Jump to content
Alexspin

Mini testy plecionek do castingu.

Recommended Posts

Kamatsu Techron olive green 0,03 (wędzisko Storm Adventure 198cm  3,5-7g + Tatula CT100HSL z płytką szpulą, Warta w Burzeninie, umiarkowany boczny wiatr). Przynęty od 5 do 14g, wędzisko bardzo mocno niedoszacowane, za to plecionka bardzo dobrze spełniała swoje zadanie, wyjątkowo mocna, bo specjalnie dla próby wykonywałem rzuty dynamiczne. Żadnego odstrzału, 14-gramowa wahadłówka Jaxon Ukla leciała na około 40m. Nieznaczne oznaki utraty koloru, brak oznak strzępienia.

Fishmaker fluo orange 0,06 (Wędzisko Dagger Royal Spirit 213cm 1-6g + SeaKnight POTM, Sulejowskie-betony, dość silny boczny wiatr). Przynęty do 2g nie do obsłużenia, nagminne brody. Dopiero powyżej 3g leciały bezproblemowo na około 15m, natomiast powyżej 6g osiągały ponad 25m. Poza tym wędzisko bez jęknięcia obsługiwało przynęty 9-gramowe, więc jest mocno niedoszacowane. Plecionka z przynętami od 3g bardzo dobrze zdała egzamin bez splątań i odstrzałów. Nieznaczne oznaki utraty koloru i strzępienia.

Dragon Magnum 4X fluo 0,08 (wędzisko Pinnacle Vision T 182cm 7-21g + Tatula CT100HSL z płytką szpulą, Sulejowskie-betony, lekki boczny wiatr). Przynęty 6-25g, odległości rzutów 20-30m, wędzisko lekko niedoszacowane. Plecionka bez zarzutu, brak oznak utraty koloru i strzępienia.

Momoi JigLine MX8 red 0,18 (wędzisko Okuma Black Roc 213cm, 10-35g + Tatula CT100HSL, Motława, silny boczny wiatr). Przynęty 10-35g (nie próbowałem przynęt lżejszych i cięższych od teoretycznego c. w.), odległości rzutów 20-40m. Plecionka mocna, brak oznak strzępienia, szybka utrata barwy na odcinku roboczym.

Podsumowanie - najlepiej zdała egzamin plecionka Dragona.

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie maxi a nie mini, bo nie sponsorowany a uczciwy od strony użytkownika.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 6.05.2018 o 18:22, Docio napisał:

Dla mnie maxi a nie mini, bo nie sponsorowany a uczciwy od strony użytkownika.

:brawa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sobotę, eksperymentalnie nawinąłem na multiplikator bardzo budżetową plecionkę D.A.M. Crosspower 0,13mm/15lb.
Wędzisko SILSTAR Pinnacle Vision T 7-21g po tuningu @Mekamila, multiplikator DAIWA Tatula 100HSL. Zestaw sprawdził się wyjątkowo dobrze. Rzuty już od 5g - co prawda lotnymi przynętami - osiągały 20-30m, żadnych bród, żadnych odstrzałów. Niestety, ryby nie dopisały, za to plecionka popisała się swoją mocą rozginając na zaczepie dość solidny hak mikadowski z 2-gramową główką.

IMG_20200503_153432.jpg
Plecionka początkowo dość sztywna, po kilkunastu rzutach zwiotczała. Utrata koloru niemal niedostrzegalna, ale krótko używałem, więc nie wiadomo jak to będzie dalej. Szum na przelotkach porównywalny z innymi 3-krotnie droższymi. Minimalne chłonięcie wody, plecionka nie puchła na szpuli. Nie wiadomo na jak długo starczy jej odporności, jak długo zachowa swoje parametry, ale przy tej cenie na poziomie dobrej żyłki, może stanowić dobrą alternatywę dla wędkarzy o chudym portfelu.
Ciekawym, czy ktoś jeszcze używał tej plecionki i jakie są spostrzeżenia.

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

We czwartek 3 godziny intensywnego katowania tym samym zestawem na Pilicy powyżej ZS. Przynęty nieco większe 11-18g. Zasięg po horyzont, dwukrotnie omal nie złapałem drugiego brzegu, wyhamowałem w ostatniej chwili. Plecionka nadal sprawuje się wręcz zaskakująco dobrze, żadnych gniazd, żadnego odstrzału, brak jakichkolwiek oznak zużycia i utraty koloru. Nie klinuje się na szpuli, pływający Stickwalker  puszczony z prądem wyciągały plecionkę bez żadnych oporów i zacięć, wyciągnął niemal na całą długość, około 100m. Co najważniejsze już w ogóle nie pije wody. Co prawda te kilka godzin w sumie, to jeszcze za mało, żeby okrzyknąć ją rewelacją, ale pogłębia moje zaufanie do niej. Nawet jeśli miałaby wystarczyć tylko na pół sezonu, to przy tej cenie może być tym "co tygrysy lubią najbardziej".

Niestety, znowu bez ryby, ale chyba nie tylko ja, bo na drugim brzegu dwóch spinningistów też odeszło z niczym. W przyszły weekend wypróbuję ten zestaw na ZS, będę mógł wykorzystać pełny zasięg rzutów - posmotrim, uwidim... ;)

Edited by Alexspin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×