Skocz do zawartości

Pierwszy feeder


Rekomendowane odpowiedzi

Masz chyba jakiś plan gdzie będziesz lowił mimo tego że to pierwszy feeder? Rzeka, jezioro, ryby jakie tam pływają? Kołowrotek do feedera czy innej wędki? 

Wyrzuć to z siebie i będzie Ci łatwiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na wodach stojących to nie feeder tylko ..lżejsza odmiana..np...WĘDKA DRAGON ELITE PRO QUIVER 2,90 do 50g ...akurat się nada idealnie ,są różne długosci,ja akurat preferuje krótsze.........polecam świetne kije na stawy i jeziora....do łowienia białorybu....

Edytowane przez Janusz Bieszczadzki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowisz karpie duże czy takie typowo komercyjne? Na jakich odległościach łowisz. Feederów jest mnóstwo,krótkie długie o większym i mniejszym ciężarze wyrzutowym. Trudno coś polecać nie wiedząc nic na temat ryb i warunków łowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, 

nie chcę zakładać nowego tematu,a potrzebuje porady odnośnie sprzętu do pierwszej wędki do połowu metodą feeder/grunt.

Od razu mówię, że będę łowił na wodach stojących, wolno płynących. Inaczej mówiąc na stawach komercyjnych, sztucznych zbiornikach wodnych (zalew), jezioro.

Mam zamiar łowić ryby takie jak: sum, karp, tołpyga, sandacz, karaś, płoć, okoń, jaź, lin, amur. Na komercyjnych łowiskach twierdzą, że wskazane ryby występują, na jeziorku tylko niektóre z nich widziałem. Osobiście nie udało mi się złowić każdego z wymienionych gatunków, ale moim kolega tak, więc się da. Moje połowy są rekreacyjne. Średnio nad rybach jestem 5-6 razy w roku. Wędkowanie traktuje jako rekreację, relaks, odpoczynek, urozmaicenie. Najcięższa rybę jaką złowiłem do tej pory ważyła 3 kg.

Przymierzałem się na sprzęcie kolegi i wyrzuty koszyczka będą około 25-50 metrów od brzegu. 

Na chwilę obecna mam tanią, najprostszą wędkę teleskopową, którą wykorzystuje do łowienia na spławik. W tym roku stwierdziłem jednak, że zainwestuję i kupie sobie fajną wędkę do łowienia gruntowego. Wędkę już wybrałem firmy Daiwa Ninja 3,30m cw 40 -120g. Byłem w sklepie i leży mi ta wędka. Może cw trochę za duże jak na moje potrzeby, ale generalnie podoba mi się ta wędka. 

Mam problem z doborem spławika. Jest ich po prostu za dużo. Czytałem dobre opinię o kołowrotkach okumy z tylnym hamulcem - modele do 200 złotych - że niby na moje potrzeby byłyby wystarczające i że posiadają 5 letnią gwarancję itd. Dobre opinie słyszałem też o dreananie red range feeder. Pierwotnie myślałem nawet żeby sobie kupić taki kołowrotek, ale bardziej zaciekawiły mnie następujące kołowrotki:

- shimano sahara 3000 S RD

- shimano sahara Fl 2000 HGS

- ryobi arctica 2000FD

-ryobi zauber CF3000FD

- penn slammer 360

 

Moje pytania jest proste: czy któryś z tych kołowrotków cieszy się jakąś lepszą/gorszą opinia? Co do penna nie wiem czy jest on odpowiedni do łowienia gruntowego. Z tego co czytałem (opinie, testy, porady) o wielu kołowrotkach, w tym o tych wymienionych, doszedłem do wniosku, że różnice będą  niezauważalne jak na moje potrzeby. Dlatego też zgłupiałem. 

Proszę o jakąś podpowiedź.

 

Edytowane przez Adrian Sylwanowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...