Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku pojawił się na naszym rynku nowy gracz, producent zanęt pod marką Fiskeri. Wczoraj kupiłem dwie paczki najbardziej popularnych: wanilia

IMG_20170505_111223.jpg

i piernik

IMG_20170506_061949.jpg

Cena była kusząca, bo ok 6zł za paczkę a macając przez folię wyczuć można grube frakcje. Faktycznie, po otwarciu widać było poza drobno zmielonym pyłem, całe i mielone ziarna oraz sporo pelletu w różnych kolorach. Niestety, zapachu wanilii nie było ani śladu.

IMG_20170505_111306.jpg

Dziś otworzyłem drugą paczkę, piernikową. Zawartość bardzo podobna, może nieco ciemniejsza. Zapach piernika był minimalnie wyczuwalny. Za to po nawilżeniu zaczął unosić się nad miską dość intensywny zapach przypalonego karmelu.

Podsumowując, zanęta gruba, treściwa może być świetna bazą do dopalania zapachami. Świetnie łączy się z ziemią i glinami. Ja jej drugi raz nie kupię, dla moich potrzeb nieodpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Tak czytając ten opis nasuwa mi się myśl ,że ja jak dostane ją kupić w moim regionie to ją zakupię i przetestuje u mnie na łowisku. Może na da się na większe ryby takie jak karp albo amur. Ja sam dodaje do zanęt dodatki o większej frakcji. 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało ale nie zapomnij  o słusznym dodatku atraktora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są tej zanęty jeszcze jakieś inne smaki/zapachy ? Czy te zanęty co zakupiłeś różnią się tylko smakiem a frakcja i skład jest taki sam ? Po zdjęciu widzę ,że w skład m.in wchodzi ziarno kukurydzy ,pellet różnej wielkości i różnego smaku ,nie wiem czy ziarno konopi lub łubin albo słonecznik może się mylę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest dodatek innych ziaren, min. konopi właśnie. U mnie w sklepie dostępne są też zapachy rybne, czosnek z czymś tam ;), do tego pellety do metody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za informację, jak przetestuje to dam znać ,

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam 

Objechałem cały mój prawie region w poszukiwaniu tej zanęty co wyżej. W kilku sklepach powiedzieli mi ,że ta zanęta to może być tylko w danym regionie/województwie , szkoda bo chciałem przetestować. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi