Jump to content
Sign in to follow this  
Alexspin

[Portal] Żyłka DRAGON Guide Select

Recommended Posts

Pomijając krótki okres używania żyłek polskiej produkcji, których sensowna wytrzymałość zaczynała się od średnicy 0,40mm, więc niemal od początku mojej przygody ze spinningiem, a to już (a może tylko) ćwierćwiecze, używam żyłek, których dystrybutorem jest Firma DRAGON. Najpierw były to żyłki Siglon, rewelacyjne jak na ówczesne czasy. Teraz używam żyłek DRAGON Guide Select praktycznie w trzech średnicach deklarowanych przez Firmę – 0,14mm, 0,16mm i 0,20mm.

 

Zobacz cały artykuł

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Wianek" jest dobry na takie kłopoty, wiem coś o tym. ;)

 

Ja również stosuję żyłki Dragona, ale nieco inne.

 

Do odległościówki - X-treme Match i Super Camou Match (0,16-0,18 mm)

Do spinningu - Team Dragon Spinn i Flex (0,16-0,18 mm) (na te żyłki corocznie na boczny trok wyciągam minimum 300-400 okoni /25-35 cm/, kilka szczupaków i kilka sandaczy).

 

Nie kupuję jednak nigdy takich dużych szpul. No bo jak ja mam odmierzyć 150 m? A dokładnie tyle mi potrzeba i wystarcza, więc reszty nie muszę "kisić" w puszce. Spławikowe żyłki zmieniam średnio 3-4 razy w sezonie (na wszystkich kołowrotkach!), do bocznego troka 2 razy w ciągu jesieni, bo już tylko o tej porze roku łowię tą metodą. Wolę więc za każdym razem kupić nówkę szpulę 150 m i mieć świeżą na kołowrotku.

Aż razi mnie w oczy, że taka firma nie przewiduje, oferty dla mnie. A ja chętnie kupiłbym na próbę, krążek 150 m tej żyłki ϕ 0,16-0,18 mm, ale choćbym pękł, to nie mają takowych w ofercie. Oferta Dragon Guide Select - tylko 600 mb. Nie wypróbuje więc. A w takim razie pozostanę przy Team Dragon Spinn w cenie ok 20 zł/150 m (bezpiecznej i sprawdzonej żyłki!). No bo co zrobić z czterystupięćdziesięcioma metrami, jeśli nie dorówna tej znanej mi już żyłce?

 

Sorry, poprawiam, bo nie wpisałem grubości, jakich używam!

Edited by Jotes

Share this post


Link to post
Share on other sites

(...) No bo co zrobić z czterystupięćdziesięcioma metrami, jeśli nie dorówna tej znanej mi już żyłce?

Odkupię od Ciebie... :)

Ostatnio wypróbowałem DRAGON-a V-Camou, niestety zawiodłem się i wracam do Guide.

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odkupię od Ciebie...

 

Wybacz Alek, ale jakbym ja miał przed zakupem takiej żyłki poszukiwać najpierw "wspólników" do podziału zawartości tej szpuli, to ja jednak chromolę takie "cudo". Atrakcyjna cena, po przeliczeniu na odcinki po 150 m, nie świadczy absolutnie o jakości wyrobu. Z doświadczenia wiem, że wręcz przeciwnie. I o ile mógłbym ewentualnie zaoszczędzić na cenie kołowrotka, czy kijka, to akurat żyłka jest tym elementem zestawu, na którym nie da się zaoszczędzić - moim zdaniem!. I ja nie podpuszczam się na taniochę w tym wypadku. Tutaj wąż w kieszeni jest niewskazany, bo może zaważyć na holu ryby życia, albo zepsuć mi przyjemność wędkowania, bo w krótkim czasie, zacznie mi się rwać w rękach jak nitka (w najmniej spodziewanym momencie). Produkcja i sprzedaż tej żyłki na szpulach po 600 m, to kot w worku. Wypróbuj Team Dragon Spinn lub Flex. 

 

Ja mam też inną, ulubioną i sprawdzoną żyłkę - York. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to i ona spełnia moje wymogi (choć jest wielokrotnie koniczna). Tę żyłkę kupuję jednak dopiero, jak w sklepie zabraknie, tych "moich" sprawdzonych żyłek. Żeby nie było, że nie wypróbowuję tych tańszych, to ona właśnie do takich należy. Koledzy w moich ulubionych sklepach, nauczyli się już dawno, że jak mi proponują jakąś "żyłkową rewelację", to od razu podają mi ją do wypróbowania (próba zerwania w rękach). Rzadko, która jest w stanie mi się oprzeć i taką dopiero nabywam, do dalszych prób "w terenie". ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wybacz Alek, ale jakbym ja miał przed zakupem takiej żyłki poszukiwać najpierw "wspólników" do podziału zawartości tej szpuli, to ja jednak chromolę takie "cudo".(...)

Ależ ja Cię nie namawiam... ;)

(...)podają mi ją do wypróbowania (próba zerwania w rękach). Rzadko, która jest w stanie mi się oprzeć i taką dopiero nabywam

No to czasem musisz się nieźle "naszarpać"... ;)

 

PS

Opisując tę żyłkę, nikogo "na siłę" nie namawiam. Każdy ma "swoich znajomych". Ostatnio próbowałem żyłkę ze stajni MOMOI (DRAGON V-Camou 0,16mm), zawiodłem się na niej i wracam do Guide. :)

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to czasem musisz się nieźle "naszarpać"...

 

Ale niestety, tylko czasem. Trafić żyłkę, która oprze się moim paluchom, to ewenement - raz na ho ho. :)

 

Alek, spoko, ja nie krytykuję Twojej opinii, tylko producenta, bo chętnie bym wypróbował, a nie kupię od razu 600 m. Powinni pomyśleć o potrzebach wędkarzy, a nie o tym, by od razu sprzedać, jak najwięcej. Na próbę bierze się jeden krążek, a nie cztery od razu... ;)

Edited by Jotes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×