Jump to content

Blue Wind II


Alexspin
 Share

Recommended Posts

Dziś robiąc porządki w garażu natknąłem się na wędzisko Blue Wind II by INITI Feeder 3,3m, c.w. 65g. Nie używane, rękojeść jeszcze w folii zabezpieczającej. Trzyczęściowe z trzema wymiennymi szczytówkami czerwoną (miękka), żółtą (średnia) i zieloną (sztywna). Dostałem ją pewnie w prezencie co najmniej 20 lat temu, poszła na półkę i zapomniałem o niej ponieważ od zarania dziejów mojego wędkarstwa wyłącznie spinninguję. W internecie nie znalazłem o tym wędzisku żadnych informacji poza tym, że firma INITI już dawno nie istnieje.

Ciekaw jestem, czy ktoś z koleżanek i kolegów ma wiedzę na temat tego wędziska?

Może ktoś jest zainteresowany takim nieużywanym "białym krukiem"? Mi się raczej nie przyda, bo nadal nie jestem zainteresowany metodą gruntową, co więcej nie mam "zielonego pojęcia" o wędkowaniu na feedera. ;)

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Initi to był tzw "błysk w klozecie". W Polsce firma pojawiła się na dwa-trzy lata i znikła bezpowrotnie. Wyroby mocno problematyczne, serwis zerowy, łączność nierealna - tak można podsumować kontakt z tą firmą a właściwie przedstawicielem na Polskę.

Kolory szczytówek nieco mnie niepokoją. To co napisałeś pokrywa się z tym co stosuje Mikado. Od 2000 roku kolorystyka szczytówek i ich ugięcie zdecydowanie zaczęły odchodzić od schematu i każda firma zaczęła stosować swoje kolory. W tym samym czasie feedery poszły mocno do przodu i nowością były już wędziska z cw 100g z węglowymi szczytówkami. To znów pociągnęło do zastosowania różnych średnić w łączach szczytowych i niemożność lub bardzo trudny dobór odpowiednich zamienników.

Wracając do Twojego blanku można stwierdzić kilka rzeczy. Wyroby były problematyczne, gdyż nasza "młoda" szkoła feederowców forsowała teorię o braku niebezpieczeństwa przy przeciążeniu. Notabene do dziś to forsuje a także patrzy jedynie na ciężar koszyczka nie myśląc zupełnie o ciężarze "wkładu". W efekcie mało zbieżny blank (jak w Mikado) strzelał na drugim składzie.

Tyle pamiętam. Sorki za tak mało pochlebną opinię.

Edited by Docio
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Zbyszku. Nie masz za co przepraszać, to wędzisko zupełnie jest mi nieprzydatne i na pewno nabyte w prezencie, bo nigdy nie kupowałem żadnych innych poza spinningami. Byłem tylko ciekaw co to za "cudeńko", bo firma faktycznie efemeryczna. Może też sprezentuję komuś, albo oddam do szkółki wędkarskiej, niech się uczą łamać kije... ;)

 

Przy okazji znalazłem też dwa spinningi opisane na blankach jako "CORMORAN Topfish C Carbon Grafite 1,65m c.w. 2-20g" i "FLADEN FISHING Clipper Stangray carbon composite 195cm c.w. 10-30g". Zupełnie już zapomniane. Po erze bambusa, to były jedne z moich pierwszych spinningów węglowych.

Przypomniały mi się lata kiedy byłem "piękny i młody" - teraz jestem już tylko "piękny"... :D

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...