Jump to content

Nowe opłaty za wędkowanie w morzu

grzybek
 Share

Recommended Posts

Od dzisiaj nowe stawki opłat za wędkowanie w wodach morskich.

Roczna        -189,17zł

Miesięczna   - 75,65zł

Tygodniowa  - 37,83zł

Do czasu wejścia w życie rozporządzenia takie opłaty obowiązują.

Prawdopodobnie dla młodzieży do 24lat i emerytów opłata wynosi 65zł.

Mnie nie dotyczy więc nie bardzo mnie to interesuje.

Każdy może wejść na stronę OIRM i zadzwonić, dopytać.

Możliwe, że same opłaty jeszcze zmienią wysokość, mam nadzieję, że będzie taniej ale kto wie?

Moje zezwolenie armatorskie traci ważność w czerwcu więc nie spieszę się z wykupywaniem.

Każdy kto wędkuje ze mną do tego czasu nie musi opłacać osobnego zezwolenia.

Z ulgami to mnie PZW trochę uraziło. Też się uczę w szkole jeszcze tylko że zaocznej w tym roku skończę 20lat.  (legitymacja i wszystko jest tylko że zajęcia weekendowo). Byłem się pytać w kujawsko-pomorskim o koszta karty to całość z wisła i innymi wodami by mnie wyniosła wnet 500zł. Bo powiedziano mi że taka szkoła się nie liczy. Także podziękuje im ma karte wole jezdzić po wodach prywatnych. Zazwyczaj za darmo lub opłaty max do 15zł.

Edited by RybakONB

Witam serdecznie właśnie zastanawiałem się ostatnio nad tym tematem wzrostu opłat gdyż jestem mieszkańcem nadmorskiego Świnoujścia. Czy ktoś może się orientuje jak to jest z opłatami za łowienie z łodzi na wodach morskich? Doszły mnie słuchy że opłata ma wynosić 3000zł czy to może być prawda? Jeśli tak to załamie się gdyż jesienią zakupiłem łódź nówkę sztukę, silnik i poluje teraz na przyczepkę. Pozdrawiam

Doszły mnie słuchy że opłata ma wynosić 3000zł czy to może być prawda?

Hmmm

Ludzie którzy rzeczywiście interesują się wędkowaniem w morzu wiedzą, nie domyslaja się i nie słuchają plotek.

Kamilu, zadzwoń do swojego Urzędu Morskiego, może tam są inne ceny?

Najprawdopodobiej wszędzie te stawki są jednakowe.

Jeżeli chcesz łowić ze swojej łodzi, masz skończone 24 lata i nie jesteś emerytem lub rencistą zapłacisz 189.17zł za roczne zezwolenie.

Takie opłaty obowiązują od dzisiaj.

Jeszcze w zeszłym tygodniu mogłeś opłacić składkę wg starych zasad.

Porozumienie

z Okręgowym Inspektoratem Rybołówstwa Morskiego w
Gdyni
Zgodnie z ustaleniami z Okręgowym Inspektoratem Rybołówstwa Morskiego w Gdyni
oraz Kapitanatem Portu w Gdańsku
wędkarze Okręgu Gdańskiego PZW, którzy uiścili składkę członkowską PZW na dany rok, mają prawo wędkować na niżej wymienionych morskich wodach wewnętrznych, bez konieczności wykupu
zezwoleń na sportowy połów ryb na wody morskie:

a. Rzeka Motława w starym i nowym korycie na odcinku od krawędzi mostu Zielonego
    oraz
    mostu Stągiewnego w miejscowości Gdańsk do jej ujścia do rzeki Martwa Wisła

b. Rzeka Wisła Śmiała na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w     miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia   Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej

c. Rzeka Martwa Wisła na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w    miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej
w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej w Gdańsku Nowym
Porcie.

Cytat z opracowania dyr PZW Gdańsk - mgr inż Edward Gierach
Edited by grzybek

No właśnie, dotarła do mnie dziś plotka, że porozumienie miałoby działać w obie strony, czyli posiadacze zezwolenia "morskiego" mieliby na podstawie porozumienia mieć dostęp do wód PZW o/Gdańsk. ale to zapewne tylko plotka.

Za dobrze by było.

Szczerze wątpię żeby odpuścili sobie opłaty.

Szykowali się na to od dawna (OIRM).

Przynajmniej nigdy tak wcześnie nie było albo jeszcze o tym nie słyszałem, pewnie plotka...

Za dobrze by było.

Szczerze wątpię żeby odpuścili sobie opłaty.

Szykowali się na to od dawna (OIRM).

Przynajmniej nigdy tak wcześnie nie było albo jeszcze o tym nie słyszałem, pewnie plotka...

czy na porozumieniu można łowc śledzia,czy to inna bajka

bo na PPW to się człowiek nie dowie

czy na porozumieniu można łowc śledzia,czy to inna bajka

Oczywiście, że można w granicach Wisły Śmiałej i Martwej, a te granice są określone w odpowiednie dokumencie umieszczonym na stronie OIRM-u. Jak znajdę chwilkę to odnajdę i konkretna informację zapodam. Na pewno możesz łowić śledzie pod kapitanatem w Nw. Porcie, ale czy to przyjemność to inna bajka.

edit: znalazłem. pod tym linkiem jest rozporządzenie MRiRW, co prawda z 2004r, ale granice chyba ? się nie zmieniły ;).

$2 mówi o Wiśle Bieżącej i Śmiałej, a MW też pewnie do ujścia, czyli właśnie wspomniane nabrzeże pod kapitanatem.

b. Rzeka Wisła Śmiała na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej

c. Rzeka Martwa Wisła na odcinku linii łączącej południowy kraniec nabrzeża przystani rybackiej w miejscowości Górki Wschodnie z południowym krańcem przystani rybackiej
w miejscowości Płonia Wielka do jej ujścia do Zatoki Gdańskiej w Gdańsku Nowym
Porcie.

Wydaje się, że wyraźnie to jest ujęte

tak dokadnie miejsce ujścia rzeki W.Śmiałej do Morza - Zatoki

Nie tyle mi,bo mam opłacone w.morskie ale chciałem zabrac brata,żeby spróbował a może skosztował 

troche innego wedkowania.

Czyli między falochronami można?? ja to tak rozumie

Między światłami wejściowymi w kanał. Sprawdź tylko kwestie łowienia z wschodniej strony, podobno jest zakaz ze względu na rezerwat. No i wkrótce mogą zamknąć groble oddzielajaca od Wisły Ptasi Raj.

To że chcą zamknąc to wiem ja i tak z łodzi,nie wyobrażam siebie na takiej pielgrzymce,chociaż

może w tym roku będzie trochę luźniej.

Nie wszyscy zdążyli po staremu, czekali do ostatniej chwili,bo jeszcze mieli ważne 2014r

Z łódki to jeszcze inna historia,tam jest tor wodny i zgodnie z przepisami nie wolno łowić. Ale przepisy swoje a życie swoje... Jak widać co roku w tym rejonie.

Zaczerpnięte z PPW

"Szanowni Państwo

W dniu wczorajszym na stronach www.inspektoratów w tym również Gdyńskiego pojawiły się informacje dot. nowych opłat min. określających zryczałtowane stawki wg nowej ustawy rybackiej która weszła w życie w dniu wczorajszym, jednocześnie wraz z wejściem ustawy powinny być przekazane przez Minrol do informacji publicznej jak i Inspektoratów rozporządzenia regulacje wysokość opłat wraz z odwołaniem starych regulacji.

Wg informacji posiadanych w chwili obecnej nie ma nowych obowiązujących rozporządzeń stosownych do obecnego stanu .

Wobec faktu umieszczenie w Państwa biuletynie jak i interpretowanie wysokości nowych opłat wg Nowej Ustawy Rybackiej z dnia 4/03/2015 wg ust 95.1 tej ustawy która wyraźnie wskazuje że rozporządzenia zostaną wydane osobno przez i tu wyraźnie zaznaczam przez ustawodawce .

W tym przypadku sprawą oczywistą jest że w przypadku braku nowych rozporządzeń obowiązują stare regulacje i nieodwołane rozporządzenia dot. opłat za uzyskanie licencji.

Jednocześnie zwracam uwagę na rażące różnice wysokości opłat pomiędzy inspektoratami Szczecin, Słupsk i Gdynia .

Nasuwa się w tym przypadku wniosek że z Państwa strony doszło do nadinterpretacji ustawy co wyraźnie mogę wskazać nie leży w gestii Inspektoratów."

Norbert Żukowski

Wychodzi na to że za bardzo się pospieszyli - nadgorliwi.

Dziś słyszałem, że opłata ma być zmniejszona do 110zł za pomocą rozporządzenia właściwego ministra. Na ile to prawda to się okaże.