Jump to content

Tyczka do podbieraka


Recommended Posts

Wprawdzie w dzisiejszych czasach można sobie kupić za parę złotych, ale mnie sytuacja zmusiła, by zrobić samemu. Nic tak nie cieszy, jak coś własnej roboty. A kupić, kupiłem 3,25 m, ale nawet nie zdążyłem o tym napisać w temacie "Co nowego kupiliście", bo mi właśnie wczoraj trachła na pierwszym łączeniu od góry. A lekuchno strząsnąłem tylko wodę z siatki po zakończeniu połowu. Naprawiam ją obecnie, ale też postanowiłem sobie zrobić porządną ze starego bata 6 m. Wyrzuciłem dwa górne elementy, tokarz dotoczył mi gwint z aluminium i wkleiłem distalem epoksydowym.

 

Tak wygląda złamany element od funkiel nówki:

 

post-1521-0-35733100-1408542548_thumb.jpg

 

Tak wyglądają części składowe nowej tyczki wg Jotesa :)

 

post-1521-0-12072100-1408542637_thumb.jpg

 

A tak będzie wyglądało już po wklejeniu:

 

post-1521-0-50010900-1408542707_thumb.jpg

 

Po naprawie złamanej, jedna będzie w zapasie, bo nie daj Boże zostać bez lekkiego podbieraka. Trzeba sobie jakoś radzić w życiu  - jak powiedział baca zawiązując buta glizdą. ;)

Edited by Jotes
Link to comment
Share on other sites

Jarku, Jaxon i wszystko jasne! :)

 

 

 

 

Jaxon sprzedaje buble ;)

 

Pierdoły opowiadacie, i tyle :D . Posiadam wspomnianej firmy sztycę do podbieraka, długości bodaj właśnie 3,25m i jakieś 3 lata z okładem służy mi dobrze. Poprostu, o sprzęt trzeba dbać, i tyle. A wady fabryczne zdarzają się wszędzie, im drozej tym rzadziej, oczywiście ... ;) .

 

@Jotes, a własciwie czemu nie reklamowałeś?? Moze warto? Jaxon znany jest z tego, że specjalnie się nie ceregieli, tylk owymienia :D.

Link to comment
Share on other sites


@Jotes, a własciwie czemu nie reklamowałeś??

 

Zanim doczekałbym się jej powrotu z serwisu, to by mnie jaśnista krew zalała. Zaprzyjaźniony sprzedawca zadał mi dokładnie takie samo pytanie. Mocno zdziwiony był, że nie dałem do naprawy gwarancyjnej. Wyjaśniłem, że już ją naprawiam i tak było faktycznie w tym właśnie czasie schła na końcówce druga warstwa distalu. I on też potwierdza Twoje słowa Danielu, po raz pierwszy spotkał się z takim przypadkiem. Ta część nie załamała mi się całkowicie, że aż odpadła. Pękła, ale trzymała się jeszcze na ok 1/4 średnicy - oderwałem ją do końca. Musiała być gdzieś skaza! Ja do transportu mam pokrowiec, więc u mnie wykluczone.

 

A jaxon? Cóż tu komentować? Gdybym wychodził z takiego założenia, że wszystko co od nich wychodzi jest bublem, to musiałbym się pozbyć odległościówki (jeszcze produkcja w stanach), bata Orion 6 m, mam też minimum 2 spinningi tej firmy oraz wielu, wielu innych drobiazgów. A i tę dorabianą z innego bata tyczę też należałoby wyrzucić jeszcze przed pierwszym użyciem, bo Jaxon. :)

Link to comment
Share on other sites

Wind

 

Wierze, że faktycznie mogą zdarzać, się jakieś felerne sprzęty, ale powiem Tobie tak, właściciel sklepu wędkarskiego u mnie, ma tylko sprzęt Jaxon-a, inny sklep w mojej Gminie też ma wielki transparent Jaxon, jedyny sklep pod Szreniawą, ma YORKA. Jak wejdziesz do nich, to innych kijów jak na lekarstwo, tylko tego producenta. Podobno kupujący wracają, bo jak się zepsuje, to trzeba kupić nowy, i tak zbija biznes na jednym producencie, jedyne co żyłkę kupuje, i blachy i inne pierdołki u niego. To tak na marginesie, moje własne luźne słowa ;) Mój wójek, sztycę zrobił sam, z rurki, i normanie teleskop, na motylki tylo że ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Jaxon, czy nie Jaxon, każda firma, ma produkty lepsze i gorsze. No fakt, że przy Jaxonie zdarza się to duuużo częściej, ale za to serwis chyba najlepszy w Polsce.  Trzeba tylko rozsądnie wybierać sprawdzone modele, za troszkę więcej PLN-ów niż podstawowa masówka. No i nie rzucać się na nowości, tylko spokojnie poczekać na opinie w necie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...