Skocz do zawartości

Kołowrotek na dorsza


Slav73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W temacie na " żywo" nie siedzę niestety...ale czytam i to uważnie wiele na temat sprzętu. Propozycja michnika nr jeden to nowość, o której stosunkowo nie wiele wiadomo jeszcze. Mulitik spoko. Ale cormo najlepsze chyba, sprawdzone już i ma swoje zalety, wielu go lubi i używa....Podejrzewam, że jeśłi nie śmigasz nad morze tak często jak Okno, to powinien dawać radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multik zupełnie nie nadaje się na Polskie wody. Co do kręciołków to najbardziej niezawodny jest Penn Slamer ale nie w rozmiarach 7.. tylko w 5.. . Co do Okumy to spokojnie, niestety jest dość wadliwy. Taki i naprawdę dobry kołowrotek to Konger Baltica, bardzo często stosowany jako sprzęt do wypożyczenia. Sam katowałem go długo a mój Ojciec łapie kilka lat tylko na Baltice i zupełnie nic się nie dzieje z tym kołowortkiem.

Jak masz możliwość to odłóż troszkę więcej i kup Penn-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi zabiliście ćwieka z tym Pennem, nie wiem tylko czy potrzebuje aż tak dobrego sprzętu, na dorszach bywam kilkanaście razy w roku.

multik odpada, chyba nie da się go założyć do zwykłej wędki.

Jeśli mam wydać ponad 200zł to może Dragon,

http://allegro.pl/dragon-rock-hd-fd-840i-5l-gwarancji-extra-rabat-5-i2303279575.html

czy Dragon nie robi dobrego morskiego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne ile razy bywasz w roku na morzu, jeśli kupisz chłam to ci się rozsypie za pierwszym razem, i co wtedy, wtedy będzie d.... i po łowieniu. Na morze to kołowrotki do super ciężkiej orki. Wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie to przeżyłem Jakson Nawigator wytrzymał 1,5 roku.

Dobrze że kolega miał zapasowy sprzęt bo bym przez 5 godzin się opalał.

Ja rozumiem że taki sprzęt daje pewność na długi czas, ale na razie nie mam kasy a może za dwa tygodnie będę płyną i coś chciałbym mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam  wilków morskich!

sprawiłem  sobie mały prezencik ,a mianowicie kołowrotek PENN SLAMMER 560 i Kijek PENN OVES SEAS 242-30lbs.

pierwsze wrażenie po  rozpakowaniu to  aż zaniemówiłem ;)  kołowrotek masywny,wykonany idealnie!nie ma do czego się  przyczepić.Kijek  tak ładny ze aż szkoda go na  ryby zabierać hehe.a tak na serio jestem mile zaskoczony.zana moja wędka morska (mam ich z 15) nie przebije tego zestawu. już widzę jak będzie  ''trachał'' dorszyki i  ''srebrniaki''

jeszcze tylko sprawdzić jak się w  praktyce  będzie sprawował, na pewno opisze moje  odczucia.myślę ze w marcu  sprawdzimy;)

 

ps.jak narazie łowie zawodowo na  haki łososie i trocie, wiec nie mam czasu.26-27 bylem i nałowiłem 21 łososi i 160 troci  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.jak narazie łowie zawodowo na haki łososie i trocie, wiec nie mam czasu.26-27 bylem i nałowiłem 21 łososi i 160 troci

 

Gratuluję ale zostańmy przy metodach amatorskich. Proszę pozostałych użytkowników  o wstrzymanie się od komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , kręcioł musi być konkretny, ostatnio Bozia rozum mi zabrała i wybrałem się z badziewiem wygranym na zawodach. Gdybym nie miał drugiej wędki po 2 godzinach miałbym bezrobocie , bo się kręcioł rozleciał.

Balon zaś pisze ,że multi się nie nadaje na nasze wody , ja zaś często łowię na multika i jestem zadowolony.

Zaletą jest też to ,że multiplikator jest zdecydowanie trwalszy od zwykłego kołowrotka.

Edytowane przez janek73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jestem świeży na forum ale mam nadzieje że mi pomożecie jako doświadczeni koledzy. 
Wybieram się na połów dorsza w najbliższym czasie i mam pytanie odnośnie kołowrotka. Posiadam kołowrotem Robinson Ddallas sr63 bodajże 3 łożyska, i mam pytanko czy ten kołowrotek nadałby się do połowu dorsza. Nie chciałbym kupować od razy jakiegoś drogiego kołowrotka a ten używam już jakiś czas na wodach słodkowodnych i chciałbym wypróbować w morzu. 
Szukałem na internecie i nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym kołowrotku. Proszę o poradę. 

Dodaje fotki kołowrotka

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego Slav73 posłuchaj rad doświadczonych użytkowników, multiplikator na bałtyk odpada, sam się podpaliłem i kupiłem, po jednym łowieniu leży w garażu i czeka, może kiedyś na Norwegie. Dobry kołowrot nie oznacza też bardzo drogi, ale raczej za 100zł ciężko coś w miare kupić, ostatnio nabyłem Mikado Sansei 7000Fd, 5,2:1 na dużej szpuli, jak dla mnie MEGA maszyna, niby ma 13 łożysk, choć nie wiem gdzie...kręci się leciutko i w miare szybko zwija, co jest dość ważne przy łowieniu na większej głębokości, a ostatnio właśnie mam szczęście do okolicy 80 metrów, i tu trzeba piłować. Multikiem byś sie zamęczył! Koszty w okolicy 200zł. 2 razy wytrzymał i wszystko jest narazie ok. Moge polecić, choć jak dalej bedzie to się okaże. Pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...