Jump to content

Łowisko w Łodzi


Oskar Kordalski
 Share

Recommended Posts

W dniu ‎19‎.‎08‎.‎2018 o 23:22, Docio napisał:

Zalew Jeziorsko i Sulejowski.

Tyle, że to okręgi sieradzki i piotrkowski, bo łódzki zawłaszczyła sobie "Warszawka". W najbliższej okolicy Łodzi nic sensownego nie ma.

Oskar, jeśli mogę Ci doradzić - zapisz się do jakiegoś koła w O/Piotrkowskim. Mają pełne porozumienia z sieradzkim, częstochowskim i kieleckim. Na takim obszarze masz łowisk bez liku i to kilka niezłych. Kilkanaście większych i mniejszych zbiorników zaporowych, dość liczne rzeki (największe Pilica i Warta) i rzeczki.

Połamania.

Link to comment
Share on other sites

Alex kolega nie pytał o Okręg tylko o lokalizację obok miasta.

Co do zawłaszczenia to jednak bym polemizował. Według moich danych raczej przygarnął wędkarzy bez wody. Zresztą co bardziej ogarnięci lata temu zmienili Okręg

Link to comment
Share on other sites

Zbyszku, zarówno Jeziorsko, jak i Sulejowski są oddalone o około 70km, a niestety nie należą do szczególnie rybnych akwenów. Są wody znacznie bliższe i bardziej rybne, w odległościach około 20-30km.

Napisałem o okręgach, żeby przypadkiem Oskar nie zapisał się do któregoś z łódzkich kół, bo pozostanie mu Wisła, a to jeszcze dalej, choć przynajmniej w niej da się coś złowić.

Przepraszam, że "nadepnąłem na odcisk", ale to nie pierwszy z okręgów wchłonięty przez Warszawę. Nie mam nic przeciwko temu, żeby wchłonęli wszystkie okręgi, wówczas byłaby jedna opłata na cały kraj i mógłbym wędkować w dowolnych wodach, tak jak było za zgniłej komuny... ;)

Link to comment
Share on other sites

Alex absolutnie nie nadepnąłeś. :) Nic podobnego. Co do wchłonięcia wszystkiego, to mam realne obawy o opłaty licencyjne, które mogą skończyć się systemem ratalnym dla wędkarzy. ;) 

Nie przeczę, że są wody bliższe, bogate w drapieżniki. Ja ich nie znam a mapa wskazuje jedynie stawy hodowlane. Nie raz czytałem o szczupalach z rowów melioracyjnych ale to jednostkowe przypadki na okres niemal wieku. Na forum jest nas kilku aktywnych i głos każdego się liczy. Napisałem co znam ot i wszystko.

A Warta i Pilica od wymienionych zaporówek są bliżej o 10-20km? I to na krótkim odcinku.

Link to comment
Share on other sites

Wartę i Pilicę wspomniałem tylko jako większe rzeki, bo to wcale nie najlepsze łowiska, zwłaszcza Warta w okręgu Sieradzkim niczym nie zachwyca. Głównie miałem na myśli te mniejsze Ner, Grabię, a ze zbiorników Kotliny, Barycz. Też nie jest to Eldorado (czy takie w ogóle jest w wodach PZW), ale da się w nich połowić okonki, szczupaczki, a czasem nawet pstrąg się trafi. Odległości od tych łowisk zamykają się w promieniu około 30 km.

Niestety, jeśli ktoś ma daleko do Wisły, Odry, Bugu lub dolnych odcinków Warty i Noteci, nie ma szans na DOBRE połowy.:(

Link to comment
Share on other sites

O widzisz, są i konkretne wody. Nazwy rzek nie są mi obce ale kompletnie nie kojarzyłem ich z Łodzią. :) Za to nazwy wód drobnych w ogóle nie były mi znane. Dzięki. :) Wpisane do notesu. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...