Skocz do zawartości

Zakup kija i młynka; opinie podzespołów


Dawidson312
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Planuje zakup kija: Shimano Catana DX Spinning 2,70m / 14-40g i kołowrotka: Jaxon Monolith Spin 3000 * 9+1 BB. Będę łowił głownie na rzekach czasem zalew. W wakacje jeziorka. Zestaw głownie pod wiekszego szczupaka. Proszę o opinie podzespołów ponieważ nie chce kupic jakiegoś gó**a. Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

catana to jedna z lepszych opcji. Jest solidna i przy polowie kaczodziobych na pewno będziesz mile zaskoczony jej pracą. Ja osobiście wybrałbym coś lżejszego i z pianką, a nie korkiem ale to kwestia gustu. Lada dzień ma do mnie przyjść Mikado Inazuma Flash perch 240cm, 3-18g zobaczymy jak się będzie sprawować. Młynka nie mialem w ręku więc słowa o nim nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym nieco lżejszą Catnę M (ten wskazany przez Ciebie to już wędzisko trociowe) i kołowrotek Aernos 3000. Jak wspomniał @jungu, Catany to przyzwoite wędziska, a kołowrotki SHIMANO to klasa sama w sobie, JAXONA nawet nie można porównywać.

Kijki Catana mają jedną wadę, stosunkowo długie dolniki i nie każdemu to odpowiada, ale można się przyzwyczaić i wówczas są niezawodne.

Jeśli chodzi o kołowrotki Catana, to nie są one przewidziane do cięższego spinningu, mam co prawda Catany 2500 i 4000 ale używam ich do kijków Catana 210cm/1-11g i Catana 240cm/3-14g, do tej granicy spełniają swoje zadanie prawidłowo, bezawaryjnie ale do cięższego spinningowania bałbym się ich użyć.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego i niedrogiego młynka to wyszła właśnie nowa seria RYOBI - Virtus. Pomimo że nie ma pierdyliona łożysk to świetnie pracuje i jest dobrze i estetycznie wykonany. Polecam.

virtus 1.jpg

virtus2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli polujesz tylko na szczupaka to' kołowrot' musi być niezawodny.Obecne świecidełka w sklepach są kiepske i nijakie.Krytyczną wadę ma ich waga,a co za tym idzie po wadze wiadomo co jest w środku.Proponuję abu cardinal c4. Sam nim łowiłem,jest niezawodny hamulec,przekładnia ślimakowa z fosforobrązu i miedzi.Szwedzi zakończyli produkcję w 90 roku,ale młynki nawet z czwartej reki są niezniszczone.W droższej półce znajduje się abu ambasadeur i dam quick royal.To są herby prawdziwej metody rzutowej.

Edytowane przez Gość
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...