Skocz do zawartości

Mucha - najłatwiejszy sposób na rybe


Gość Muchozol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Muchozol

Witam...na muchę łowie już kilka lat...w/g mnie najlepszy sposób żeby szybko złowić jakis piękny okaz...piszcie jakie ryby najlepiej wchodzą wam na wędke oraz jakie lubicie łowić na muchę...dla mnie najlepszy sposób na piękne okazy.... ;)

post-190-0-31106700-1329770340_thumb.jpg

post-190-0-12564800-1329770358_thumb.jpg

post-190-0-88057200-1329770370_thumb.jpg

post-190-0-93532800-1329770386_thumb.jpg

post-190-0-86975000-1329770400_thumb.jpg

post-190-0-83586000-1329770423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło ,że w końcu ktoś podjął się napisania czegoś w tym temacie. Ja nigdy na muchę nie łowiłem ale myślałem żeby sprawić sobie muchówkę taką na klenie i jazie bo pstrągi to u mnie tylko na komercyjnych ;) tyle ,że się na tym kompletnie nie znam ,te oznaczenia AFTM czy coś takiego? różne sznury ,klasy wędek itp itd sam bym odpowiedniego sprzętu nie dobrał więc poproszę jakieś podstawowe wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się że w zeszłym roku popełniłem kilka wyjazdów z muchówką w ręku. Przyznam szczerze że te kilka wypadów mnie zaczarowało i w tym roku (jak czas pozwoli) zamierzam bardziej rozwinąć się w tym fachu.

Zaczarowany Magik, ale się porobiło .. ;) . To dawaj, chętnie poczytamy, może ktoś jeszcze ulegnie muchówki czarowi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych metod się porobiło że człek już wariuje, a skąd czas na to wszystko w sezonie, nie wspomnę ile to trzeba szmalu wyłożyć na sprzęcicho, przecież leszczyna to już nie wystarcza. Piękna to metoda przyznaje, całkiem sportowa, ale trzeba się długo uczyć aby dojść do jakieś wprawy machania tym sznurem. Naoglądałem się filmów o połowach na muchę i mam je w arsenale ale stosuje je do połowów na spining. Chętnie poczytam relacje muszkarza, jego doświadczenia i wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Okno że to działa tak że jak spróbujesz muchy to odstawiasz resztę wędek i pozostajesz jej wierny, tym bardziej że tą metodą łowisz praktycznie wszystkie gatunki ryb

ja nie chciałbym odstawiać mojego ukochanego spina ale spróbować trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Muchozol

No cze bart.....widze ze jakieś normalne forum więc mnie zainteresowało.....widze że ludzie tak jak u nas chętni wiedzy na różne tematy....a jak jest coś ciekawego to i sam poczytam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tych metod się porobiło że człek już wariuje, a skąd czas na to wszystko w sezonie, nie wspomnę ile to trzeba szmalu wyłożyć na sprzęcicho, przecież leszczyna to już nie wystarcza. Piękna to metoda przyznaje, całkiem sportowa, ale trzeba się długo uczyć aby dojść do jakieś wprawy machania tym sznurem.

Cóż, jeżeli chodzi o mnie to już kilka (kilkanaście?) lat temu zrezygnowałem praktycznie z metody spławikowej, skupiłem się na spiningu. Wędki spławikowej używam tylko gdy jadę odpocząć, wypić piwko, porozmawiać, zrobic grilla itd a ryby są tylko dodatkiem/wypoczynkiem. Dlaczego spining i mucha? Otóż to co mnie najbardziej pociąga w tych metodach to ciągła wędrówka, wzmożone obserwowanie przyrody, wiąże się to z moim innym hobby, mianowicie rajdami (turystyczne i na orientacje). Jak jadę posiedzieć to zabieram mojego super drogiego kupionego na rynku za kilkadziesiąt zł bacika i foteliki, jedyna inwestycja to robale, czasem zanęta.

Co do samego czasu nauki to mogę powiedzieć z czystym sumieniem że podstawy opanujesz w kilkanaście/kilkadziesiąt minut a do jako takiej wprawy dojdziesz po kilku wypadach (wprawa w sensie że potrafisz tak rzucić by o nic nie zahaczyć, by mucha wylądowała tam gdzie chcesz i nie odstrzelisz muchy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...