Skocz do zawartości

Kołowrotek zaczął głośno chodzić!


Emąsjer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Kilka dni temu zakupiłem kołowrotek Mitchell Avocet Rzt 2000 FD. Postanowiłem w domu sprawdzić jak chodzi, przy braku obciążenia pracuje bardzo dobrze. Natomiast po nałożeniu obciążenia, nawet minimalnego zaczyna bardzo głośno hałasować. Dźwięk, który wtedy wydaje przypomina wysoki szum. Moje pytanie dotyczy czy można temu zaradzić w domowych warunkach czy też trzeba zgłosić się do sklepu z reklamacją?

Proszę o pomoc!

Kołowrotek

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być różne przyczyny tych szumów. Pierwsze co mi przyszło do głowy, to rolka kabłąka. Może "chodzi" na sucho, a może uszkodzone jest łożysko. Inną przyczyną może być duży luz poprzeczny na koszu (rotorze), więc naprężona linka przechyla kosz na jedną stronę, stąd ten szum. Może to być także wada fabryczna jednego z łożysk na którym rotor się obraca. (Najprawdopodobniej są tam dwa.) Nie mając kołowrotka w ręku, można tak sobie gdybać. Jako że jak piszesz jest to świeży nabytek, najlepiej będzie jak złożysz reklamację, zgodnie z sugestią naszego Drogiego Admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile kupiłeś stacjonarnie dużo lepiej i rozsądniej jest skorzystać z rękojmi sprzedawcy. On ma 14 dni na Twoją sugestię złożona na piśmie czyli:

1. Usunięcie wady.

2. W przypadku nie możności usunięcia wady wymiana na nowy.

3. Zwrot kasy jeśli żaden z powyższych sposobów nie zadziałał bo np nie jest dostępny ten kołoworotek.

Oczywiście przy zakupie w sklepie inernetowym sytuacja jest taka sama lecz sprzedawca musi na swój koszt przyjąć od Ciebie przesyłkę. Dlaczego na swój ? Bo Ty juz raz za sprawny kołowrotek zapłaciłeś łącznie z dostawą.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...