Skocz do zawartości

Spinning do 300 zł na szczupaka.


Nales
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu zastanawiam się jaką kupić wędkę spinningową pod szczupaka. Wędkuje głównie z brzegu choć czasami zdarza się i z łódki; głównie na głębokościach około 2 - 4 m. Najlepsza długość wędziska jaka by mi odpowiadała to około 2.4m chciałbym spróbować jednoskładu ponieważ długość transportowa nie jest dla mnie problemem; wtedy wędka oczywiście odpowiednio krótsza; myślę, że około 2.1m; mam do dyspozycji około 300 zł, lecz mogę trochę przekroczyć budżet. Łowie tylko gumami od 7 do 12 cm. Myślę, że waga tych przynęt razem z główkami nie przekracza 30g. Posiadam kołowrotek Ryobi Applause 2000 od starego wędziska. Nastawiam się głównie na szczupaka choć częstymi przyłowami na moich wodach są sandacze i okonie. Proszę o jakieś porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na dzień dobry młynek odpada,jest za mały. Kij powinieneś kupić do ok.50----- 55 g. ze względu na suchy twardy pysk szczubla.Jeśli w tym ciężarze wyrzutu kupisz kij 2,7 m uzyskasz akcję która daje skuteczne przenikliwe zacięcia.Do doważenia takiego kija,młynek w wadze 300g.Tutaj już w grę wchodzi wielkość 350 i alu obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎10‎.‎09‎.‎2017 o 21:11, Heavyspinn napisał:

(...) Kij powinieneś kupić do ok.50----- 55 g. (...)

Taaak, zwłaszcza że w naszych wodach pływają przecież rekordowe okazy 150-centymetrowe.

Do spinningu z brzegu morza i do "trociowania" używam wędziska 10-35g i w naszych warunkach w zupełności wystarcza. Na szczupaka używam wędziska 5-20g z kołowrotkiem 3000, plecionką 0,14 i to też w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę Artur przesadził z CW, ja z pełnym spokojem używam wędziska 240cm CW do 18g, plecionki 0,10 i wcale się nie martwię o jego wytrzymałość. Najważniejszym czynnikiem i tak jest dobrze ustawiony hamulec i umiejętności. Może potworów nie złowiłem ale 70 się trafiły i jakoś nie męczyłem je przy holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...