Jump to content

Żyłka Sneck Super Match Magnum Terpolymer


Guest
 Share

Recommended Posts

Witam.
Czy ktoś z Was używa/ał tej żyłki i może coś na jej temat się wypowiedzieć.
Zakupiłem ją na tegorocznych Targach Śląskich w Mysłowicach z ciekawości bo to teraz polska firma i warto ją wypróbować/sprawdzić czy będzie mi odpowiadała.
Cenowo też przyzwoicie za 300 m.
Pierwsze wrażenie to że jest bardzo miękka, prawie bezbarwna po rozwinięciu i w moim odczuciu cienka(0,18) a czuję jak np. Strofta 0,16. Jestem bardzo ciekaw jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Na początku lat dziewięćdziesiątych łowiłem na te żyłki. Najlepszą była 0,30 mm fuo, na nią targało się sandacze z opadu - plecionek jeszcze nie było. Sneck miał dziwaczną rozmiarówkę - 0,165 mm, 0,185 mm, 0,205 mm. Na błękitną 0,205 mm nałowiłem mnóstwo boleni. A 0,185 mm stosowałem wtedy do małych przynęt jaziowych. Te żyłki miały drobny feler - były przegrubione. 

Obecnie do metody match stosuję żyłki Dragona, Tubertini, Miwardi, Robinson i Browning. I zawsze w ciemnym kolorze. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam mieszane uczucia co do Dragona. Drugi raz na rybach i waggler odleciał w siną dal. Musiała być gdzieś uszkodzona na szpuli bo zrobiłem mocny rzut i przerwała się kiedy spławik był już kilkanaście metrów w powietrzu. A taki ładny był, z błyszczącym lakierem ...

Link to comment
Share on other sites

Znam ten ból z różnymi żyłkami. One pękają zwyczajnie, po cichu, ale serce wędkarza pęka z całą mocą w takim przypadku. Strata ulubieńca boli. Potem aż echo niesie po wodzie, jakieś rwy, zdy i je. A najgorzej stracić ulubiony waggler/slider łowiąc z brzegu. I od nowa uczyć się łowić na kolejny, awansować go do ulubionych, itd. Niekończąca się opowieść. Taki jest los wędkarza... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, zwykły michał napisał:

(…) A taki ładny był ...

Amerykanski… :diabelek:

Niestety, wędkarstwo polega na cierpliwości i stratach. Odlatujące po horyzont wahadłówki, pozostawione na zaczepach woblerki, to normalna rzecz. Bez tego nie byłoby tej adrenaliny, która towarzyszy połowom - wędzisko się wygina, linka napina, ryba... czy zaczep? Niestety częściej zaczep...:(

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Powracam do tematu.

Używam tę żyłkę dosyć często ale tylko do łowienia na bolonkę na rzece ponieważ żyłkę praktycznie ciężko ją zatopić łowiąc klasycznym "matchem". Dodatkowo jeszcze dodam że żyłka w dotyku nie jest hmmm gładka, odnoszę wrażenie jakby była niejednorodna i skręcona(ale nie pętli), tak to czuję w palcach. Na plus mogę ocenić wytrzymałość, jest mocna również na węzłach(np. pokonała szczytówkę mojej wędki na zaczepie na drzewie :-))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...