Skocz do zawartości

Wędka na suma.


Daria Mateusz Piątek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie prosiłbym was o pomoc, która z tych dwóch wędek będzie lepsza na suma :) ?
 

Jaxon Arcadia Surf 3,9m-200g

Karpiówka Mocna 3,6m 100-300g

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. Połamania wszystkim.

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo każdy używa na suma swojego "najmocniejszego" kija, jednak wszystko zależy od warunków jakie napisał Zbyszek, u mnie na połowy suma na Warcie używam telskopa jaxon arkadia tele carp (30-60g) i miałem przyjemność wyholować kilka sztuk do 6kg - jednak nigdy nie wiadomo czy taki sprzęt wytrzyma wąsatego 12, 20 czy nawet 50kg.  Więc na razie uważam że taki kij mi wystarczy - tym bardziej że spokojnie macham na odległość 40-60m zestawem o łącznej masie ok 300g (ołów 180 + kotwica z wątrobą).  Jeśli chodzi o parametry kija to na rzekę idealnym rozwiązaniem jest długość 360cm., CW musisz dobrać do nurtu i przynęty, teleskop czy wędzisko modułowe nie ma takiego znaczenia jak dobór odpowiedniego kołowrotka.

Znam przypadek jak sum wędkarzowi rozwalił kołowrotek, wędkarz jednak miał chyba już pojęcie na temat większych ryb i wyczekał moment aż ryba na chwilę przystopowała, wtedy przeciął żyłkę, i szybko żyłkę nakręcił na nowy kołowrotek. Sum nie był jakimś potworem bo miał nieco ponad 1,1m, ale na żyłce 0,18 dał wędkarzowi w kość prowadzając go przez dobre 200m zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...