Jump to content

Łowiska koło Augustowa nie wymagające kart wędkarskich.


komisarz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jest to mój pierwszy post, więc proszę konkretne odpowiedzi, bez złośliwych podtekstów, które niestety świadczą o ich autorach, a nie o odbiorcy.

Wybieram się w najbliższym czasie w bardzo bliskie okolice Augustowa i chciałbym trochę połowić ryby. Do tej pory wędkowałem sporadycznie, głównie jako dziecko, a obecnie może raz do roku zdarza mi się połowić na stawach komercyjnych.

Jak wspomniałem na 5 dni wybieram z  małżonką się nad Augustowskie jeziora. Zamierzamy wspólnie popływać kajakami, spróbować regionalnych dań i piwa, pojeździć rowerami, ale oprócz tego z przyjemnością chciałbym również usiąść nad jakimś jeziorkiem i zarzucić wędkę, a w miedzy czasie podziwiać  krajobrazy. Nie posiadam karty wędkarskiej i takowej nie zamierzam wyrabiać, bo jak wspomniałem łowienie ryb w moim przypadku jest sporadyczne i traktuję je jako przyjemne spędzenie czasu nad wodą z odrobiną miło oczekiwanych emocji związanych z braniem ryb. Złowionych ryb nie zabieram ze sobą ponieważ jeśli chcę zjeść rybę to wybieram się albo do restauracji, baru serwującego świeżą rybę, albo kupuję takową w sklepie. W związku z tym myślę, że znajomość wymiarów ochronnych i okresów połowów danych gatunków mnie nie dotyczy.

Przechodząc do setna, mam pytanie - gdzie w okolicach Augustowa mógłbym udać się na ryby (jestem gotów zapłacić za zgodę na wędkowanie), ale nie wymagana jest karta wędkarska. Jeśli ktoś nie chce wypowiadać się z jakiegoś powodu na forum publicznym proszę o info prv. Chętnie posiedziałbym nad jeziorem, a nie stawem.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli ma to być jezioro a nie staw hodowlany, to nierealne. Nawet na prywatnym jeziorze, gdy właściciel udostępni Ci swoje zarejestrowane wędzisko, to okresy i wymiary ochronne obowiązują. Jednak gdybyś otrzymał pozwolenie to masz do czynienia z działalnością gospodarczą i całym tym młynem wymagającym posiadanie Karty Wędkarskiej.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...