Skocz do zawartości

NanoFil


Nicco Puccini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszał ktoś może o nowej lince od firmy Berkley? Ja dzisiaj czytałem artykuł o tej lince. Ni to plecionka, ni to zwykła żyłka. Produkowana z włókien dynema. Włókna te jednak nie są splatane jak w przypadku zwykłych plecionek, ale spajane ze sobą na poziomie molekularnym. Dzięki temu linka jest bardzo gładka, w sumie tak śliska jak mokra żyłka(podobno). Pierwsze wersje mają kolor biały/szary, coś jak babie lato. Najciekawszą chyba cechą tego nowego produktu jest wytrzymałość- linka o średnicy 0.02mm ma według producenta 1.46kg wytrzymałości...A przecież taka średnica jest ledwo widoczna dla większości z nas. Nie bywałe.Szkoda, że nie podali ani cen(chociaż w euro) ani żadnej daty, kiedy to będzie wprowadzone na rynek.

Mogła by wejść w zimę, to w przyszłym sezonie można by było testować, ponieważ zapowiada się naprawdę rewelacyjnie...

Co o tym myślicie? Sprawdzi się? Cena pewnie będzie wysoka, ale wszystko wskazuje na to, że opłaci się to kupić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda, to Nanofil podbije rynek. Przecież to bedzie ogromny hicior. Linka, która jest bardzo cienka i wytrzymalsza od plecionek? Jest miękka, nie ma pamięci do zniekształceń...Nie no, jeśli wejdzie na rynek Europejski to ja sobie ściągnę zza granicy nawet, mam ogromną chęć to przetestować. A tak btw to gdzie Nikoś czytałeś ten artykuł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem na jednej z ang. stron test przeprowadzony przez wędkarza. Miał on szpulkę nanoFilu o wytrzymałości 8 funtów, a w jego testach wytrzymała ona 16....To chyba mówi samo za siebie. Wszystko wydaje się świetnie, ale nanoFil ma dwie wady- jest bardzo śliski, przez co trudno wiązać na nim węzły. Na stronie http://www.berkley-f...om/line/nanofil można odszukać schematy specjalnych węzłów(jest to strona producenta). Można tam też chyba zamówić tą nowość. Drugą wadą jest...cena. Szpula 150m kosztuje około 20$, więc u nas jeśli wejdzie to pewnie będzie koło stówki(wiem, że dolar taniej jest, ale to tylko moje podejrzenia:P)

Pozdrawiam, Nikoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się....Ja już mam, i sprawdzam:) Ogólnie to...No po prostu coś fajnego. Do kleni będzie chyba nie zastąpione. Miękkie jak żyłka, wytrzymałe jak plecionka...Doskonale się rzuca lekkimi przynętami, nie plącze się, przynęty o wadze ok 3gr pracują na tym świetnie i można je prezentować naturalnie, co na plecionce jest bardzo trudne. Dodatkowy atut to stosunek mocy do średnicy, który jest naprawdę dobry.

Według mnie to będzie hit następnego sezonu.

Moja opinia- wielki pozytyw, naprawdę opłaca się wydać trochę grosza. to inny wymiar łowienia. O wiele więcej finezji.

Do zdobycia póki co chyba tylko na popularnym serwisie aukcyjnym, nie wiem jak w sklepach, osobiście jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam szanowne grono

Ja ją mam też i wcale nie jestem nią zachwycony.

Plusem jest to iż można nią dalej miotać lekkimi przynętami na które lubię łowić. I właściwie z tego powodu w nią się zaopatrzyłem.

Ale nie jest prawdą że nie ma pamięci. Kręci spirale jak żyłka. A do tego dochodzi wytrzymałość na węźle cały czas szukam wytrzymałego węzła który by wytrzymał szarpnięcia przywiązanego krętlika. Po kilku szarpnięciach pęka jak nitka. Węzły polecane na stronie o kant d.... rozbić. Tak że koledzy wypróbujcie wytrzymałość na węźle i to kilka krotnie aby nie było niespodzianek, a nie są to tylko moje spostrzeżenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtej chwili kiedy się do niej dobrałem minęło już trochę czasu...Z tymi węzłami to sporo racji. Pierwsze wrażenia miałem świetne, byłem w niebie. Potem już nieco gorzej się zrobiło, na mrozie albo blisko zera robi się słabo. Ja poza węzłami od nich ze strony też nie znalazłem lepszego nic, ten jako jedyny w miarę względnie wytrzymuje. Co do pamięci to z moją nie jest jakoś mocno źle, ma pamięć trochę mniejsza niż żyłka. Może to też kwestia tego, skąd się kupowało to albo jaką szpulkę się dostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie podróbę jakąś masz...U mnie względnie dobrze się trzyma, ale bez rewelki, zapowiadali coś lepszego. Wiem, że były już od początku lewe wersje jakieś dostępne gdzieś, które robili nie w USA chyba...Ale wiesz sam, że trudno to określić jest. To samo było z plećkami power pro- masa podróbek i mało oryginałów z USA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do tej Kogutomani

Jak możesz, to daj znać czego się dowiesz.

Z tym nano filem była by piękna sprawa, gdyby naprawdę był by on tak wspaniały jak zapowiadał producent. I jeśli to tylko wadliwe szpule dostały się w ręce nasze i innych ludzi( bo nie my jedni mieliśmy problemy z tym), to warto będzie poszukać lepszego dojścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wysłałem

Witam

Zakupiłem u was dwie szpulki nanofil. Reklama świetna, ale produkt do

d......y, żaden węzeł nawet polecany nie wytrzymuje kilku szarpnięć, linka

na węźle rwie się jak nitka. Nie prawdą jest też iż nie ma pamięci. skręca

się w spirale jak żyłka.

Pozdrawiam

A taką odpowiedź otrzymałem:

Witam!

Przykro mi lecz jest to odosobniona opinia.

Nanofil ma bardzo dobrą opinię.......

Pozdrawiam Marta Polak

Kogutomania.pl Sp z o.o.

www.kogutomania.pl

tel. 33 497 56 84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wysłałem

Witam

Zakupiłem u was dwie szpulki nanofil. Reklama świetna, ale produkt do

d......y, żaden węzeł nawet polecany nie wytrzymuje kilku szarpnięć, linka

na węźle rwie się jak nitka. Nie prawdą jest też iż nie ma pamięci. skręca

się w spirale jak żyłka.

Pozdrawiam

A taką odpowiedź otrzymałem:

Witam!

Przykro mi lecz jest to odosobniona opinia.

Nanofil ma bardzo dobrą opinię.......

Pozdrawiam Marta Polak

Kogutomania.pl Sp z o.o.

www.kogutomania.pl

tel. 33 497 56 84

Jakiej grubości kupiłes te plecionki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...