Jump to content

Laik szuka pomocy przy wyborze wedki


Recommended Posts

Witam

 

Ostatnio byłem ze znajomym na rybach i nawet mi się spodobało. Teraz stoję przed dylematem czy będe sie jarał tym czy to tylko chwilowe, ale postanowiłem spróbować i własnie zamierzam kupić swoją pierwszą wędkę :D . Więc do rzeczy, chciałbym kupić wędkę uniwersalną a mianowicie chodzi mi o wędkę do spiningu jaki i do feedera. Mój budżet to 300zł.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Obojętne co kupisz. Jest bardzo mało łowisk, gdzie będziesz mógł łowić bez karty wędkarskiej i licencji gospodarującego a to praktycznie niewymagające stawiki.

Link to comment
Share on other sites

(...) chciałbym kupić wędkę uniwersalną a mianowicie chodzi mi o wędkę do spiningu jaki i do feedera. (...)

Według mojej skromnej wiedzy, nie ma wędzisk, które spełniałyby takie warunki. :(

 

Ps

Docio ma rację, pierwszy krok do wędkarstwa, to karta wędkarska i od tego zacznij... :)

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

To teraz zdecyduj się na metodę wędkowania. Chcesz wędzisko spinningowe, czy do feedera, a może dwa? Kołowrotek praktycznie może być jeden do obydwu metod, więc jeśli chciałbyś dwa wędziska + jeden kołowrotek, to jest to możliwe, żeby zmieściły się w Twoim budżecie, wybierając sprzęt ze średniej półki.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Po pytaniu odnoszę zupełnie inne wrażenie. Mam niejasne przeczucie, że Prezes naczytał się fantazji o zastosowaniu feedera jako spinningu UL a także zwykłej spławikówki. U niektórych występują w nocy sny, że feeder to magiczne wędzisko do wszystkiego :) a rano opisują te swoje sny na różnych forach a ludzie czytają i myślą, że jest tak naprawdę.

Alexspin jednak polemizowałbym co do półki. Budżet kolegi to 300zł, czyli zasoby na wszystko. Dwa wędziska i wspólny kołowrotek, to zdecydowanie dolna półka o ile wyskrobie jeszcze ze dwie-trzy stówki na żyłki, koszyczki, różne wabiki i dodatkowe akcesoria. Pozostając jednak przy całkowitym budżecie 300zł, patrząc na ceny i ogólny koszt akcesoriów w zdecydowanie ograniczonej ilości, to już nawet wybór bazarowy.

Link to comment
Share on other sites

Po pytaniu odnoszę zupełnie inne wrażenie. Mam niejasne przeczucie, że Prezes naczytał się fantazji o zastosowaniu feedera jako spinningu UL a także zwykłej spławikówki. U niektórych występują w nocy sny, że feeder to magiczne wędzisko do wszystkiego :) a rano opisują te swoje sny na różnych forach a ludzie czytają i myślą, że jest tak naprawdę.(...)

Co do tego, zgadzam się z Tobą w pełni.

Zestaw za 300 PLN jest możliwy do "wyciśnięcia", przynajmniej na początek przygody z wędkarstwem:

KJ-ARM300M

WJ-EXJ27020 (mam w CW 3-15g i użytkuję z powodzeniem)

WJ-ARF330120 przyzwoite i niemal niezniszczalne,

to 284,44 PLN i zaliczyłbym je do średniej półki, mimo niskich cen.

Niestety, na plecionkę Z25B-012, lub nieco gorszą trzeba parę złotych dołożyć. Do tego dojdą błystki, woblery, gumy, ale ten budżet 300 PLN chyba przewidziany jest na wędziska i kołowrotek.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...