Skocz do zawartości

Nowy staw


plemie101
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Własnie wykopałem stawik o wymirach 15x25m glebokosc od 1-3m. I chcialbym was spytac o rady gdyz nie jestem doswiadczony w hodowli ryb.. Duzo czytalem na ten temat ale na wszystkie pytania nie znalazlem odpowiedzi badz srednio sprezycowane odpowiedzi.. Stawik ma byc rekreacyjny. Oto moje pytania:

1. PO jakim czasie można zapuszczac rybki oraz jaka pora?

2. Mam w wodzie roznego rodzaju paliwa/oleje(splywala wczesniej woda z drogi) jak sie tego pozbyc? czy z czasem samo odparuje?

3. Jakie gatunki wpuscic? Czy dobrze mysle aby zaczac od lina i karasie, pozniej karp oraz amur jak zrobi sie zielono, a za jakis rok szczupaka jednego? 

Pozdrawiam doswiadczonych i licze na pomoc:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2. Produkty ropopochodne z powierzchni wody usuwa się mechanicznie i chemicznie. Mechanicznie za pomocą specjalnej pławy ale wszystkiego się nie zbierze. Chemicznie za pomocą specjalnego granulatu, który związuje zanieczyszczenie i opada na dno, czyli tak do końca nie usuwa zanieczyszczenia. W obu przypadkach najlepiej porozmawiać ze strażakami, gdyż to ich zakres obowiązków.

Na temat reszty mam zbyt mgliste pojęcie aby cokolwiek napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci ona skoro i tak nie kupisz tego na wolnym rynku, gdyż to środek do likwidowania skażeń? Po drugie związane substancje ropopochodne opadają na dno, więc z powierzchni się ich pozbędziesz a co z dnem?

Według mnie na tak mikroskopijnej powierzchni w grę wchodzi wyłącznie oczyszczanie mechaniczne i modły aby rośliny nadbrzeżne załatwiły resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...