Jump to content
Adam Darczyk

Rejestr połowów

Recommended Posts

Witam, chciałbym spytać o pewną kwestie. Może dla większości wyda się to śmieszne czy banalne ale mam wyrzuty sumienia więc wole się upewnić. Oddałem rejestr za 2017 r. ale zapomniałem podsumować rejestr połowów w zestawieniu zbiorczym. Moje pytanie czy są przewidziane za to jakieś konsekwencję ? 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie w ogóle bardziej zastanawia dlaczego każde koła nie dają wszystkim swoim członkom rejestrów połowu. Ja w swoim kole opłacam składkę już trzeci rok, a nikt nawet nie wspomniał o żadnym rejestrze. Ciekaw jestem jak bym miał kontrolę PSR z jakiegoś innego koła jak bym musiał się tłumaczyć. Sorry trochę za offtop ale widać jak niektóre koła podchodzą do rejestrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Adam (Darczyk), nic się nie przejmuj, zrobi to za Ciebie ktoś z zarządu koła. Żadne konsekwencje Ci nie grożą. Co najwyżej możesz kiedyś otrzymać "naganę wzrokową." ;) Adam (Jungu), w Okręgu PZW  Konin, posiadanie rejestru połowów nie jest obligatoryjne. (Mniemam że należysz do koła, które wchodzi w skład okręgu konińskiego.) Poszczególne koła dostają pewną ilość rejestrów, które skarbnicy "wciskają" zwykle najmłodszym swoim członkom (stażem lub wiekiem). Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby podczas kontroli PSR, SSR, czy Policji,  ktokolwiek zapytał czy posiadam rejestr połowów. Oczywiście dotyczy to wód okręgu konińskiego. Inna sprawa, gdybyś chciał wędkować na wodach ościennych okręgów, np. Sieradz, Łódź czy Kalisz. Wtedy Twoim obowiązkiem jest dowiedzieć się, czy w danym okręgu istnieje obowiązek prowadzenia rejestru. Jeżeli tak, to pobierasz w siedzibie danego okręgu i prowadzisz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też nie mam rejestru u siebie. Nie słyszałem, by nawet koledzy w kole osobiście takowy prowadzili sobie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×