Jump to content

Sprzęt Wędkarski na karpia 2015

Recommended Posts

Witam mam Pewien dylemat.. Nie wiem co kupić :) Już teraz szykuje sprzęt na Czerwiec lipiec. Chodzi o Karpie potrzebuje 2 wędek i 2 kołowrotków w rozsądnej cenie. Do Wydania mam 1300 zł. I muszę za to kupić wędki + pokrowiec + Rod-pod

+ podbierak+ akcesoria w postaci zanęty haczyków ale to drobiazgi, najważniejsze jest na początku wędki i kołowrotki. Co możecie polecić ? Karpie w przedziale wagowym będą od 10 do nawet 25 kg. Te 25 kg sporadycznie bo jest ich mało. Co doradzicie ?

Witam Serdecznie chciałbym się zapytać, jaki sprzęt był by dobry do połowu karpia w granicy od 10 do nawet 20 kg ? Nie mam dużo kasy dysponować będę max 2 tyś złoty potrzebuje za tą sumę tak.

Kołowrotki w liczbie 2 wędki w liczbie 2 pokrowiec rod pod oczywiście mate karpiową i odkażacz, podbierak no i cała reszta dupereli na koniec. Jakie kije polecilibyście ? Tak do  200 zł za kij i kołowrotek ewentualnie taniej jak da radę.

Kołowrotki w liczbie 2

tica scepter, ale to koszt ok.300zł/szt.

rod pod

proponuję podpórki gwintowane, bo są bardziej uniwersalne, a do tego dużo tańsze

odkażacz

Ludzie, trzymajcie mnie! :D  Po gwizdek? Nie popadaj w paranoje jak większość karpiarzy :rolleyes:

Co do wędzisk to nie pomogę, bo wypadłem z obiegu. Sam mam robinsona diaflex i jestem zadowolony choć to żaden super sprzęt.....jak mawiają fachowcy :P

W podobnym temacie chcesz wydać 1500 na 3 wędki więc się zastanów dobrze czego chcesz :rolleyes:

Edited by woldi

Liczyłem na pomoc :) Nie na to jak odniesiesz się do odkażacza dla mnie to Podstawa, i tego nauczył mnie dziadek hmm czy jest w tym coś złego ? Lepiej nosić niż się prosić taka moja zasada:)

Szanuje to co złapie i chce aby wróciło do wody w dobrym stanie.  Miało być 3 wędki sorry po 1 Ręka w gipsie po drugie zmęczony po nocce wiec myślę ze mi wybaczysz.  Widzę jednak ze mało osób chętnych do pomocy a to dziwne, bo myślałem ze jak jest to forum wędkarskie znajdę tutaj FACHOWĄ pomoc. W swoi zyciu natrafiałem  na rożnych wędkarzy ale ci byli bardzo pomocni :)   Podsumowując nie pomogłeś mi szkoda.....

Aha, a na forum samochodowym dowiesz się wszystkiego o każdym typie. Sprzęt karpiowy jest wyodrębnionym tematem wędkarskim o bardzo wąskiej specjalizacji. Tak się składa, że Woldi to jedyny "zatwardziały" karpiarz i jest w temacie obeznany. Nikt nie kupuje sprzętu co rok lub częściej, a jak sam zauważyłeś to forum wędkarzy a nie handlowców, którzy wrzucą Ci od razu ofertę z bonifikatą.

Jestem przekonany, że dokładną odpowiedź uzyskasz na forum, którego użytkownicy to głównie karpiarze.

Widzę jednak ze mało osób chętnych do pomocy a to dziwne, bo myślałem ze jak jest to forum wędkarskie znajdę tutaj FACHOWĄ pomoc. W swoi zyciu natrafiałem na rożnych wędkarzy ale ci byli bardzo pomocni :) Podsumowując nie pomogłeś mi szkoda.....

Stary, sorki ale umiesz czytać i rozumiesz słowo pisane?? @woldi odpowiedział Ci na 4 podstawowe pytania sprzętowe jeżeli chodzi o łowienie karpi a Ty masz jeszcze jakąś ansę??

Po gwizdek? Nie popadaj w paranoje jak większość karpiarzy

Racja!

Jeszcze nie zacząłeś na dobre łowić a nabrałeś "manier" karpiarzy??

• 1 month later...

Wędki najlepiej z mistrala. Kołowrotki najlepiej duże i wytrzymałe - okuma.

Nie musisz wydawać tyle kasy na sprzęt możesz kupić bardzo dobry i tani.

Na tak duże karpie nie stosuj żyłki tylko plecionkę. :)

• 1 month later...

Potrzebuję kołowrotka do Jaxona Black Arrow Carp 3,60m 3,5 lbs koniecznie z wolnym biegiem , wędka ma być z założenia używana to połowu Karpi oraz planuję używać tego zestawu do łowienia na martwą rybkę . Budżet do 150 zł  no chyba ,że coś na dekady to mogę dołożyć z bólem serca  max 50 zł . Łowisko  głębokość 2-8 metrów  więc rzuty krótkie bo gdzie nie wyrzucę to spada na minimum 4 metry głębokości i dalej. Drugie 0,5-12 metrów , duża ilość zaczepów , aczkolwiek  po 20 metrach od brzegu jest już koło 2 metrów i więcej więc coś tam już można połowić. No i żyłka wszystko jedno czy są jakieś dedykowane (nie tylko z nazwy) , spodziewam się karpi  max 2kg ,a na żwyca nie wiem , ale jeżeli grubsza żyłka nie przeszkodzi w łowieniu 2kg karpi , a będzie gotowa na "megalodony" to bardzo chętnie

Edited by Michał Badziąg

Okuma Travertine Baitfeeder. Niestety, to koszt około 200zł ale "będzie pan zadowolony"  ;) .

A czym on się tak wyróżnia , dotychczasowe moje kołowrotki oscylowały w cenie 60-78 zł . 

Zapomniałem dodać ,że będę odwiedzał też Wisłę (okolice Toruń-Chełmno)

Tutaj mam ten kołowrotek :Okuma Travertine Baitfeeder 55 tylko jaki rozmiar 40 czy 55 ? Bo różnica to 4 zł ... no i jaka żyłka ;P

Edited by hege
link

A czym on się tak wyróżnia ,

Mam taki i używam od paru lat, na karpiki, do ciężkiego gruntu, do żywcówki. Wszyscy których znam i posiadają takowy są zadowoleni.

Co do wielkości to zależy od łowiska i rybek ...