Skocz do zawartości

Tyczka do podbieraka


Jotes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wprawdzie w dzisiejszych czasach można sobie kupić za parę złotych, ale mnie sytuacja zmusiła, by zrobić samemu. Nic tak nie cieszy, jak coś własnej roboty. A kupić, kupiłem 3,25 m, ale nawet nie zdążyłem o tym napisać w temacie "Co nowego kupiliście", bo mi właśnie wczoraj trachła na pierwszym łączeniu od góry. A lekuchno strząsnąłem tylko wodę z siatki po zakończeniu połowu. Naprawiam ją obecnie, ale też postanowiłem sobie zrobić porządną ze starego bata 6 m. Wyrzuciłem dwa górne elementy, tokarz dotoczył mi gwint z aluminium i wkleiłem distalem epoksydowym.

 

Tak wygląda złamany element od funkiel nówki:

 

post-1521-0-35733100-1408542548_thumb.jpg

 

Tak wyglądają części składowe nowej tyczki wg Jotesa :)

 

post-1521-0-12072100-1408542637_thumb.jpg

 

A tak będzie wyglądało już po wklejeniu:

 

post-1521-0-50010900-1408542707_thumb.jpg

 

Po naprawie złamanej, jedna będzie w zapasie, bo nie daj Boże zostać bez lekkiego podbieraka. Trzeba sobie jakoś radzić w życiu  - jak powiedział baca zawiązując buta glizdą. ;)

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, Jaxon i wszystko jasne! :)

 

 

 

 

Jaxon sprzedaje buble ;)

 

Pierdoły opowiadacie, i tyle :D . Posiadam wspomnianej firmy sztycę do podbieraka, długości bodaj właśnie 3,25m i jakieś 3 lata z okładem służy mi dobrze. Poprostu, o sprzęt trzeba dbać, i tyle. A wady fabryczne zdarzają się wszędzie, im drozej tym rzadziej, oczywiście ... ;) .

 

@Jotes, a własciwie czemu nie reklamowałeś?? Moze warto? Jaxon znany jest z tego, że specjalnie się nie ceregieli, tylk owymienia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Jotes, a własciwie czemu nie reklamowałeś??

 

Zanim doczekałbym się jej powrotu z serwisu, to by mnie jaśnista krew zalała. Zaprzyjaźniony sprzedawca zadał mi dokładnie takie samo pytanie. Mocno zdziwiony był, że nie dałem do naprawy gwarancyjnej. Wyjaśniłem, że już ją naprawiam i tak było faktycznie w tym właśnie czasie schła na końcówce druga warstwa distalu. I on też potwierdza Twoje słowa Danielu, po raz pierwszy spotkał się z takim przypadkiem. Ta część nie załamała mi się całkowicie, że aż odpadła. Pękła, ale trzymała się jeszcze na ok 1/4 średnicy - oderwałem ją do końca. Musiała być gdzieś skaza! Ja do transportu mam pokrowiec, więc u mnie wykluczone.

 

A jaxon? Cóż tu komentować? Gdybym wychodził z takiego założenia, że wszystko co od nich wychodzi jest bublem, to musiałbym się pozbyć odległościówki (jeszcze produkcja w stanach), bata Orion 6 m, mam też minimum 2 spinningi tej firmy oraz wielu, wielu innych drobiazgów. A i tę dorabianą z innego bata tyczę też należałoby wyrzucić jeszcze przed pierwszym użyciem, bo Jaxon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wind

 

Wierze, że faktycznie mogą zdarzać, się jakieś felerne sprzęty, ale powiem Tobie tak, właściciel sklepu wędkarskiego u mnie, ma tylko sprzęt Jaxon-a, inny sklep w mojej Gminie też ma wielki transparent Jaxon, jedyny sklep pod Szreniawą, ma YORKA. Jak wejdziesz do nich, to innych kijów jak na lekarstwo, tylko tego producenta. Podobno kupujący wracają, bo jak się zepsuje, to trzeba kupić nowy, i tak zbija biznes na jednym producencie, jedyne co żyłkę kupuje, i blachy i inne pierdołki u niego. To tak na marginesie, moje własne luźne słowa ;) Mój wójek, sztycę zrobił sam, z rurki, i normanie teleskop, na motylki tylo że ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

Jaxon, czy nie Jaxon, każda firma, ma produkty lepsze i gorsze. No fakt, że przy Jaxonie zdarza się to duuużo częściej, ale za to serwis chyba najlepszy w Polsce.  Trzeba tylko rozsądnie wybierać sprawdzone modele, za troszkę więcej PLN-ów niż podstawowa masówka. No i nie rzucać się na nowości, tylko spokojnie poczekać na opinie w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...