Skocz do zawartości

Odnowa obrotówki


RybakONB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakiś pomysł aby pozbyć się osadu z metalu... Lekka rdza i coś dziwnego... Jakby zaśniedziałe, najlepiej aby w czymś zamoczyć potem już sobie poradzę papierem ściernym i malowanie :) Znalazłem w garażu Mepps`a dopadł go niestety czas :) I chce dać mu druga szansę pracuję ładnie tylko trzeba pozbyć się osadu i go wymalować :)

Edytowane przez RybakONB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz czytam podpowiedzi wyczytałem też wczoraj w nocy o coli i się moczy od 13 :-) Chodziło wszystko ładnie skrzydełko już wnet nie miało barw mocno dostało... Zobaczymy co wyjdzie po tej coli jutro z rana wyjmę.

Ona pochodzi z przeszłości nie wiedziałem o jej istnieniu. Pewnie dziadek kiedyś wyłowił i zostawił w garażu. Kiedyś był rybakiem i łowił siatkami na Wiśle (legalnie). Pewnie sie wplatała dużo rzeczy szło wyłowić ...

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i byłem zobaczyć co z nią. I zdziwiło mnie co robi cola ... Wygląda duuużooooo lepiej co najwyżej to chyba będzie potrzebna wymiana kotwicy malowanie chyba odpuszczę. Działanie coli mnie zdziwiło ... Ciekawe co robi w żołądku takiego rezultatu się nie spodziewałem. Szkoda że nie zrobiłem zdjęć przed i po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto ona po około 24h w coli i około 10min szczotkowania pastą do zębów. Popsikałem WD-40 i na tym chyba zakończe. Raz ja wezme niech popływa potem zmoczę atraktorem aby pozbyć się zapachu i koniec :-) Nie spodziewałem się takiego rezultatu była dosłownie czarna z domieszkami rdzy... Cieżko było ocenić co to za blaszka a tu ładny złoto niebieski Comet :-)

A co myślicie o kotwicy warto ją zmienić ? Może pęknąć podczas holu ryby ?

post-2369-0-44263500-1438766733.jpg

Edytowane przez wind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotwica zdecydowanie do wymiany!!!

Nie tylko, że może pęknąć, ale nawet na fotce widać, że jest dość mocno skorodowana, więc o jej ostrości można tylko teoretyzować, a to jest jeden z podstawowych czynników skutecznego zacięcia ryby.

 

Ps

Używaj opcji "edytuj", pisanie postów jeden pod drugim w tak krótkim czasie jest niezgodne z regulaminem...

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wymieniam ostra jest :) Utnę i założę nową poprzez kółko łącznikowe już robiłem tak raz jak pękła mi jedna. Kółko chyba nie wpływa negatywnie na działanie co ? A z obrotówką warto coś zrobić czy zostawić tak jak jest ?

Edytowane przez RybakONB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...