Jump to content

dostałem w prezencie zestaw gruntowy i co dalej

Recommended Posts

Witam Użytkowników forum

Z okazji urodzin zostałem obdarowany zestawem wędkarskim:

- wędzisko mikado SENSEI MEDIUM CARP 360

- kołowrotek KONGER CARPS & FEEDER LONG CAST 930

-  żyłka  KEVLON SteelOn Carp 0,25 mm

- ciężarki ołowiane + spławiki

Moje pytanie brzmi: czy zestaw, który otrzymałem nadaje się do zabawy w wędkarstwo?

W co musze się zaopatrzyć jeśli chodzi o wędkarstwo spławikowe i karpiowe. Z uwagi, że moja wiedza jest 0 proszę o wskazówki co kupić (haczyki żyłki spławiki itd.)

Siema,

Obejrzałem sobię ten Twój sprzęt, jak na początek niezły, jeśli mowa o łowieniu karpia. Osobiście mam inne wędzisko i inny kołowrotek, ważne, że Twój kręcioł ma wolny bieg, a to ważne przy gruntówce na karpiowate.

Napisz, gdzie zamierzasz łowić, i wolisz na spławik czy grunt?

Jeśli chcesz połowić karpika, polecam jeszcze dokupić dwie solidne podpórki, powyżej 20 zł najlepiej, oraz sygnalizator brań elektroniczny i podwieszane bombki. Sygnalizator nie musi być drogi, ja na początek mam za 18 zł z allegro kupiony, i sprawdza się. Aby jemu dopomóc podwieszam bombeczkę samowypinającą jeszcze. Kijem karpiowym na spławik nie łapię, wybieram metody gruntowe, ewentualnie powierzchniowe. Woldi lub inni pewnie więcej ci podpowiedzą bo ja dopiero zaczynam karpiowanie :). Poczytaj na forum naszym też, dział o karpiowaniu początki dużo cennych info.

Pozdr.

• 4 months later...