Skocz do zawartości

Produkcja haczykow


Lukasz Król
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lukasz Król napisał:

Cześć wszystkim !!!!

Mam pytanie na które nikt mi nie potrafi odpowiedzieć . Czy ktoś z was wie jak jak wygląda proces technologiczny produkcji haczykow kutych i drucianych??  Pozdrawiam

To żeś nas dupą w pokrzywach posadził... Ja wiem tylko że na końcu taśmy siedzi świstak i zawija je w te folijki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. :) Szukałem, próbowałem sobie przypomnieć tytuł, ale nie dałem rady. Był filmik z serii "Jak to jest zrobione". Niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułu, gdyż o haczykach był to trzeci filmik a tytuł brali od pierwszego.

W skrócie. Firma zamawia drut stali stopowej o tajnym składzie.

Druciaki robione jak spinacze biurowe na automacie giętarskim, te kute też. Potem prasy robią ostrza. Druciaki trafiają pod prasę, która robi łopatki a kute są spłaszczane i dopiero łopatki. Nie pamiętam jak robione są oczka i czy w ogóle to podano. Druciaki i kute trafiają do pieca hartowniczego a następnie są ostrzone chemicznie co też było owiane tajemnicą.

Czynności w pełni zautomatyzowane choć na pewno nie jest to jeden ciąg. Jak jest w tych przerwach technologicznych nie wiem.

A przy okazji. Jak robione są wędziska z mat węglowych też był filmik. :) 

To nie to samo ale: filmik fabryczny oraz rękodzieło.

Jak chcesz więcej to będziesz musiał poświęcić swój czas. ;) 

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Docio napisał:

Hehe. :) Szukałem, próbowałem sobie przypomnieć tytuł, ale nie dałem rady. Był filmik z serii "Jak to jest zrobione". Niestety nie mogę sobie przypomnieć tytułu, gdyż o haczykach był to trzeci filmik a tytuł brali od pierwszego.

W skrócie. Firma zamawia drut stali stopowej o tajnym składzie.

Druciaki robione jak spinacze biurowe na automacie giętarskim, te kute też. Potem prasy robią ostrza. Druciaki trafiają pod prasę, która robi łopatki a kute są spłaszczane i dopiero łopatki. Nie pamiętam jak robione są oczka i czy w ogóle to podano. Druciaki i kute trafiają do pieca hartowniczego a następnie są ostrzone chemicznie co też było owiane tajemnicą.

Czynności w pełni zautomatyzowane choć na pewno nie jest to jeden ciąg. Jak jest w tych przerwach technologicznych nie wiem.

A przy okazji. Jak robione są wędziska z mat węglowych też był filmik. :) 

To nie to samo ale: filmik fabryczny oraz rękodzieło.

Jak chcesz więcej to będziesz musiał poświęcić swój czas. ;) 

Wielkie dzięki Docio też mi się wydaje że było pokazane na discovery w jak to jest zrobione ale nie byłem pewny bo nie mogłem znaleźć tak naprawdę tego odcinka o wedkach znalazłem. Ale wielkie dzięki jeszcze raz . A ja szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...