysz 14 lat - "na cudzą kartę" - możesz łowić, jeśli jest to osoba dorosła. Jest jeszcze jedno ustępstwo, ale ono Ciebie nie dotyczy - chodzi o współmałżonków. :)

 

I jeszcze jedna "drobnostka"! To musisz znać jak pacierz!

Edytowane przez Jotes
  • 2 tygodnie później...
Napisano

Ale ja jeżdżę z osoba która ma więcej niż 14 lat Jak przychodzi straż to mówię ze ta 2 wędka jest moja

 

Nie masz się czym chwalić. A straż lubi przed kontrolą poobserwować sobie wędkarzy.

Napisano

Nie masz się czym chwalić. A straż lubi przed kontrolą poobserwować sobie wędkarzy.

Dzięki za ostrzeżenie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...