Jump to content

Formowanie przynęty z ciasta

Recommended Posts

Zaczynam przygodę ze spinningiem. Moje sztuczne przynęty okazały się mało skuteczne podczas ostatniego połowu. Zobaczyłam, że dwóch panów wyciagnelo już kilka pstrągow . Poszłam zobaczyć-lowili na 2 złączone ze sobą ciasta. To nie były kulki tylko uformowane, płaskie tak jakby trójkąty, które obracaly się podczas zwijania. Próbowałam to odtworzyć,ale nie potrafię. Czy takie formowanie ma swoją nazwę? Można gdzieś znaleźć film instruktażowy? 

22 minuty temu, Emila napisał:

dwóch panów wyciagnelo już kilka pstrągow . [...]-lowili na 2 złączone ze sobą ciasta. To nie były kulki tylko uformowane, płaskie tak jakby trójkąty, które obracaly się podczas zwijania. Czy takie formowanie ma swoją nazwę?

Za fachowca od pstrągów nie mam prawa się uważać, ale wg miałaś do czynienia z KŁUSOLAMI. Poczytaj RAPR... :unsure:

Na pewno nie klusownicy : D To był prywatny staw ze swoim regulaminem. Nie można na nim na przykład mieć przynęt z kotwicą. Pastę można było kupić na miejscu. Chciałabym się tylko dowiedzieć jak tworzyć takie przynęty :) Większość przynęty była zrobiona z takiej jak w załączniku. Z dołu miała ładnie zrobiony pasek z takiej samej, ale żółtej pasty. 

classic_1250503.jpg

Edited by Emila

• 4 weeks later...

Dowiedziałam się, że w Polsce jednak jest to nielegalne, więc i mało znane a ta metoda to spirulino/sbirulino. Tam gdzie wedkowałam jest to dozwolone i jest to popularna metoda na pstrąga. Dopiero poznaje różne techniki, więc przepraszam za głupie pytania :)

11 godzin temu, Emila napisał:

Dowiedziałam się, że w Polsce jednak jest to nielegalne, więc i mało znane a ta metoda to spirulino/sbirulino

Spirulino nie ma nic wspólnego z zagniataniem/formowaniem ciasta. Jest zakazane w RAPR PZW jako element pływający, gdy jest pod wodą to już nie. W strefie morskiej w ogóle nie jest zakazany ani na wodach, na których obowiązuje ustawa.

Wiem, wiem, każdy che łowić tylko nikomu nie chce się czytać zasad połowu ani obowiązujących przepisów prawnych, a potem płacz i lament jacy to panowie z PSR niewyrozumiali.